پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - 11 Aug 2022
 
۰

حجت‌الاسلام انصاریان از حجی می‌گوید که رفتنش حرام است +فیلم

يکشنبه ۱۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۱
کد مطلب: 804987
حجت‌الاسلام انصاریان گفت: فردی نزد امام صادق(ع) آمد و به ایشان فرمود: حج بر من واجب شده است. خدمت شما رسیدم تا خداحافظی کنم. امام صادق(ع) از او پرسید: به کسی بدهکار نیستی؟
حجی که رفتنش حرام است +فیلم
به گزارش جهان نيوز، حجت‌الاسلام انصاریان استاد اخلاق و مفسر قرآن کریم در سخنرانی به مناسبت فرارسیدن ماه ذی‌الحجه و ایام حج اظهار داشت: فردی نزد امام صادق(ع) آمد و به ایشان فرمود: حج بر من واجب شده است، خدمت شما رسیدم تا خداحافظی کنم.

امام صادق(ع)  از او پرسید به کسی بدهکار نیستی؟ او گفت: یک نفر از من طلبکار است که از گروه مرجئه است. این گروه بسیار بی‌دین بودند. او گفت: فردی مزخرف و عوضی و بی‌دین است که از من طلبی دارد. پول او را ندهم به جایی برنمی‌خورد.

انصاریان گفت: امام صادق(ع) اگر طلب او را بدهی، هزینه رفتن به مکه و برگشتن را داری؟ او گفت: نه ای پسر رسول خدا. امام فرمودند: حج به تو واجب نیست و اگر بروی حرام است. از پیش من خارج شدی برو و بدهی مردم را پرداخت کن.

این سخنران مذهبی افزود: امام صادق(ع) فرمودند: به سمت پرودگاری می‌روی که با خوردن مال مردم، بر تو خشمگین است؟ آمدی بی‌دینی او را علم کردی که من مجوز بدهم مال او را بخوری؟

وی در پایان خاطرنشان کرد: این دین است! چقدر مردم ما به این شکل دین‌دارند؟

فیلم این سخنرانی را اینجا مشاهده کنید:
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *