دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - 2 Oct 2023
 
۱
۱۲
بیست و پنجمین سفر استانی دولت؛ اصفهان

مرام دولت مردمی عبور از کنار مشکلات نیست/ اجازه نمی‌دهیم اجحاف مالیاتی شود اما اجازه فرار مالیاتی را هم نمی‌دهیم/ اصلاحات اقتصادی و قطع دست رانت‌خواران باید پیش از اینها انجام می‌شد +تصاویر و فیلم

پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۲
کد مطلب: 803230
استان اصفهان استان ایثار و شهادت، علم و فرهنگ و هنر، دین‌مداری و ولایت‌مداری است، مهد پرورش فلاسفه و حکما، سرداران رشید و دلاوران بسیاری است که نه فقط برای استان اصفهان بلکه برای کشور افتخار است
مرام دولت مردمی عبور از کنار مشکلات نیست/ اجازه نمی‌دهیم اجحاف مالیاتی شود اما اجازه فرار مالیاتی را هم نمی‌دهیم/ اصلاحات اقتصادی و قطع دست رانت‌خواران باید پیش از اینها انجام می‌شد +تصاویر و فیلم
به گزارش جهان نيوز، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه برای برگزاری بیست و چهارمین سفر استانی دولت مردمی، با استقبال نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، استاندار و جمعی از مسئولین استانی وارد مرکز استان اصفهان شد.

دیدار با نخبگان استان، دیدار با اقشار مختلف مردم، ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا، برگزاری شورای اداری، بازدید از برخی پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی و خدماتی و برگزاری نشست خبری در پایان سفر از مهمترین برنامه‌های سفر یک‌روزه رئیس‌جمهور به اصفهان است.

رئیس جمهور را در این سفر وزرای کشور، نیرو، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان انرژی اتمی، معاون برنامه و بودجه، معاون اجرایی و رئیس دفتر رئیس جمهور همراهی می‌کنند.
 

دولت برای رفع مشکل آب شرب و کشاورزی اصفهان برنامه دارد
سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در بیست‌وپنجمین سفر استانی در بدو ورود به اصفهان در سخنانی اظهار کرد: توفیقی است برای من وهمکارانم که در استان اصفهان و خداوند را شاکرم.

وی افزود: عرض سلام خدمت مردم عزیز استان اصفهان، مسؤولان استان اصفهان وخانواده معظم شهدا دارم.

رئیس جمهور ادامه داد: استان اصفهان استان ایثار و شهادت، علم و فرهنگ و هنر، دین‌مداری و ولایت‌مداری است، مهد پرورش فلاسفه و حکما، سرداران رشید و دلاوران بسیاری است که نه فقط برای استان اصفهان بلکه برای کشور افتخار است؛ استان اصفهان سرزمین استعدادها است، استعدادهای بسیاری در این استان وجود دارد.
وی تصریح کرد: این استان در دفاع مقدس مثال‌زدنی است، ۲۳ هزار شهید استان اصفهان  و قریب به ۵۰ هزار ایثارگر اصفهان، گواه بر این است که استان اصفهان، استان انقلاب و دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی است و این نکته برای همه و مسؤلان مسؤولیت‌آفرین  است.

رئیسی بیان داشت: باید توجه خاصی نسبت به این استان داشت، مردم رنج نبیند و مشکلات آن‌ها را اذیت نکند؛ در استان اصفهان مشکلاتی وجود دارد اما ظرفیت‌های استان بالا است؛ اصفهان استان کشاورزی و قطب صنعتی است، می‌تواند قطب علم و فناوری شود، استان گردشگری است.

رئیس جمهور ادامه داد: ظرفیت نیروی انسانی کارآمد و تحصیل‌کرده که در اصفهان داریم، مشکلات آب کشاورزی و شرب بیشتر مردم را رنج می‌دهد، دولت برای رفع این مشکل برنامه دارد، اطمینان داریم با کمک مردم و مسؤولان این مشکل قابل رفع است، به نوعی مدیریت نیاز است که مردم همراه دولت باشند.

وی خاطرنشان کرد: اعتباراتی در نظر گرفته شده است، طرح هایی از دهه ۶۰ بوده است که به دلایلی این طرح‌ها باید بررسی شود که چرا مانده و به سامان نرسیده است؛ یکی از رنج‌های مردم طرح‌های نیمه‌تمام است و در همه استان‌ها از این طرح‌ها داریم.

رئیسی عنوان داشت: سفر به استان‌ها برای آغاز طرح جدید نیست اما عمده برنامه نهضت به سامان رساندن طرح‌های نیمه‌تمام است، به دنبال این هستیم و ادامه اقدامات هستیم، نظرخواهی شده است و در جلسات و به ویژه شورای اداری امیدواریم خبرهای خوبی برای مردم وجود داشته باشد.
 
 

بازدید هوایی آیت‌الله رئیسی از رودخانه زاینده‌رود و تالاب گاوخونی/گفتگوی رئیس جمهور با اهالی و کشاورزان روستای قلعه‌بالا
سید ابراهیم رئیسی که در بدو ورود به استان اصفهان، مهمترین مشکل استان را کم‌آبی عنوان کرده بود، در اولین بخش از برنامه‌های سفر به اصفهان، با بالگرد از بخش‌هایی از رودخانه زاینده‌رود و تالاب گاوخونی دیدن کرد.

رئیس جمهور همچنین در روستای قلعه‌بالا در حاشیه زاینده‌رود حضور یافته و از نزدیک با کشاورزان و اهالی این منطقه دیدار و گفتگو کرد و در جریان مشکلات انها قرار گرفت.
 
 
رئیسی در جمع مردم روستای قلعه بالا در حاشیه زاینده رود:
مسئولان دولت مردمی به جای عبور از کنار مشکل، به قلب مشکلات می‌زنند تا آنها را رفع کنند/ تهیه طرح جامع آب، مبتنی بر مدیریت عادلانه و اعطای حقوق مردم در این زمینه در دستور کار دولت است
سید ابراهیم رئیسی در اولین بخش از برنامه‌های سفر دولت مردمی به استان اصفهان پس از بازدید هوایی از بخش‌هایی از رودخانه زاینده رود در جمع اهالی روستای قلعه‌بالا حضور یافت و ضمن گفتگو با آنان، در جریان مشکلات و درخواست‌های ساکنین این روستا که عمدتا کشاورز هستند، قرار گرفت.

رئیس جمهور در جمع اهالی روستای قلعه‌بالا گفت: در بین برنامه‌های مختلف سفر و بازدیدهایی که برای این سفر برنامه‌ریزی شده است، اولین برنامه را حضور در این محل قرار دادیم تا از نزدیک در جریان مشکل کم آبی مردم روستای قلعه‌بالا قرار بگیریم.

دکتر رئیسی افزود: برخی پیشنهاد کردند که همزمان با روزهای پرآب زاینده‌رود به اصفهان سفر کنم، اما بنده گفتم اتفاقا در مقطع و زمانی که مسائل مردم حادتر است باید به این استان بروم و از نزدیک مشکلات مردم را ببینم و حرف‌هایشان را بشنوم.

آیت الله رئیسی اظهار داشت: بعضی مسئولین از کنار مشکلات عبور می‌کنند ولی ما به قلب مشکلات می‌زنیم و انشالله آنها را حل می‌کنیم.

رئیس جمهور افزود: دولت تهیه طرح جامع آب، مبتنی بر مدیریت عادلانه توزیع و مصرف آب و اعطای حقوق مردم در این زمینه را در دستور کار دارد.

دکتر رئیسی تاکید کرد: نقطه اشتراک و اتفاق مردم همه مناطق تکیه بر همین عدالت محوری است.
 

 
در ادامه برنامه‌های سفر استانی دولت مردمی؛
آیت‌الله رئیسی از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کرد


آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز پنج‌شنبه در ادامه برنامه‌های سفر دولت مردمی به استان اصفهان از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان که به عنوان اولین سازمان موسس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در کشور با هدف حمایت از ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و تولید ثروت از علم راه‌اندازی شده است، بازدید کرد.

بیش از ۷ هزار و ۸۶۰ نفر از نخبگان، متخصصین و اساتید دانشگاه در رشته‌های مختلف فنی و علمی و در قالب بیش از ۶۱۰ شرکت در این مجموعه مشغول فعالیت هستند.

دکتر رئیسی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این شهرک در گفتگو با متخصصان، کارشناسان و مدیران این مجموعه در جریان جزئیات فعالیت‌ها و تولیدات این شهرک علمی و تحقیقاتی قرار گرفت.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان فعالیت اجرایی خود را از سال ۱۳۸۰ به طور جدی با راه‌اندازی اولین مرکز رشد در کشور و با هدف حمایت و هدایت شرکت‌های کوچک و نوپای دانش‌بنیانی که ایده‌های نوآورانه و فناورانه داشته و امکانات لازم جهت عملیاتی نمودن آن را ندارند، آغاز کرد و به عنوان حلقه‌ واسط میان دولت، صنعت و دانشگاه به توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش و نهایتاً تبدیل علم به ثروت در کشور ایفای نقش کرده است.
 

در ادامه برنامه‌های بیست و پنجمین سفر استانی دولت مردمی؛
آیت‌الله رئیسی از شرکت دانش‌بنیان صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) دیدن کرد


آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز پنج‌شنبه در ادامه بازدید‌های میدانی در سفر دولت مردمی به استان اصفهان، از بخش‌های مختلف شرکت دانش‌بنیان صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) دیدن کرد.

رئیس جمهور در بازدید از بخش‌های مختلف این شرکت و در گفتگو با مدیران، مهندسان و متخصصان در جریان فعالیت‌ها و تولیدات متنوع این شرکت قرار گرفت.

عملیات تکمیل احداث شرکت صنایع هواپیماسازی ایران(هسا) پس از پیروزی انقلاب اسلامی از سال ۱۳۶۴ آغاز و همگام با انجام عملیات ساختمانی، در سال ۱۳۶۵ فعالیت‌های صنعتی نیز با شکل‌گیری و ظهور پروژه‌های مختلف و هواگردها آغاز شد.

این شرکت به عنوان اولین مرکز ساخت انواع پرنده بال ثابت و بالگردان تعیین و با در دستور قرار گرفتن برنامه ساخت هواپیمای مسافربری روند تکاملی خود را طی می‌کند.

ساخت جنگنده کوثر، طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین ابابیل، تولید بالگردهای شاهد ۲۷۸، ظفر ۳۰۰، شاهد ۲۷۴، شاهد ۲۸۵، ساخت پروانه با مواد کامپوزیت، تعمیرات هواناو، تولید هواپیمای آموزشی سیمرغ، هواپیمای آبپاش، ساخت و تست ترمز هواپیما، کمک به تجهیز و نوسازی ناوگان ریلی کشور و تامین تجهیزات مورد نیاز حوزه هوایی کشور از جمله خدمات و تولیدات شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) است.

 

در جریان سفر به استان اصفهان؛
رئیس جمهور به دیدار آیت‌الله ناصری دولت‌آبادی رفت


رئیس جمهور ظهر امروز پنجشنبه در جریان سفر دولت مردمی به استان اصفهان، در بیت آیت‌الله محمدعلی ناصری استاد برجسته اخلاق و مدرس حوزه‌های علمیه حضور یافت و با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

آیت‌الله ناصری مجتهد و استاد اخلاق، سالیان متمادی در مسجد کمرزرین اصفهان به بیان معارف اهل بیت علیهم السلام به ویژه امام عصر (عج) مشغول هستند.
 
آیت الله رئیسی در نشستی با نخبگان استان اصفهان:

دولت مردمی با تکیه بر باور «ما می توانیم» و با یاری خدا و کمک مردم بر مشکلات فائق خواهد آمد/ مرام دولت مردمی عبور از کنار مشکلات نیست و برای حل مشکل کم آبی طرحی جامع ارائه خواهد شد/ اجازه نمی دهیم به صاحبان کسب و کارها اجحاف مالیاتی شود، اما اجازه فرار مالیاتی را هم نمی دهیم


آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز پنجشنبه در ادامه برنامه های بیست و پنجمین سفر دولت مردمی به مقصد اصفهان، در نشستی با جمعی از نخبگان استان گفت: با وجود جانفشانی ها و پیشرفت های بسیار راه زیادی تا رسیدن به نقطه مطلوب باقی مانده است و باید گام های آتی را بلندتر برداریم.

رئیس جمهور افزود: بنده به عنوان یک طلبه و شما به عنوان آحاد جامعه باید در برداشتن گام دوم احساس مسئولیت کنیم و همت کنیم. امروز میراث انقلاب اسلامی در اختیار ماست و باید برای اعتلای آن همه تلاش خود را به کار بگیریم.

دکتر رئیسی اظهار داشت: مردم اصفهان همواره ثابت کرده اند که آماده حضور و ایثارگری در میدان های پرخطر برای صیانت از انقلاب اسلامی هستند و این وظیفه دولت را در این رابطه بسیار سخت می کند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه راه دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی هیچگاه راه همواره و آسانی نبوده است، تصریح کرد: دستاوردهای بزرگ با تلاش فراوان و مجاهدانه به دست می آیند، همانگونه که الگوهای ما از جمله شهید سلیمانی با جهاد در یک مسیر ناهموار و سخت توانستند دستاوردهای بزرگی برای منطقه و جهان اسلام حاصل کنند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه ما پرورش یافتگان مکتب «ما می توانیم» هستیم و لذا از سختی های مسیر هراسی نداریم، خاطرنشان کرد: دولت مردمی خود را موظف می داند با تکیه بر همین باور، با یاری خدا و کمک مردم بر مشکلات فائق آید.

رئیس جمهور در ادامه سخنانش به طرح مشکل کم آبی از سوی سخنرانان این جلسه اشاره کرد و گفت: با علم بر همین مساله اولین برنامه و حضور میدانی سفر خود به اصفهان را به بازدید از زاینده رود و تالاب گاوخونی اختصاص دادم.

دکتر رئیسی با بیان اینکه عدم بهره برداری صحیح و کاهش نزولات آسمانی از جمله مهمترین دلایل کم آبی در کشور است، افزود: آنچه مردم در زمینه مقابله با مشکل کم آبی می خواهند همان چیزی است که بر اساس کار یعنی عمل به عدالت هم تطبیق دارد. اجرای عدالت در این زمینه یعنی عمل بر اساس طرحی جامع که همه جوانب و ملاحظات موضوع را در نظر گرفته و راهکارهای کارشناسانه برای برون رفت از وضعیت موجود ارائه کرده باشد.

رئیس جمهور اجرای عدالت در زمینه مدیریت منابع و توزیع آب را دارای الزاماتی دانست که همگان باید به آن ملتزم باشند و اظهار داشت: به عنوان مثال همه باید به اصلاح الگوی کشت بر اساس آنچه در طرح جامع مدیریت آب توصیه شده است، پایبند باشند و همچنین کسی به خود اجازه ندهد در مسیر رودخانه ها از آب سواستفاده کند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه هر طرح و راهکاری برای رفع مشکل آب استان اصفهان و کشور که بتواند دغدغه مردم را برطرف کند، حتما مورد توجه دولت قرار خواهد گرفت و از کنار هیچ پیشنهادی بدون توجه عبور نخواهیم کرد، ادامه داد: مرام دولت مردمی عبور از کنار مشکلات نیست. برخی به بنده پیشنهاد دادند که زمانی به اصفهان سفر کنم که در زاینده رود آب جاری باشد، اما بنده تاکید کردم که اتفاقا در زمانی به استان سفر می کنم که مردم با مشکلات شان درگیر هستند تا از نزدیک ببینم و بدانم که بر مردم چه می گذرد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه یقین دارم اگر شفاف عمل کنیم مردم بهترین همراهان و حامیان اقدامات دولت خواهند بود، تصریح کرد: حتما از نظرات و ایده های همه اساتید، کارشناسان و دانشگاهیان برای غلبه بر مشکل کم آبی بهره خواهیم گرفت.

دکتر رئیسی در ادامه اصفهان را استان فرهنگی توصیف کرد که نامش همواره قرین علم، فرهنگ و هنر بوده است و خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت های بزرگ استان اصفهان در زمینه گردشگری است، اما توسعه گردشگری باید با حفظ هویت فرهنگی صورت گیرد. رهبر معظم انقلاب در سخنرانی ۱۴ خرداد خود تاکید کردند که نباید اجازه دهیم از نظام و انقلاب ما هویت زدایی شود.

رئیس جمهور ادامه داد: هویت و شناسنامه اصفهان، دینداری، ولایتمداری، عشق به اهل بیت و شهادت و ایثار است و نباید اجازه دهیم این شناسنامه مخدوش شود. در این مسیر باید از فعالان مردمی عرصه فرهنگ و به خصوص کسانی که در زمینه جوانان فعالیت می کنند، به طور جدی حمایت شود.

آیت الله رئیسی گفت: دولت همانگونه که متصدی خوبی در عرصه اقتصاد نیست و باید این میدان را به بخش خصوصی واگذار کند، در عرصه فرهنگ نیز باید تصدی گری را به فعالان دغدغه مند بخش خصوصی واگذار کند و خود در جایگاه هدایت، حمایت و نظارت قرار گیرد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش به تحت پوشش بیمه قرار گرفتن درمان ناباروری اشاره کرد و افزود: در این دولت تا کنون ۵ میلیون نفر از افرادی که توان پرداخت حق بیمه نداشتند به طور رایگان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند و درمان ناباروری نیز از این پس تحت پوشش بیمه قرار دارد.

دکتر رئیسی به موضوع ضرورت ساماندهی فضای مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: منظور از مدیریت فضای مجازی به هیچ وجه ایجاد محدودیت برای کسب و کارها در این فضا نیست. مساله این است که اگر از فضای مجازی مشابه فضای واقعی مراقبت نشود، به مردم آسیب وارد می شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: طبیعتا وقتی قاچاق مواد مخدر و اسلحه، تعرض به ساحت خصوصی افراد جامعه، کلاهبرداری و انواع تخلفات و مفاسد دیگر در فضای واقعی جرم است و با آنها مقابله می شود، باید در فضای مجازی هم با آنها مقابله کرد. فضای مجازی یکی از دستاوردهایی است که خیلی سریع در همه جهان فراگیر شد و دغدغه ساماندهی آن در همه دنیا وجود دارد.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه مضار و مفاسد فضای مجازی باید مدیریت شود اگر نه همه مظاهر عالی اخلاقی و انسانی آسیب می بینند، خاطرنشان کرد: دولت نسبت به این موضوع دغدغه جدی دارد و اگر مطلبی بیان نمی شود به معنای عدم اقدام در این زمینه نیست. تقریبا تمام جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی به همین موضوع اختصاص داشت.

رئیس جمهور در ادامه به لزوم استفاده از نیروهای جوان و انقلابی در همه بخش ها تاکید کرد و گفت: همواره بر موضوع لزوم میدان دادن به جوانان انقلابی و تحول گرا تاکید کرده ام و اساسا تغییر وضعیتی که مردم از آن گلایه مند بودند در وهله اول نیازمند نیروهایی است که خود تحول گرا باشند. اگر نیرویی در درون خودش تحول گرا نباشد نمی تواند مجموعه تحت مدیریت خود را متحول کند.

دکتر رئیسی همچنین در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم طرف مشورت قرار دادن بخش خصوصی در تصمیم گیری ها تاکید کرد و افزود: بخش خصوصی نباید در برابر تصمیم گیری های خلق الساعه قرار گیرد. اقتصاد باید قابل پیش بینی باشد. کشاورزی نیز باید قابل پیش بینی باشد و به خصوص کشاورزان مطمئن باشند که خرید محصول و حاصل زحمات آنان تضمین شده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز اکثر روستاهای کشور به برکت انقلاب اسلامی از امکانات اولیه برخوردار هستند، اظهار داشت: دلیل مهاجرت روستائیان به صرفه نبودن فعالیت اقتصادی در روستا و رونق نداشتن اقتصاد روستاست. فعال کردن اقتصاد روستا از برنامه های جدی دولت مردمی است.

آیت الله رئیسی در ادامه سخنانش به موضوع اجرای قانون جدید مالیاتی اشاره و تصریح کرد: از همین تریبون قاطعانه به همه مسئولان مالیاتی اعلام می کنم که حتما به اصناف اعتماد کنید و آنچه آنها اعلام می کنند را بپذیرید مگر اینکه خلاف آن ثابت شود؛ اساس کار باید بر اعتماد به کاسب و فعال اقتصادی باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه حسابداری الکترونیک برای رسیدگی به مالیات افراد اقدام صحیحی است که باعث ایجاد شفافیت و بسته شدن راه های فرار مالیاتی می شود، تاکید کرد: در عین حال به اصناف اعتماد داریم و اجازه نمی دهیم به صاحبان کسب و کارها اجحاف مالیاتی شود، اما در عین حال اجازه فرار مالیاتی را بالاخص به صاحبان درآمدهای کلان هم نمی دهیم و از ایجاد شفافیت حمایت می کنیم.

دکتر رئیسی خاطرنشان کرد: هر جا مردم احساس و اعتماد کنند که دولت در مسیر تامین منافع آنان گام بر می دارد، بیشترین همراهی را با دولت خواهند داشت. در این زمینه نیز قطعا اگر شفاف و صادقانه اقدام شود، خود اتاق های اصناف فرار مالیاتی احتمالی را گزارش خواهند داد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اظهارات یکی از سخنرانان درباره تشکیل سازمان اجتماعی گفت: پرچمدار موضوع مدیریت آسیب های اجتماعی مقام معظم رهبری هستند که بصیرت آفرینی، پیگیری ها و جلسات ایشان با حضور مسئولان باعث شد که سازمان آسیب های اجتماعی در زیر مجموعه وزارت کشور تاسیس شود.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی همه ما را رنج می دهد، افزود: همین امروز گزارشی از وضعیت مناطق حاشیه ای اصفهان به دست من رسید که بسیار بنده را متاثر کرد. آسیب های اجتماعی و به خصوص فقر فساد و تبعی که بستر بروز آسیب های اجتماعی هستند به هیچ وجه زیبنده نظام و کشور ما نیستند و باید نسبت به رفع آنها همت کرد.

رئیس جمهور از همه دستگاه های اجرایی در سراسر کشور و از جمله در اصفهان خواست تا ارتباط با نخبگان عرصه های مختلف را به شکل منظم و مستمر حفظ کنند و اظهار داشت: مسئولان اجرایی حتما با حلقه های نخبگانی جلسات مستمر داشته باشند چرا که برکات زیادی از این جلسات حاصل خواهد شد. شما نخبگان نیز از هر امکانی برای بیان نظرات و ایده های خود استفاده کنید و یقین بدانید دولت هم آمادگی دارد و هم وظیفه خود می داند که به نظرات نخبگان توجه کند.
 

آیت الله رئیسی در دیدار با جمعی از آحاد مختلف مردم استان اصفهان:

ایران اسلامی امروز به برکت خون شهدا و همت مردم مقتدرتر از همیشه است/ انضباط مالی ضروری بوده و دولت به دنبال اداره کشور با کمترین هزینه و بیشترین بهره است/ اصلاحات اقتصادی و قطع دست رانت‌خواران باید پیش از اینها انجام می‌شد


آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر امروز پنج‌شنبه در ادامه برنامه‌های سفر یک روزه خود به استان اصفهان، در دیدار جمعی از اقشار مختلف مردم در مجموعه ورزشی نقش جهان اصفهان با ادای احترام به شخصیت‌های صاحب‌نام و ۲۳ هزار شهید استان، اظهار داشت: اصفهان مهد بزرگان و مجاهدانی است که نه تنها برای ایران بلکه برای جهان اسلام مایه فخر و مباهات هستند.

رئیس جمهور با اشاره به مجاهدت‌های ماندگار شهدای عزیز کشورمان که با تأسی از شهدای عاشورا حماسه آفریده‌اند، تأکید کرد: خون پاک شهیدان منشأ بیداری امت اسلام و جهل‌زدایی از تاریخ و جامعه بشری شده است.

دکتر رئیسی ادامه داد: بیداری ملت‌ها در منطقه از آثار خون مطهر شهداست و امروز برغم خواست دشمن و با وجود همه تهدیدات، به لطف خدا از همه زمان‌ها قوی‌تر هستیم.

رئیس جمهور گفت: ایران اسلامی امروز به برکت خون شهدا و همت مردم متدین و همیشه در صحنه بیش از همیشه دست برتر را دارد و دشمنان ما امروز با همه پول‌هایی که خرج کرده و ساز و برگ نظامی که دارند و توطئه‌ها و فتنه‌هایشان از همه زمان‌ها ضعیف‌تر هستند.

دکتر رئیسی در ادامه سخنانش به مؤلفه‌های اقتدار ایران اسلامی اشاره کرد و مهم‌ترین این مؤلفه‌ها را ایمان به خدا و دلدادگی به حضرت حق عنوان کرد.

رئیس جمهور، از رهبری حکیم، مدبر و بصیرت‌آفرین به عنوان دیگر مؤلفه قدرت کشورمان یاد کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری با هشدارهای به موقع آگاهی می‌بخشند و جامعه اسلامی را هدایت می‌کنند و جامعه هم خود را موظف می‌داند که به هشدارها، انذارها و بشارت‌های ایشان توجه داشته و عامل باشد.

آیت‌الله رئیسی همچنین برخورداری از علم و دانش و فناوری و نیروهای مسلح توانمند و مجهز به آخرین دستاوردهای علوم و صنایع پیشرفته نظامی را به عنوان دیگر مؤلفه‌های مهم قدرتمندی کشورمان یاد کرد.

رئیس جمهور در عین حال گفت که در کنار این نقاط قوت و ظرفیت‌ها کشور با مشکلاتی نیز مواجه است، اما تأکید کرد که این مشکلات بدون راه‌حل نیستند و با تدبیر و اراده مسئولان و همراهی و همدلی آحاد جامعه قابل حل هستند.

دکتر رئیسی گفت: هر جا در این سال‌ها به نسخه انقلاب اسلامی عمل کردیم، موفق شدیم و هر جا دست‌اندرکاران با تردید و شک به دنبال نسخه‌های دیگران رفتند حوزه ناکامی ما بوده است.

رئیس جمهور گفت: هر جا که پیشرو و پیشقراول بوده‌ایم به دلیل آن بوده که جوانان برومند انقلابی با روحیه جهادی نقش‌آفرینی کردند و امروز هم همین رویکرد ما را به نتیجه مطلوب می‌رساند.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به بازدید خود از پارک‌های علم و فناوری استان اصفهان از اقدامات ارزشمندی که در این حوزه انجام شده به عنوان کارهای افتخارآفرین و قابل تقدیر یاد و تأکید کرد: تحقق فرمان مقام معظم رهبری در توجه به تولید دانش‌بنیان و اشتغال فناورانه نویدبخش آینده‌ای روشن خواهد بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه هر جا عقب‌ماندگی بوجود آمده محصول کم‌کاری یا تأخیر در انجام مسئولیت بوده است، تأکید کرد: اصلاحات اقتصادی باید زودتر در کشور اتفاق می‌افتاد. اصلاح نظام اقتصادی و قطع دست رانت‌خواران و مفسدان و دلالان از خدا بی‌خبر و باز کردن راه برای جوانان آماده کار و تلاش و فعالان اقتصادی، ضرورت امروز کشور است.

دکتر رئیسی گفت: انضباط مالی در دولت امری ضروری بوده و دولت به دنبال تحقق اداره کشور با کمترین هزینه و بیشترین بهره است.

آیت‌الله رئیسی رشد اقتصادی را در گرو افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و افزایش بهره‌وری دانست و تأکید کرد: تلاش دولت این است که با همکاری مردم اصلاحات اقتصادی را با قوت دنبال کند و معتقدیم اگر مردم متدین ما به طور شفاف در جریان اقدامات قرار گیرند، دولت را در این مأموریت مهم یاری می‌دهند.

رئیس جمهور با بیان اینکه از مشکلات مردم و شرایط آنها مطلع است و از مشکلات آنها رنج می‌برد، گفت: اقدامات و اصلاحات دولت با صبر و همکاری مردم و پیگیری مجدانه مسئولانه و حضور همه دلسوزان کشور و فعالان اقتصادی به فرجام می‌رسد و شرایط به نفع مردم رقم خواهد خورد.

دکتر رئیسی با اشاره به دشواری‌های مأموریت خطیر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای ریشه‌کنی تروریسم در منطقه، گفت: بسیاری تصور می‌کردند که با وجود پول‌های آمریکایی‌ها و نقشه صهیونیست‌ها نمی‌توان با داعش جنگید، اما مکتب شهید سلیمانی ثابت کرد که ما می‌توانیم و امروز هم با کمک مردم و اعتقاد به شعار «ما می‌توانیم» مشکلات حل می‌شود.

رئیس جمهور در ادامه خطاب به جوانان که آنها را آینده‌سازان کشور خواند، گفت: قویاً معتقدم و در شهر ولایت و انقلاب و شهر ایثار و شهادت با تمام وجود اعلام می‌کنم با وجود ظرفیت‌های گسترده و نیروی کارآمد مستعد و ذخایر مادی و معنوی که در کشور داریم، آینده را بسیار روشن و امیدوارکننده می‌بینم.

آیت‌الله رئیسی این نکته را نیز متذکر شد که هر کس با قلم و عملش و با فعل یا ترک فعلش موجب یأس و ناامیدی مردم شود، دانسته یا ندانسته در مسیر اجرای راهبرد دشمن حرکت می‌کند و هر کس مردم را به کشور، نظام و آینده امیدوار کند در جهت راهبرد انقلاب اسلامی گام برمی‌دارد.

پیش از سخنان رئیس جمهور آیت‌الله طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر اصفهان با اشاره به آشنایی خود با آیت‌الله رئیسی از سال ۵۴، رئیس جمهور را فردی ولایی و سختکوش در مسیر خدمت به مردم معرفی کرد و گفت: آیت‌الله رئیسی در هر مسئولیتی که حضور داشته منشأ تحول بوده است.

امام جمعه شهر اصفهان افزود: امروز هم رئیس جمهور با شهامت و شجاعت جراحی بزرگ اقتصادی را آغاز کرده و خود را برای موفقیت این کار عظیم و مفید برای کشور وقف کرده و نگاه او به مردم، نگاهی الهی و مبتنی بر خدمت است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان از همه دلسوزان و کسانی که در مسیر امام و رهبری حرکت می‌کنند، خواست که دولت را در اصلاحات اقتصادی و برنامه‌هایی که برای سربلندی کشور دارد، یاری دهند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
گفتار درمانی جواب نمی دهد/ ریز برنامه هارو بیان کنید
Iran, Islamic Republic of
هرکاری هم بکنند باز هم شما یه حرفی در می آورید.
Iran, Islamic Republic of
این حرف در امدن در دوره گذشته هم بود.
Iran, Islamic Republic of
مردم در دنیای واقعی میان و با خوشحالی رئیس جمهورشون رو می بینن. بعد بعضی ها در دنیای مجازی می خوان با یه چند کلمه مردم رو کاملا ناراضی نشون بدن.
Iran, Islamic Republic of
چون فضای مجازی دست دشمن است.
امیدوار
Iran, Islamic Republic of
ان شاءالله آینده کشور و مردم ایران روشن است و تا پایان سال تورم هم تک رقمی می شود.
دانا
Iran, Islamic Republic of
مردم می دونستن صادق و راستگو هستید ولی مطمئنا علت مهم دیگه ای داره درسته ما شما را بدون فساد مالی و سردمدار مبارزه با فساد اقتصادی دیدیم پس نترسید و ادامه بدید.
Iran, Islamic Republic of
چه برنامه و طرحی؟ .
Iran, Islamic Republic of
دولت هر وقت برای چیزی برنامه داشت در عمل نشون بده طرح دادن دیگه جواب نمیده
Iran, Islamic Republic of
درود مرد میدان
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
در سخنانتان اشاره کردید مبارزه بارانت و فساد باید پیش از این انجام میشد اما مطمئن باشید همین حالا هم هیچ کاری نمیشود....!!!!