کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مکرون: بهای اتحریم‌ها علیه روسیه واقعا بالاست

9 تير 1401 ساعت 23:56

رئیس جمهور فرانسه در نشست خبری در مادرید گفت که بهای تحریم‌ها علیه روسیه و حمایت همه جانبه از اوکراین واقعا بالاست.


به گزارش جهان نیوز، به نقل از روسیا الیوم، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از اجلاس سران ناتو در مادرید، گفت که بهای تحریم‌ها علیه روسیه و حمایت همه جانبه از اوکراین واقعا بالاست.

 
رئیس جمهور فرانسه گفت: اگرچه تحریم‌ها (علیه روسیه) و حمایت همه جانبه‌ای که به اوکراین ارائه می‌کنیم، در حال حاضر بسیار زیاد است؛ اما این بهای جنگی است که ما نمی‌خواستیم. این بها را اروپا باید برای بازگرداندن صلح بپردازد.
 
پیش از این مؤسسه ملی آمار فرانسه پیش‌بینی کرد که تورم در فرانسه در پایان سال بین ۶.۵ تا ۷ درصد تثبیت شود، مشروط بر اینکه قیمت نفت خام برنت در سال ۲۰۲۲ در سطح ۱۲۰ دلار در هر بشکه باشد.
 
بانک مرکزی اروپا انتظار دارد نرخ تورم سالانه در منطقه یورو در سال جاری به ۶.۸ درصد برسد، در حالی که داده ها در ایالات متحده حاکی از افزایش ۸.۶ درصدی در شاخص اصلی قیمت ها برای مصرف کننده است.
 
آمریکا و کشورهای اروپایی از چهار ماه پیش با تحریم روسیه به دنبال جنگ این کشور علیه اوکراین، انتظار ورود اقتصاد روسیه به بحران تورمی عمیق و طولانی مدت را داشتند؛ اما حالا تورم در روسیه رو به پایان و در کشورهای تحریم کننده رکورد شکسته است.


کد مطلب: 804732

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/804732/مکرون-بهای-اتحریم-ها-علیه-روسیه-واقعا-بالاست

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com