کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

جوکار: مشکلات اقتصادی یک شبه حل نمی‌شود

3 تير 1401 ساعت 16:00

دولت سیزدهم در عمل نشان داده که مردمی است و مشکلات اقتصادی نیز یک شبه حل نمی‌شود.


به گزارش جهان نیوز، محمدصالح جوکار در گفتگو با مهر درباره عملکرد دولت سیزدهم اظهار کرد: دولت رئیسی در شرایطی آغاز به کار کرد که روزانه بیش از ۷۰۰ نفر از هموطنان‌مان به دلیل بیماری کرونا جان خود را از دست می‌دادند، اما این دولت توانست در حوزه سلامت و مقابله با بیماری کرونا کارنامه بسیار خوبی از خود بر جا بگذارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مطالبات اصلی مردم در آن مقطع تأمین واکسن کرونا بود، گفت: دولت سیزدهم ضمن حمایت از تولید واکسن داخلی، ساخت واکسن مشترک با کشورهای دیگر و خرید واکسن از کشورهای خارجی را در دستورکار خود قرار داد و همین مسئله منجر به آن شد که میزان بیماری کرونا در کشورمان تا حد زیادی کاهش یابد.


رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ادامه داد: این در حالی است که دولت روحانی مدام می‌گفت به دلیل تحریم‌ها هیچ کشوری واکسن در اختیار ایران قرار نمی‌دهد اما دولت رئیسی نشان داد این کار شدنی است، بنابراین کارنامه دولت سیزدهم در حوزه سلامت بسیار قابل قبول است و همواره باید آن را به یاد داشته باشیم.

جوکار با اشاره به سفرهای استانی و میدانی رئیس‌جمهور گفت: دولت سیزدهم در عمل نشان داده یک دولت مردمی است و مسئولان به ویژه رئیس‌جمهور همواره در بین مردم حضور دارند و مشکلات آنان را از نزدیک می‌بینند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بررسی میدانی مشکلات باعث می‌شود که دولت مشکلات هر استان و منطقه را از نزدیک ببیند و اعتبارات لازم برای رفع این مشکلات تخصیص داده شود، از سوی دیگر تعامل نزدیک بین دولتمردان و مردم باعث می‌شود که مردم نسبت به آینده امیدوار شوند و آرامش خاطر پیدا کنند.

وی یادآور شد: متأسفانه در هشت سال گذشته و در دولت روحانی، ارتباط دولت با مردم بسیار ضعیف بود، اما دولت سیزدهم آن روند را تغییر داد و با تقویت تعامل با مردم باعث شد سرمایه اجتماعی کشور ارتقا پیدا کند.

جوکار اظهار کرد: یکی از مشکلات دیگری که مجلس یازدهم در ابتدا با آن مواجه شد، آن بود که دولت روحانی مصوبات مجلس را اجرا نمی‌کرد، اما الآن اینگونه نیست و دولت سیزدهم خود را پایبند به اجرای قوانین می‌داند و خوشبختانه تعامل و ارتباط خوبی بین مجلس و دولت برقرار است.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی درباره طرح‌محوری نمایندگان مجلس یازدهم، گفت: نمایندگان طرح‌های زیادی را برای حل مشکلات کشور تدوین کرده‌اند، اما لازم است دولت لوایح لازم را هر چه زودتر به مجلس شورای اسلامی ارائه کند، چرا که در لوایح، کارِ کارشناسی بیشتری انجام می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور تصریح کرد: بر هیچ کسی پوشیده نیست که مردم از لحاظ معیشتی مشکلات جدی دارند و همه مسئولان هم باید خودشان را موظف به رفع مشکلات اقتصادی ملت بدانند. اما حتماً باید این مساله در نظر گرفته شود که مشکلات اقتصادی کشور یک شبه به وجود نیامده که بتوان آن را یک شبه حل کرد و لازم است به دولت فرصت داده شود تا اقدامات لازم را برای برون‌رفت از این مشکلات انجام دهد.

جوکار افزود: همچنین از زمانی که دولت سیزدهم آغاز به کار کرده است ما شاهد رشد و توسعه فعالیت‌های عمرانی هستیم. حذف ارز ترجیحی از ابتدای زنجیره تأمین و توزیع هم یکی دیگر از اقدامات خوب دولت بود، اما دولت نباید به صورت نقدی یارانه پرداخت می‌کرد و لازم است هر چه سریع‌تر زیرساخت کالابرگ الکترونیکی را فراهم کند.

وی با تأکید بر ضرورت ایجاد ثبات اقتصادی در کشور گفت: ثبات اقتصادی در سایه ثبات نرخ ارز محقق می‌شود که امیدواریم دولت در این زمینه موفق باشد. لازم است صادرات غیرنفتی خود را فعال‌تر کنیم و از فرصت‌های کشور در حوزه تجارت خارجی نهایت استفاده را ببریم.

جوکار ضمن تقدیر از دولت سیزدهم برای افزایش روابط با کشورهای همسایه، گفت: دولت سیزدهم نگاه بسیار خوبی به کشورهای همسایه و منطقه دارد و تاکنون قراردادها و توافق‌های بسیار خوبی به ویژه در حوزه انرژی بین ایران و همسایگان منعقد شده و به طور قطع این تعاملات تأثیر بسزایی در بهبود وضعیت اقتصادی کشور دارد.


کد مطلب: 804052

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/804052/جوکار-مشکلات-اقتصادی-یک-شبه-حل-نمی-شود

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com