يکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - 5 Feb 2023
 
۰

وزیر کشور: مشکل ما استثمار کودکان کار است

دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب: 802960
کار موجب رشد و بالندگی کودک است مشکل از جایی شروع می شود که کودکان کار استثمار می شوند.
وزیر کشور: مشکل ما استثمار کودکان کار است
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، احمد وحیدی، در همایش ملی حمایت از اطفال و نوجوانان با بیان اینکه ما اولین بحث در خصوص مبارزه با کار کودک با مباحث نظری است گفت: برخی از این مباحث مربوط به قوانین بین المللی همانند قوانین کنوانسیون منع تبعیض و حقوق بشر کار کودک است. که بسیاری از آنها دچار اشکال است.

وی افزود: اگر بنا باشد به آن توصیه‌ها و قوانین تماماً اجرایی شود؛ فضایی بسیار تیره و تاریک و منزجر کننده‌ای به وجود می‌آید.

وزیر کشور با اشاره به تناقض در عمل و حرف مقامات غربی، اظهار داشت: مقامات غربی در برابر ظلم به کودکان فلسطینی و یمنی ساکت هستند اما ادعای حمایت از کودکان دارند.

وزیر کشور با بیان اینکه کودک در مفاهیم ما متفاوت از مفهوم غربی است، گفت: کودک در مفاهیم و ارزش‌های ما می‌تواند به مقام والای انسانی برسد؛ می‌تواند دنیا را تغییر دهد؛ امثال شهید فهمیده پیدا می‌شوند که حضرت امام (ره) وی را رهبر خواند.

وحیدی، کار را برای کودکان یک فریضه خواند و افزود: ما باید به کودکانی رسیدگی کنیم که به دلیل مشکلات خانوادگی حامی جدی ندارند. این کودکان مدنظر ما هستند و من به شما تبریک می‌گویم که در این زمینه قیام کردید. از مهمترین کارهای ارزشمند ما این است که برای این کودکان که روحیه پاک و مطهر دارند رسیدگی کنیم. فوری‌ترین اقدام ما بازگرداندن این کودکان به آغوش گرم خانواده‌ها است.

وی با اشاره به اهمیت رسیدگی به وضع زنان سرپرست خانوار گفت: رسیدگی به کودکان کار به رسیدگی به زنان سرپرست خانوار هم منجر می‌شود ما لازم است این اقدامات را باورها حرکت عظیم مردمی هماهنگ کنیم.

وزیر کشور با بیان اینکه مردم ایران به دلیل باورهای دینی و باورهای انسانی به موضوع کودکان کار توجه دارند، افزود: بسیاری از افراد را می‌شناسیم که زندگی خود را وقف کودکان کار کردند. کودکان کار، پاره‌های تن ما هستند که نمی‌توانیم نسبت به آنها بی تفاوت باشیم.

وحیدی با بیان اینکه کار کردن برای کودک مسیر رشد است گفت: مشکل ما استثمار کودک است. کار موجب رشد و بالندگی کودک است مشکل از جایی شروع می‌شود که کودکان کار استثمار می‌شوند. همه ما باید در این زمینه فعالیت کنیم و الگوهایی را برای موضوع کار کودک شکل بدهیم و مهمترین اقدام ما هم همین دورهمی ها با فعالان کار کودک است. باید مردم را به این میدان خدمت دعوت کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *