کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ژنرال صهیونیست:

نشانه‌های انتفاضه سوم را احساس می‌کنیم

1 خرداد 1401 ساعت 1:09

یک ژنرال صهیونیست اعتراف کرد نشانه‌های جوشش مجدد فلسطینیان و شکل‌گیری انتفاضه سوم در مناطق اشغالی را احساس می‌کند.


به گزارش جهان نیوز، ژنرال مائیر اندور در مقاله‌ای که در روزنامه معاریو منتشر شد تاکید کرد، نشانه‌های شکل‌گیری انتفاضه سوم در حال لمس شدن است و مناطق کرانه باختری و شهرهای مختلط (که در آن مهاجران صهیونیست و فلسطینیان در مناطق 1948 مشترکا زندگی می‌کنند) همان شرایطی را پشت سر می‌گذارند که در سال 1987 پیش از آغاز انتفاضه اول تجربه کرده بودند.

او در این زمینه افزود: با این حال تفاوت شرایط فعلی با گذشته در آن است که حضور و جوشش در میان فلسطینان (مناطق 1948) بسیار گسترده تر از گذشته شده و جامعه مهاجران یهودی نیز شکننده تر از قبل است، و امروز مبارزات فلسطینی به میان نخبگان فلسطینی مناطق 1948 هم سرایت کرده و به حدی رسیده است که اعضای عرب کنست هم از اعلام همکاری با فتح و حماس ابایی ندارند.

این ژنرال صهیونیست در بخش دیگری از مقاله خود اعتراف کرد: فاصله با آغاز اتنفاضه سوم بسیار کوتاه شده است و بسیاری از کارشناسان نظامی و امنیتی هم به این امر اذعان دارند.

این ژنرال صهیونیست در عین حال توصیه‌‌هایی به مسئولین امنیتی و سیاسی و نیز جامعه این رژیم جهت جلوگیری از شکل‌گیری انتفاضه و نحوه مقابله با آن داشته و هر نوع تحقیق در رابطه با قتل شیرین ابو عاقله خبرنگار شبکه العربیه را هم امری احمقانه توصیف کرد.

او همچنین به مسئولین توصیه کرد هرگز در رابطه با اقدام نیروهای پلیس اسرائیل در سرکوب و اهانت به تشییع جنازه خبرنگار الجزیره دست به تحقیق نزنند زیرا در صورت انجام چنین کاری دیگر هیچ پلیسی جرات سرکوب فلسطینیان را نخواهد داشت.


کد مطلب: 800757

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/800757/نشانه-های-انتفاضه-سوم-احساس-می-کنیم

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com