شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ - 2 Jul 2022
 
۲
۵

کلک جدید نانوایی‌ها برای گران کردن نان

جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰
کد مطلب: 801339
این روز‌ها برخی نانوایی‌ها با ترفند جدید قیمت نان را افزایش می‌دهند.
کلک جدید نانوایی‌ها برای گران کردن نان
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، این روز‌ها برخی نانوایی‌ها با ترفند جدیدی قیمت نان را افزایش داده اند، آن‌ها نان کنجدی را گران‌تر کرده‌اند و برخی افراد که به خاطره کیفیت بخشی به نان مصرفی، نان کنجدی درخواست می‌کنند، مجبور هستند قیمت‌های دوبرابری بپردازند.

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار ما از منطقه ۱۹ تهران نانوایی‌های سنگک فروشی که پیش‌تر نان سنگک ۳ هزار تومانی را با اضافه کردن کنجد به ۵۰۰۰ تومان و هفت هزار تومان می‌دادند، اکنون قیمت‌ها را به ۷ و ۱۰ هزار تومان افزایش داده‌اند.

یک خریدار نان در صف نانوایی به خبرنگار ما گفت: این شیوه جدید نانوایی‌ها برای افزایش قیمت است، در حالی که هیچ اطلاعیه هم در نانوایی نصب نکرده‌اند تا مردم قبلاً از قیمتی که افزایش داده‌اند باخبر شوند.

نانوا هم درباره علت گران کردن نان کنجدی به خبرنگار فارس گفت: پیش از این هر کیلو کنجد را ۷۰ هزار تومان خریداری می‌کردیم، اما اکنون به ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافته است۰ بنابراین فروش به قیمت قبلی برای ما صرفه‌ای ندارد.

این افزایش قیمت‌ها به صورت خودسرانه و توسط برخی نانوایی‌ها انجام شده و هیچ گونه مجوز افزایش قیمت از سوی ستاد تنظیم بازار صادر نشده است

گفتنی است ۲۰ اردیبهشت ماه دولت اصلاح یارانه‌ها را کلید زد و برای چهار قلم کالای اساسی روغن، مرغ، تخم مرغ و لبنیات که متاثر از نهاده وارداتی بودند، قیمت‌های جدیدی تصویب شد، هنوز اصلاح یارانه نان سنتی انجام نشده است و آن‌ها باید به قیمت‌های قبلی بفروشند، اما نانوایی‌های سنتی می‌گویند قیمت‌های فعلی برای آن‌ها به صرفه نیست.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
کنجد گران شده داداش!!!!!
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
قابل توجه مسئولین محترم
Iran, Islamic Republic of
قيمت کنجد بصورت کیلویی 65 هزار تومان است و یک ماه قبل هم 55 هزار تومان بود الکی جو ندید
Iran, Islamic Republic of
اگر قیمت هر کیلو کنجد ۳۰ هزار تومان اضافه شده، باید در نظر گرفت که یک کیلو کنجد روی چند نان پاشیده میشود. ان وقت معلوم میشود که افزایش قیمت کنجد اصلا نمی تواند افزایش قیمت نان را توجیه کند.