يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - 14 Aug 2022
 
۰

چمران: امکانات تهران مغفول مانده است

دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵
کد مطلب: 805102
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه تهران در کنار مشکلات، امکانات و توانمندی‌های فراوانی دارد گفت: در زمینه تاریخی و معماری سرمایه های ارزشمندی در تهران وجود دارد که برای گردشگری ما سرمایه است.
چمران: امکانات تهران مغفول مانده است
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در مراسم افتتاحیه نمایشگاه شهرهای خواهرخوانده و توانمندی‌های مدیریت شهری تهرانکه پیش از ظهر امروز برگزار شد با اشاره به اینکه  ما از تهران  هوای آلوده و ترافیک را می می شناسیم، گفت: این دو موضوع به هم مرتبط هستند. اما  مشکل بعدی تهران وجود بافت فرسوده در آن است؛ در حالی  که در گذشته، تهران اینگونه نبوده و در دو سده اخیر به این شکل در آمده است.

وی ادامه داد: در اولین نقاشی که یک نقاش ایتالیایی از تهران به تصویر در آورده،  تهران یک شهر سرسبز و زیبا و یک باغ شهر بوده و خانه های آن حیاط های بزرگی داشتند. 

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه به تدریج این باغ شهر وسعت پیدا کرد و به جایی رسیدیم که از آن باغات کمتر اثری می بینیم  ابراز داشت: متاسفانه  در گسترش شهر، محیط زیست را از بین بردیم. امروز در شرایطی هستیم که از اول سال تا امروز تنها  ۲ روز هوای پاک داشتیم، البته به جز  ترافیک ریزگردهایی که از کشور های همسایه می آید هم در کاهش تعداد روزهای پاک موثر بوده اند.

وی ادامه داد:گسترش این ریزگردها از کشور ترکیه آغاز می شود، جایی که جلوی دجله و فرات را می‌گیرند و باعث می شوند ریزگردها به وجود آمده و حتی به تهران برسند، البته این مشکل چند سالی است که آغاز شده است. 

چمران با بیان اینکه تهران در کنار  مشکلات،  امکانات و توانمندی‌های فراوانی دارد؛ ادامه داد: شاید قدمت  معماری و  تاریخی و باستانی تهران به اندازه برخی از شهرهای کشور نباشد اما در زمینه تاریخی و معماری نیز سرمایه های ارزشمندی در تهران وجود دارد که برای گردشگری ما سرمایه است. در واقع تهران برای پیشرفت و حرکت و بهبود امکانات زیادی در اختیار دارد. 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: تهران شهری است که به فاصله چند کیلومتری شمال تا جنوب آن، در شمال کوه و در جنوب آن کویر وجود دارد و ما از این ظرفیت کمتر استفاده می کنیم. در واقع ظرفیت ها و امکانات تهران مغفول مانده است، باید فکری عمیق و گسترده برای بهبود شرایط شهر تهران کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: بخش  عمده ای از مشکلات به خاطر صنایع داخل شهر و اطراف آن باعث آلودگی می شود و باید این شرایط را با ارتقای شرکت های دانش بنیان که آلودگی ایجاد نمی کنند ولی توانمندی اقتصادی به ارمغان می آورند، عوض کنیم. 

وی افزود: بخش اعظمی از پیشرفت های ما به خاطر تأکیدات موکد مقام معظم رهبری در گسترش دانش است. امروز دانشگاه های ما به جایی رسیدند که از نظر علمی در جایگاه مناسب و مطلوبی به سر می بریم و با این توانمندی ها می توانیم شهر و کشور را بسازیم و به سوی دانش بنیان و پاکی و محیط زیست زیبنده مردم حرکت کنیم، در این مسیر می توانیم از تجربیات متقابل با سایر شهرها در ایران و دیگر کشورها استفاده کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *