کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

پهپاد جدید ترکیه در جمهوری آذربایجان

1 خرداد 1401 ساعت 12:56

شرکت‌ صنایع هوایی ترکیه، دو پهپاد تهاجمی جدید «بیرقدار آکینجی» را به منظور شرکت در یک جشنواره هوانوردی راهی آذربایجان کرد.


به گزارش جهان نیوز به نقل از فارس، روز گذشته (شنبه) پهپاد بیرقدار ترکیه مسافت ۲۰۰۰ کیلومتر را طی کرده و در آذربایجان فرود آمد؛ این اولین پرواز در نوع خود در تاریخ سازمان هوانوردی این کشور است.

طبق گزارش خبرگزاری «آناتولی»، پهپاد تهاجمی «بیرقدار آکینجی» که با قابلیت‌های بومی ترکیه ساخته شده، نزدیک به ۲۰۰۰ کیلومتر را طی کرده و با موفقیت در باکو پایتخت آذربایجان فرود آمده است.

بر اساس بیانیه منتشر شده توسط شرکت توسعه‌دهنده صنایع هوایی «بایکار»، دو فروند پهپاد تهاجمی بیرقدار آکینجی برای شرکت در فعالیت‌های جشنواره فناوری هوانوردی و فضایی «تکنوفست» که قرار است از ۲۶ تا ۲۹ می برگزار شود، وارد آذربایجان شوند.

پهپاد اول صبح روز شنبه از منطقه «چوروم» ترکیه برخاست و با عبور از حریم هوایی گرجستان ظرف مدت ۵ ساعت به باکو رسید. سپس پهپاد دوم ظهر به پرواز درآمد و همان مسیر را حدود ۲۰۰۰کیلومتر طی کرد.

دو پهپاد تهاجمی بیرقدار آکینجی با موفقیت پرواز خود را به پایان رسانده و در فرودگاه بین‌المللی حیدر علی‌اف باکو فرود آمدند؛ این به مثابه یک دستاورد جدید برای صنعت دفاعی ترکیه بود.

این اولین پرواز در نوع و در تاریخ بخش هوانوردی ترکیه است که چند هفته بعد از رکوردی که این پهپاد تُرکی از نظر ارتفاع  [با پرواز در ارتفاع ۴۰هزار و ۱۰۰پایی] به ثبت رساند، انجام شده است.

شرکت صنایع هوایی بایکار ترکیه به دنبال صادرات این پهپاد تهاجمی به ۳ کشور (که هنوز نامی از آن‌ها فاش نشده) است که قرارداد فروش را نیز امضا کرده است. گفته می‌شود گفت‌وگو با سایر کشورها با هدف گسترش دامنه صادرات این نوع پهپاد تهاجمی توسط آنکارا ادامه دارد.


کد مطلب: 800818

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/800818/پهپاد-جدید-ترکیه-جمهوری-آذربایجان

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com