چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ - 29 Jun 2022
 
۰

صدر فشار ایران بر گروه‌های شیعه را تکذیب کرد

چهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵
کد مطلب: 803933
مقتدی الصدر رهبر جریان الصدر عراق شایعات مربوط به کناره‌گیری از فرایند سیاسی عراق در پی فشارهای ایران را رد کرد و گفت که جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گونه فشاری بر هیچ گروه شیعی نداشته است.
صدر فشار ایران بر گروه‌های شیعه را تکذیب کرد
به گزارش جهان نيوز، مقتدی الصدر، رهبر جریان الصدر عراق شایعات مربوط به مداخله ایران در امور عراق و فشار به گروه‌های شیعی این کشور را تکذیب کرد.
 
او در بیانیه‌ای که امروز چهارشنبه منتشر شده است، گفت: «برای اولین بار می‌گویم که جمهوری اسلامی ایران این بار هیچ گونه فشاری بر هیچ یک از طرف‌های شیعه وارد نکرده است.»
 
او درباره شایعات مربوط به کناره‌گیری خود از فرایند تشکیل دولت نیز گفت: «آنچه گفته می‌شود علت کناره‌گیری ما [از تشکیل دولت] به‌دلیل تهدید ایران بوده، دروغ بوده است و صحت ندارد.»
 
با این حال او، برخی از گروه‌های سیاسی در عراق را به نقض قوانین دستگاه قضای عراق متهم کرد و مدعی شد که این گروه‌ها با فشار به سایر فراکسیون‌های سیاسی عراق، به‌دنبال تغییر قوانین به‌نفع خود هستند.
 
او گفت که به‌اندازه کافی شجاعت دارد و علت اینکه از نمایندگان جریان متبوع خود در پارلمان خواسته است استعفا بدهند، به این دلیل بوده است که او نخواسته است در نابودی آنچه از عراق باقی مانده است، مشارکت کند.
 
هفته گذشته مقتدی صدر از نمایندگان جریان متبوع خود که 73 تن می‌شد، خواست به‌دلیل بی‌نتیجه بودن ائتلاف با گروه‌‌های دیگر برای تشکیل دولت، از نمایندگی استعفا بدهند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *