کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

آخرین اخبار از استیضاح وزیر صمت

1 تير 1401 ساعت 14:47

طبق آن چیزی که دیروز در مجلس به ما داده شد، ۳۶ نفر امضا کرده بودند. تاکنون ۲۰ نفر امضایشان را پس گرفتند. امیدواریم در جلسه کمیسیون تعداد امضاها به کمتر از ۱۰ نفر کاهش یابد.


به گزارش جهان نیوز به نقل از تسنیم، سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی دولت، درخصوص معرفی وزیر پیشنهادی کار گفت: طبق قانون سه ماه مهلت است که این وزارتخانه سرپرست داشته باشد و وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شود. هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است و آقای رئیس‌جمهور باید اعلام کنند که چه تصمیمی خواهند گرفت.
 

وی در خصوص استیضاح وزیر صمت نیز بیان داشت: بحث استیضاح ایشان از مدت‌ها قبل مطرح بود. تعدادی از نمایندگان امضاهایشان را پس گرفتند. ولی پس از اینکه در جلسه هیات رئیسه اعلام و به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شد، در روز دوشنبه امضاهای دیگری گرفته شد.

معاون پارلمانی دولت خاطرنشان کرد: این حق نمایندگان است که می‌توانند امضاها را افزایش بدهند. طبق آن چیزی که دیروز در مجلس به ما داده شد، 36 نفر امضا کرده بودند. تاکنون 20 نفر امضایشان را پس گرفتند. امیدواریم در جلسه کمیسیون تعداد امضاها به کمتر از 10 نفر کاهش یابد و استیضاح مطرح نشود. البته اگر 10 نفر امضا کنند و بیشتر باشد، استیضاح می‌تواند مطرح شود.


کد مطلب: 803909

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/803909/آخرین-اخبار-استیضاح-وزیر-صمت

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com