دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ - 4 Jul 2022
 
۰
۳

شریکان جرم نابودی ۶۰ میلیارد دلار و زبان درازی در دولت جدید

شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵
کد مطلب: 800649
ارگان مطبوعاتی حزب کارگزاران به نقل از برخی بازیگران سینما به فضاسازی علیه طرح ساماندهی یارانه‌ها پرداخت.
زبان درازی نابودکنندگان ۶۰ میلیارد دلار
به گزارش جهان نيوز، روزنامه کیهان در ستون ویژه های خود نوشت: روزنامه سازندگی، همان روزنامه است که سال ۹۷ به هنگام تصویب ارز ۴۲۰۰ تومانی و واگذاری بی‌حساب و کتاب ارز دولتی، از «بازگشت اسحاق» خبر داده و معاون اول رئیس‌جمهور وقت (جهانگیری) را در هیبت سوپرمن و در حال پایین آوردن نرخ ارز نشان داده؛ هر چند که قیمت دلار در دولت روحانی تا بالای ۳۳ هزار تومان هم افزایش یافت.

این روزنامه چندی قبل اما از قول حسین مرعشی دبیرکل کارگزاران، ارز ۴۲۰۰ و تبعات آن را به عنوان «استخوان در گلو» تیتر کرد.

سازندگی در طول این چند سال، هرگز به هدررفت ۶۰ میلیارد دلار ارز دولتی و رانت‌خواری صدها هزار میلیارد تومانی از قبل آن در کنار تورم ۶۰ درصدی بر سر سفره مردم اشاره نکرد.

با این حال روزنامه مذکور اخیراً از قول برخی هنرمندان و بازیگران حامی روحانی تیتر زده «جراحی اقتصادی، یعنی همان تورم و گرانی؛ رضا کیانیان و هم به گرانی‌های اخیر واکنش نشان داد». سازندگی می‌نویسد: تعدادی از هنرمندان در این چند روز اخیر به مشکلات معیشتی به وجود آمده برای مردم پس از گرانی‌های اخیر اعتراض کردند و در صفحات شخصی خود به این شرایط واکنش نشان دادند. از پرویز پرستویی و شهاب حسینی تا حمید فرخ‌نژاد و تهمینه میلانی و... رضا کیانیان هم طی یادداشتی در صفحه شخصی خود از جراحی اقتصادی نوشته که محسن رضایی ‌بانی آن است و او را مسبب مشکلات کنونی می‌داند. این بازیگر نوشته است: «جراحی اقتصادی» تا به حال اسم‌های گوناگونی داشته. تحریم، قبل‌تر توطئه‌های امپریالیسم و کارشکنی دشمنان.

همه این اسم‌ها، یعنی «تورم و گرانی»! برای جلوگیری از تورم و گرانی تمام رؤسای جمهور دستورهای قاطع دادند... و نهایتاً ستاد تنظیم بازار تشکیل دادند. ولی اتفاقی نیفتاد. فقط حقوق‌بگیر اضافه شد.

وی در ادامه می‌گوید «هیچ کس حاضر نیست مشکلات را به گردن بگیرد.»

به نظر می‌رسد آقای کیانیان و نظایر او، صحنه افکار عمومی را با صحنه بازیگری و هر چند وقت یک بار به رنگی متفاوت و تناقض درآمدن اشتباه گرفته‌اند. برخی از همین بازیگران سینما، در دو انتخابات ۹۲ و ۹۶، با توضیحات و وعده‌های خلاف واقع، دولت غربگرای اشرافی را به مردم قالب کرده و البته خود نیز از برخی امتیازات هنگفت و رانت‌های بادآورده برخوردار شدند اما اکنون که پیامدهای خسارت‌بار عملکرد آن دولت یکی پس از دیگری رخ می‌نماید. به جای ابراز شرمساری، قیافه حق به جانب می‌گیرند و با پنهان شدن پشت عنوان مردم، به تورمی حمله می‌کنند که خودشان جز مسببان آن بوده‌اند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
همه می تونن حرف بزنن بجز فرخ نژاد ....!!
Iran, Islamic Republic of
اشتباهی منفی دادم
Iran, Islamic Republic of
.. کاش مرجعی از این بازیگران میزان در آمد ده سال گذشته، میزان مالیات! پرداخته و امکانات سکونت داخلی و خارجی و رفت و آمد شخصی و پس انداز داخلی و خارجی بزرگوران و تابعیت های گوناگون ایشان و خانواده آنها را سئوال و اعلام کند و میزان کمکهای مردمی مستندشان را هم اعلام کند.