دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - 27 Jun 2022
 
۰

چمران: تهران وضعیت مناسبی در برابر زلزله ندارد

سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰
کد مطلب: 803795
شهر تهران از لحاظ زلزله شرایط مناسبی ندارد، لذا آنچه که می‌سازیم باید درست و مقاوم باشد تا در آینده به فکر مقاوم‌سازی نیفتیم.
چمران: تهران وضعیت مناسبی در برابر زلزله ندارد
به گزارش جهان نيوز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی شهر، مهدی چمران در هفتاد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد شهید مصطفی چمران اظهار کرد: امیدواریم این توفیق را داشته باشیم که راه شهدا را طی کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه مطالبه مقام معظم رهبری از دانشگاه ها این بود که دانشجویانی تربیت شوند که در طراز شهید چمران باشند، خاطرنشان کرد: گرچه این مسیر بسیار پیچیده و سخت است اما بسیار عالی خواهد بود که این مسیر را پیش ببریم.

وی با یادآوری سالروز زلزله منجیل تصریح کرد: شهر تهران از لحاظ زلزله شرایط مناسبی ندارد؛ آنچه که می سازیم باید درست و مقاوم باشد تا در آینده به فکر مقاوم سازی نیفتیم چون هم هزینه بالایی دارد و هم وقت و انرژی زیادی را نیاز دارد و مشخص نیست که بتوانیم مقاوم سازی درست را انجام دهیم.

چمران تأکید کرد: وظیفه انسانی، اسلامی و ملی ما این است که نیرو و منابع مالی کشور خود را هزینه نکنیم که تنها ظاهر آراسته ای بسازیم بلکه باید ساختمان ها درست و منطقی ساخته شوند. ساختمان متروپل به این دلیل فرو ریخت که قوانین ساخت و ساز در آن رعایت نشد و دیدیم که چه عوارض وحشتناکی به دنبال داشت.

وی در ادامه یادآور شد: ما هنوز نتوانستیم در کشور کارهای درست و اساسی در مسیر تبلیغات اسلامی انجام دهیم و واقعیت اسلام را به خوبی برای مردم تبیین کنیم و امیدواریم سازمان تبلیغات اسلامی بتواند در این زمینه توفیقات بیشتری بیابد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *