شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ - 25 Jun 2022
 
۰
مدیرعامل شرکت سایپاگام خبر داد:

عزم جدی و برنامه‌ریزی مدیرعامل گروه سایپا برای فعال و سودده کردن شرکت‌های تابعه

يکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲
کد مطلب: 803586
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با برنامه‌ریزی و نظارت مستمر به دنبال فعال کردن شرکت‌های گروه و سودآوری این شرکت‌ها است.
عزم جدی و برنامه‌ریزی مدیرعامل گروه سایپا برای فعال و سودده کردن شرکت‌های تابعه
به گزارش سایپانیوز ، مدیرعامل شرکت سایپاگام در خصوص چگونگی کاهش سرمایه‌های راکد در این شرکت گفت: ما در شرکت سایپاگام با حمایت‌های مدیرعامل گروه در خصوص کاهش سرمایه‌های راكد دو فعالیت بزرگ انجام دادیم؛ در گام اول مواد اولیه‌ای كه در انبار موجود بود را مصرف كردیم بدون اینكه تأمین جدید صورت گرفته باشد که در حقیقت سرمایه‌گذاری‌های راكد شركت را كاهش دادیم.
 
علی قاسمیه افزود: در گام بعدی در زمینه تجهیزات با اقدامات مناسب حقوقی و تأمین سرمایه در گردش توسط سایپا توانستیم بخشی از تجهیزات این شرکت که چندین سال بود سرمایه‌گذاری و خریداری شده و راکد مانده بود را راه‌اندازی و به بهره‌برداری برسانیم که موجب اشتغال بیش از ۲۵۰ نفر شد.
 
او با اشاره به اینکه با هدایت و راهنمایی‌های مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا برای مدیریت بهینه جریان نقدینگی در شرکت، در خرید تجهیزات و ایجاد ظرفیت‌های جدید صرفه‌جویی لازم انجام شده است افزود: از ایجاد خط جدید و تحمیل هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری جدید به شركت پیشگیری كردیم که در حقیقت از سرمایه‌گذاری راكد پیشگیری و مقرر شده است كه از ظرفیت‌های موجود بازار استفاده شود.
 
قاسمیه افزود: هدف‌گذاری ما در سایپاگام چابك‌سازی است و بر این اساس در چند ماه اخیر اقدامات خوبی را انجام دادیم و امیدواریم که همه اقدامات ما به سرانجام برسد.
 
او تاکید کرد: سرمایه‌گذاری جدیدی در دست انجام است که نیاز به پیگیری‌های حقوقی دارد و برنامه‌ریزی مناسبی در این خصوص انجام شده و این پروژه هم 50 درصد برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم قطعا نخواهیم توانست درکار موفق شویم، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم سرمایه‌گذاری راکد گروه سایپا کاهش یابد نیاز به یک عزم و تفکر جمعی است، به زبان ساده در مدیریت نقدینگی؛ جهت‌گیری سرمایه‌گذاری‌ها و تسهیم بازار گروه، باید به گونه‌ای هدف‌گذاری‌ها انجام شود که حاصل آن هماهنگی بین تمام نیروها (تولیدی، پشتیبانی، نظارتی، عملیاتی و... ) باشد و در نهایت کاهش سرمایه‌های راکد و افزایش بهره‌وری سازمانی به دست آید.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *