چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ - 29 Jun 2022
 
۰

گردوخاک در شرق و افزایش دما در شمال

سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۳
کد مطلب: 803746
پوشش ابرهای بارشی در بخش‌های شمالی کشور به خصوص در ارتفاعات البرز موجب بارندگی به شکل رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید در این مناطق است.
گردوخاک در شرق و افزایش دما در شمال
به گزارش جهان نيوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، معصومه احمدی کارشناس سازمان هواشناسی افزود: بر این اساس در برخی مناطق مرتفع و کوهستانی استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات شمال و شمال شرق استان تهران، ارتفاعات شمالی استان سمنان با رگبار، رعد و برق و تگرگ و در نواحی مستعد با وزش باد موقت و شدید همراه است.

وی در ادامه گفت: در بخش‌هایی از شمال غرب و ارتفاعات جنوب شرق همین شرایط مهیاست و در ارتفاعات استان کرمان در نواحی جنوبی این استان در ارتفاعات و نواحی کوهستانی شمال استان هرمزگان احتمال بارندگی به شکل رگبار، رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

معصومه احمدی افزود: سرعت وزش باد پدیده مهم شرق کشور است و در نیمه شرقی کشور پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست به خصوص شدت این شرایط را در شمال استان سیستان و بلوچستان منطقه زابل خواهیم داشت که منجر به کاهش دید و کاهش محسوس کیفیت هوا خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با انتقال توده گرد و خاک تشکیل شده بر روی همسایه‌های غربی (عراق و سوریه) و انتقال به بخش‌هایی از نیمه غربی کشور برای دو روز آینده شرایط در این مناطق برای کاهش دید و کاهش کیفیت هوا به شکل محسوس مهیاست.

احمدی گفت: در استان خوزستان افزایش دما به شکل محسوس پیش بینی شده که منجر به صدور هشدار نارنجی در این مناطق شده و به لحاظ شرایط دمایی نیز بخش‌های شمالی کشور با افزایش محسوس دما همراه است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *