کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

صابرین نیوز:

آژیرهای خطر پایگاه آمریکا در بغداد به صدا درآمد

4 تير 1401 ساعت 20:58

کانال صابرین نیوز خبر داد که آژیرهای خطر در داخل پایگاه نظامی متعلق به نظامیان تروریست آمریکایی در منطقه سبز بغداد به صدا در آمده است.


به گزارش جهان نیوز، منابع خبری از شنیده شدن صدای آژیرهای خطر در منطقه سبز در بغداد خبر می‌دهند.

کانال تلگرامی صابرین نیوز گزارش داد که این آژیرها در داخل پایگاه نظامی متعلق به نظامیان تروریست آمریکایی در منطقه سبز به صدا در آمده است.

هنوز جزئیات بیشتری درباره علت به صدا درآمدن این آژیرها منتشر نشده است.

چندی پیش هم منابع رسانه‌ای عراقی از به صدا درآوردن آژیرهای خطر در سفارت آمریکا در بغداد و آزمایش سامانه پدافندی«سی-رام» (C-RAM)  که موجب هراس ساکنان مناطق نزدیک به این سفارت‌خانه شد، خبر دادند.

برخی منابع خبری از بستن کلیه ورودی‌های منطقه سبز بغداد به روی معترضان به نتایج انتخابات اخیر پارلمانی عراق خبر دادند.

سفارت آمریکا واقع در منطقه سبز بغداد اغلب به عنوان بخشی از تمرین امنیتی، سامانه پدافندی و آژیرهای هشدار را فعال می‌کند و موجب ایجاد هراس در قلب ساکنان مجتمع‌های مسکونی واقع در نزدیکی این سفارتخانه می‌شود. امری که با اعتراض طیف‌‌ها و گروه‌های سیاسی مختلف عراق همراه است. زیرا آزمایش سامانه دفاعی آمریکا در منطقه مسکونی بغداد اقدامی تحریک‌آمیز و مخالف قوانین بین‌المللی به شمار می‌رود.

سفارت آمریکا در بغداد، با مساحت ۱۷۰ کیلومتر مربع، بزرگ‌ترین سفارتخانه در سطح جهان است که به اعتقاد ناظران هزاران جاسوس در آن فعالیت دارند. با این وجود دولت عراق تاکنون هیچ بیانیه‌ای درباره این اقدامات سفارت آمریکا اعم از اجرای تمرینات و تیراندازی به ویژه آزمایش سامانه دفاع هوایی سی-رام در مرکز بغداد صادر نکرده است.


کد مطلب: 804193

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/804193/آژیرهای-خطر-پایگاه-آمریکا-بغداد-صدا-درآمد

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com