کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مستمراً تمام تفکر و آرزوسازی دشمن را تعقیب می‌کنیم

30 ارديبهشت 1401 ساعت 14:50

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نباید ما از آمریکایی بترسیم که امروز خود گرفتار شده است و دشمن بپذیرد که جمهوری اسلامی ایران شکست‌ناپذیر است.


به گزارش جهان نیوز به نقل از تسنیم، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در مراسم سالگرد شهدای حادثه خاش در گلستان شهدای اصفهان با اشاره به شهدای مدفون در گلستان شهدای اصفهان اظهار داشت: در این محیط مقدس و در جوار خیل عظیم شهیدان انقلاب اسلامی در گلستان شهدای اصفهان در جمع مردمان عزیز این سرزمین، افتخار میهمانی شهیدان عزیزمان را یافته‌ام و خداوند را از این بابت شکر می‌کنم.

وی ادامه داد: به اصفهان افتخار می‌کنم، به مردان مجاهد و شهیدان درخشان و تابناک این دیار. دست‌بوس و پابوس خانواده‌های عزیز شهیدان والامقام اصفهان هستم و شکوه، عظمت و بزرگی و جلال این خانواده‌ها بسیار ارزنده است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه "بر این باور هستم که اجر خانواده‌های شهدا قطعاً کمتر از اجر شهیدانشان نیست"، تصریح کرد: شاید اجر آنها بیشتر از شهیدان باشد چراکه عزیزانی که شهید می‌شوند، به آرزوی خود می‌رسند و آنها که می‌مانند آرزوهایشان را برای خداوند هدیه می‌کنند و این ایثار بزرگتری است.

وی با ابراز اینکه "اگر بخواهیم با انصاف بگوییم، اصفهان شهر و سرزمین جهاد، صفحه زیبای شهادت، میدان وفاداری و صحنه فداکاری است"، خاطرنشان کرد: اصفهان تجلی‌گاه وعده صادق الهی و جلوه‌گاه روح بلند مردان و زنانی است که اگر قرن‌ها آرزو می‌کردند ای‌کاش در رکاب امام و ائمه اطهار(ع) در آن صحنه‌های غم‌انگیز می‌بودند، در این سال‌های باشکوه جهاد و مقاومت آنها به این وعده و آرزوی خود وفا کردند و تمام کوچه‌ها و خیابان‌های این شهر و شهرهای اطراف و روستاهایمان همه با نام شهیدان مزین است.

سردار سلامی افزود: خانه مردم اصفهان همه، ابواب جنت است و هر خانه‌ای که از آن شهید و جانباز و رزمنده مجاهدی برای دفاع از دین خدا، کرامت مسلمین و حفظ نوامیس آنها هجرت می‌کند و هجرت را مقدمه جهاد انجام می‌دهد و وداع بی‌بازگشت انجام می‌دهد و سینه خود را سپر دفاع از مسلمانان می‌کند، سپر استحکام قوام یک ملت و امت می‌شود، این خانه به‌بیان مولای متقیان(ع) بابی از ابواب جنت است که به‌روی بندگان خاص خداوند گشوده می‌شود.

وی با بیان اینکه جهاد لباس عزت است و اگر قوم و ملتی لباس جهاد را از تن به در آورد، به‌تعبیر امام علی(ع) خداوند بر آن لباس ذلت می‌پوشاند، ادامه داد: بشارت ما به خانواده‌های شهدای گرانقدر برای تجلیل از حماسه‌آفرینی‌ها، فداکاری‌ها و وفاداری‌ها و جانبازی‌های آنها، آن است که آنها ضامن عزت همه ما شدند و حصار حصین امنیت ما هستند.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: شهدا استوانه‌های مستحکمی هستند که بنای عظیم نظام شکوهمند اسلامی بر استخوان‌های مستحکم آنها بنا شده است و این حقیقت است. اصفهان سرزمین حماسه‌ها است و مردان حماسه‌ها و مردمان حماسه‌ها در این استان همه و همه جمع شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: کردستان از هزاران شهید اصفهان خونرنگ است و در سال‌های نخست پیروزی انقلاب، جوانان این دیار بودند که کردستان سربلند را از اسارت تجزیه‌طلبان وابسته به اجانب نجات دادند. مردان اصفهانی در طریق‌القدس بستان را آزاد کردند و در فتح‌المبین شوش و دزفول را از زیر آتش درآوردند و در بیت‌المقدس فاتحان خرمشهر بودند و فرماندهان شهید اصفهان در گلستان شهدای اصفهان آرمیده‌اند و مردم اصفهان آنها را تا عرش بدرقه کردند.

سردار سلامی با ابراز اینکه "شهید خزازی، شهید ردانی‌پور و شهدای سربلند این شهر همه در گلستان شهدای اصفهان آرمیده‌اند و لحظه ورود آنها به بهشت و محل معراج ملکوت شهیدان ما به بهشت، این گلستان شهداست"، اضافه کرد: در عملیات رمضان، والفجر، خیبر و سایر عملیات‌ها، حماسه‌های بزرگی را خلق کردند. داستان‌های لشکر امام حسین(ع) تکرار وقایع عاشورا است و هر صفحه آن را ورق بزنیم، به آن می‌رسیم. هیچ روزی نبود که شهیدی از این سرزمین و این خطه اصفهان، خداوند را با رخسار خویش ملاقات نکند.

وی اظهار داشت: و صبر مردم برای تاریخ و برای ابدیت و برای نسل‌هایی که در آینده خواهند آمد و تاریخ را خواهند خواند و با شوق ماجراهای این جنگ را خواهند خواند، بسیار شنیدنی است. شهدا اسلام را در مقابل کفر در قطعه‌ای از تاریخ پیروز کردند و این بار نباید ولی خداوند در میدان تنها بماند و امروز هم داستان همین است و نباید اجازه داد ولی فقیه تنها بماند.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران با اشاره به تلاش‌های دشمنان در این زمینه گفت: دشمنان می‌دانند چگونه جوانان ما در میدان‌ها برخط می‌شوند تا سیاست شیطان را با شکست مواجه کنند، ما مستمراً تمام تفکر و آرزوسازی دشمن را تعقیب می‌کنیم، مجبوریم روزانه آن‌ها را رصد کنیم، لحظه‌ای نیست که کاخ سفید‌نشینان سیاه‌بخت و همراهان و همرازان آنان برای شکستن این ملت نقشه نکشند، تمرکز آنان بر این ملت و قاعده بسیج ما است، به‌دنبال جداسازی و تفکیک هستند و ما می‌دانیم امام مؤمنان دیگر تنها نمی‌ماند.

وی تأکید کرد: دشمنان شما را نمی‌شناسند هر روز با تصورات باطنی توطئه می‌چینند، باید دید چگونه یک ملت در اوج تنهایی در 44 سال پیش در یک نظام جهانی این‌چنین پابرجا و باشکوه جلوه جمال الهی را به نمایش می‌گذارد، شکست دادن این دشمنان جز به‌تأیید الهی ممکن نبود. صبر و توکل و ثبات قدم همه‌ این معانی در روح و کلام اخلاق شهدا جلوه‌های دل‌انگیزی داشت و هیچ کس به خود اجازه نمی‌داد میدان را ترک کند.

‌سر‌لشکر سلامی اعلام کرد: خدا را شاکریم با رویش‌های مختلف خود  نشانه‌های دیگر ظاهر کرد و میدان جهاد ادامه یافت، با اطمینان می‌گویم اگر جوانان ما نبودند داستان این شکوه، امنیت و عزت نبود ما پیشرفت‌های بی‌نظیری کرده‌ایم که هنر ولایت است که با یک دست دشمن را متوقف می‌کند و با دستی دیگر کشور را جلو می‌برد. دشمن می‌داند کجا را نشانه بگیرد.

وی تصریح کرد: در تاریخ پیدا نخواهید کرد کشوری در محاصره جهانی در فشار سیاسی ده‌ها سال ایستادگی کند و دست‌های دشمن را ببندد، قرآن وحی جاری است که می‌گوید "یاد بیاورید دشمنان می‌خواستند شما را محاصره کنند اما خداوند دست‌های آن‌ها را بست"، ما آزادی عمل داشتیم با ابتکار عمل پیش می‌رفتیم و می‌رویم و دشمن نمی‌تواند در مقابل این عمل کوچک‌ترین تکانی بخورد، دشمن یارای پاسخ‌دهی ندارد و این نصرت الهی است که امام ملتمان، امام خامنه‌ای عزیز این‌گونه می‌تواند دشمنان را مدیریت کند و اجازه عملی به دشمنان ندهد اما خود و همیارانش آزادی عمل داشته باشند.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران یادآور شد: دشمن شایعه می‌سازد، حرف زیاد می‌زند، تهی از حقیقت و خالی از محتوا است و خیال می‌بافد و توهم می‌پراکند که بعضی‌ها حس کنند خبری در راه است اما دشمن افول کرده و به غروب نزدیک شده است. شما تازه در میانه‌‌ سپهر حماسه‌های جاودان اسلام خورشید قرار دارید چراکه انقلاب در حال درخشش است و این ثمره درخشش است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون که اینجا نشسته‌ایم جوانان بی‌شماری در ارتفاعات در غرب، جنوب، جنوب شرق به‌دور از خانواده با چشمانی باز از مرز‌ها پاسداری می‌کنند، همکاران ما در نیروهای زمینی، دریایی  ارتش، سپاه و نیروهای مرزبانی نیروی انتظامی و سایر نیروهای مسلح همه مقتدرانه با هزاران خانواده منتظر از حریم این کشور و نظام پاسداری می‌کنند، مردم قاعده این نظام هستند و قائمه آنان رهبری است، دشمن این دو را هدف گرفته است او همواره شکست می‌خورد اما دست برنمی‌دارد مگر اینکه ما از دین دست برداریم و این ممکن نیست.

سردار سرلشکر سلامی اظهار داشت: دشمنان باید بپذیرند ما شکست‌ناپذیریم، باید بپذیرند ما نفوذناپذیریم، باید بر این آگاهی ملت آگاه باشند، من صمیمانه دست ملت را می‌بوسم با این صبر، آگاهی و شکیبایی و با نجابت پژواک صدای بیگانه نشدند و زمزمه‌های شیطان را تشخیص دادند و از کلام خدا تفکیک کردند، درود بر این ملت سرافراز هرچه دشمن نعره می‌کشد و جادو می‌کند ملت با آگاهی خود همه این جادوها را باطل می‌کنند، این ملت واقعاً بی‌نظیر هستند و اگر هزاران بار جان ناقابل ما فدای آن‌ها شود ارزشمند است.

وی ادامه داد: ما پای آرزوهای ملت تا پای جان می‌مانیم و بهترین آرزوها فدا شدن برای  تحقق آرزوهای ملت است، و دشمنان تصور نکنند که مردم ما شکست‌پذیرند، دشمنان می‌خواهند ذهن جوانان را تسخیر کنند اما جوانان ما مؤمن و اهل استقامت هستند، این نبرد ادامه دارد اما ما در حال طی نمودن راه‌های بزرگ هستیم، صبح و فتح مبین نزدیک است و این همانی است که خداوند وعده داد.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران گفت: با اراده پیش‌ می‌رویم مستحکم و باثبات، ما چرا باید از آمریکایی بترسیم که خود امروز گرفتار است، و نمی‌تواند داخل و خارج خود را اداره کند، فرار او از افغانستان را دیدیم، فرار تدریجی او را از عراق می‌بینیم شکست او از یمن را می‌بینیم، رخسار او افسرده است و کسانی که به آن تکیه کردند، کسانی که به تکیه‌گاه‌های عنکبوتی تکیه می‌کنند باید بدانند که به بدتکیه‌گاهی متوسل شده‌اند، اما شما به خدا تکیه می‌کنید و آن‌ها چنین پناهگاهی ندارند.

وی اضافه کرد: در حال مشاهده زوال دشمن هستیم، و ما این را نمی‌گوییم خودشان می‌گویند، پس بمانیم، شرط نزول نصرت‌ها ماندن در صحنه است، امدادهای الهی به‌شرط حضور مؤمنان نازل می‌شود و در صبر خانواده‌ها خدا را برای ملت عزیز شاکریم، و پای این ملت بزرگ، پرافتخار و متکی بر اسلام خواهیم ماند.


کد مطلب: 800621

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/800621/مستمرا-تمام-تفکر-آرزوسازی-دشمن-تعقیب-می-کنیم

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com