يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - 14 Aug 2022
 
۰
کسب‌وکارها در صنعت خودرو و صنایع خلاق دیجیتال توسعه می‌یابد

راه‌اندازی خانه‌های خلاق و نوآوری «نوین ارزش» و «آمپر»

چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱
کد مطلب: 804633
تفاهم‌نامه‌های همکاری میان ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با شرکت توسعه زیرساخت فناوری‌های نوین ارزش و آمپر امضا شد.
راه‌اندازی خانه‌های خلاق و نوآوری «نوین ارزش» و «آمپر»
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، تفاهم‌نامه‌های همکاری میان ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با شرکت توسعه زیرساخت فناوری‌های نوین ارزش و آمپر، میان پرویز کرمی، رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و مهدی اکبرشاهی مدیرعامل خانه خلاق و نوآوری آمپر و نیز حسین رحیمی‌نژاد مدیرعامل شرکت توسعه زیرساخت فن‌آوری‌های نوین ارزش و آمپر امضا شد.
راه‌اندازی خانه خلاق و نوآوری آمپر به‌منظور زمینه‌سازی توسعه کسب‌وکارها و فراهم کردن زمینه‌های توسعه کاربرد و تجاری‌سازی محصولات نوآورانه در حوزه صنعت خودرو، صنایع جانبی و خلاق و همچنین استفاده از ظرفیت‌های مجری در قالب مسئولیت اجتماعی برای راه‌اندازی و توسعه خانه خلاق و نوآوری نوین ارزش در حوزه هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و فناوری اطلاعات و ارتباطات از اهداف این تفاهم‌نامه هستند.
تبدیل ایده به فرصت توسط خانه‌های خلاق و نوآوری نوین ارزش و آمپر
ایجاد هم‌افزایی بین صنعت و دانشگاه و تبدیل ایده به فرصت از طریق ارائه حمایت مالی، منتورینگ، فضای کار اشتراکی و ... به تیم‌های نوپا و ایجاد امکان همکاری مؤثر بین سازمان‌ها و استارتاپ‌ها ویژه توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق از اهداف اصلی خانه خلاق و نوآوری آمپر و خانه خلاق و نوآوری نوین ارزش است. حمایت مالی، خدمات آزمایشگاهی، فضای کار اشتراکی، راهبری، پژوهش و شتاب‌دهی از جمله خدمات خانه خلاق و نوآوری آمپر و خانه خلاق و نوآوری نوین ارزش هستند.
حوزه‌های فعالیت خانه خلاق و نوآوری آمپر شامل خودرو و حمل‌ونقل است که مشتمل بر هوشمندسازی، برقی‌سازی، ذخیره انرژی‌های نوین انرژی، خودروهای متصل، خودروهای خودران، خودروهای اشتراکی و آینده‌پژوهی در صنعت خودرو است.
از حوزه‌های کاری خانه خلاق و نوآوری نوین ارزش نیز، توسعه هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و فعالیت در هوشمندسازی، تحلیل داده‌ها، هوشمندی صنایع و شهر هوشمند با بهره‌گیری از صنایع خلاق است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *