يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - 26 Jun 2022
 
۰

زاکانی رئیس کمیته‌تعاملات‌شهری ایران و روسیه شد

پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب: 801259
سخنگوی شهرداری تهران به تشریح عملکرد کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه و نقش شهردار تهران در این کمیسیون پرداخت.
زاکانی رئیس کمیته‌تعاملات‌شهری ایران و روسیه شد
به گزارش جهان نيوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، مطهر محمدخانی سخنگوی شهرداری تهران به تشریح علل حضور شهردار تهران در جلسه کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه در دولت سیزدهم پرداخت و گفت:

کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه که در دولت قبلی به محاق رفته بود، در دولت آیت الله رییسی احیا شده است و مسئول هر کدام از کمیسیون‌ها با توجه به مسئولیت‌های دستگاهی خود مشخص شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه مسئول هر کدام از کمیسیون‌ها یکی از اعضای هیات دولت هستند و این جلسه ارتباطی با مذاکرات نفتی نداشته است، ابراز داشت: این اشتباه بزرگ منتقدان است که این جلسه را به مذاکرات نفتی نسبت داده‌اند.

محمدخانی ادامه داد: این کمیسیون مشترک اقتصادی به دلیل سطح بالای مذاکراتش به هیات‌های عالی همکاری اقتصادی ایران و روسیه تغییر نام داده‌است.

سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به اینکه در هیات‌های عالی همکاری اقتصادی ایران و روسیه، وزیر نفت، معاون وزیر اقتصاد، معاونان وزیر راه، معاون وزیر خارجه، معاون وزیر صنعت، شهردار تهران، رییس سازمان انرژی اتمی، رییس دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و مشاور بین‌الملل وزارت نیرو حضور داشته مسئولیت‌هایی را بر عهده دارند، گفت: به عنوان مثال معاون وزیر خارجه مسئول کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه است تا موضوعات مرتبط را پیگیری کند.

وی یادآور شد: در این جلسه درباره موضوعات مشترک بسیاری بحث شده و تنها مساله نفت مطرح نبوده است.

محمدخانی با بیان اینکه مذاکرات بین شهردار تهران و طرف روس درباره موضوعات شهری از قبل انجام‌شده بود که بخشی از آن در این جلسه با "الکساندر نواک" بازگو شده است، ابراز داشت: دامنه این مذاکرات از تصمیم گیری درباره همکاری مشترک درباره توسعه حمل و نقل شهری تا حتی صادرات میوه خشک هم بود.

وی بیان داشت: در این جلسه کمیته‌های ذیل کمیسیون‌ها هم مشخص شدند که کمیته تعاملات شهری یکی از آنها بود و مسئولیت این کمیته نیز برعهده علیرضا زاکانی شهردار تهران و رییس مجمع شهرداران کلانشهرها گذاشته شد.

سخنگوی شهرداری تهران با یادآوری این نکته که شهردار تهران علاوه بر مسئولیت مدیریت پایتخت و عضویت در هیات دولت، ریاست مجمع شهرداران کلانشهرهای که شامل ۲۰ شهر بزرگ کشور می‌شود را بر عهده دارد، گفت: به دلیل توجه ویژه رییس جمهور به مسایل کلانشهرها و وجود مشکلات زیربنایی تهران، مسئولیت این کمیته به عهده زاکانی گذاشته شده است.

وی با تاکید بر این نکته که همه بخش‌های دولت و حتی بخش خصوصی در این کمیسیون‌ها حضور فعال خواهند داشت، گفت: بدین ترتیب تجارت و سرمایه‌گذاری خارجی سرعت بیشتری خواهد گرفت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *