پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - 11 Aug 2022
 
۱
۲

امسال دختر میشی یا پسر؟!

دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳
کد مطلب: 805109
آلمان قصد دارد سالی یک بار اجازه تغییر جنسیت و نام را بدهد.
به گزارش جهان نيوز، کانال تلگرامی جنس اول نوشت:

آلمان قصد دارد سالی یک بار اجازه تغییر جنسیت و نام را بدهد

دولت آلمان قصد دارد به افراد اجازه دهد تا جنسیت و نام خود را یک بار در سال در دفاتر ثبت احوال تغییر دهند؛ کودکان 14 ساله و بالاتر نیز می‌توانند در صورت مخالفت والدین، از دادگاه بخواهند که نظر آنها را رد کند.

در اینصورت «خوداظهاری» یا خود تعیینی جایگزی قانون تراجنسی موجود میشود که 40 سال قدمت داشته است. 

«قانون تراجنسی» موجود، که در سال 1981 اجرایی شد، در حال حاضر افراد را ملزم می‌کند بعد از ارزیابی متخصصین، تصمیم دادگاه برای تغییر جنسیت را دریافت کنند.

منتقدان به قانون جدید میگویند تغییر جنسیت و نام تنها با فشار دادن یک انگشت، چیزی نیست که جدی بودن تمایل به تغییر را تضمین کند. 

به عقیده آنها وقتی می‌دانیم که احساسات خوشایند یا ناخوشایند افراد نسبت به دختر یا پسر بودنشان، از عوامل مختلف محیطی تأثیر می‌پذیرد، مشروعیت دادن به احساسات و حالات روانشناختی زودگذر، بی شک مرزهای جنسیتی را درهم شکسته و جامعه را به هرج و مرج خواهد کشاند.

* بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جامعه امروز غربی ترجمان عینی آیه کریمه «أُولئِكَ كَالْأَنْعامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ أُولئِكَ هُمُ الْغافِلُونَ» است.غرق شدن در انواع و اقسام کثافت و لجن را در میان مردمان مثلا" متمدن مغرب زمین می بینیم و با کمال تأسف به دلیل سلطه رسانه ای و اقتصادی موفق شده اند بسیاری از ملتهای غافل و نا آگاه در کشورهای دیگر را هم به این کثافتکاریها آلوده سازند.
یلدا
Romania
جاهلیت مدرن