کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بیست و یکمین سفر استانی دولت سیزدهم؛

صمیمانه از مشارکت و همراهی تک تک مردم با اصلاحات اقتصادی دولت قدردانی می‌کنم/ بازدید هوایی از روند احیای دریاچه ارومیه/ حضور در پایانه مرزی و گمرک تمرچین/ رونمایی از ماهواره «اروم‌ست» توسط رئیسی

30 ارديبهشت 1401 ساعت 10:41

سید ابراهیم رئیسی صبح روز جمعه برای برگزاری بیست و یکمین سفر استانی دولت مردمی، وارد ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و جمعی از مسئولین استانی قرار گرفت.


به گزارش جهان نیوز، سید ابراهیم رئیسی صبح روز جمعه  برای برگزاری بیست و یکمین سفر استانی دولت مردمی، وارد ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و جمعی از مسئولین استانی قرار گرفت.

دیدار با اقشار مختلف مردم، برگزاری شورای اداری، بازدید از پروژه‌ها و طرح های عمرانی و خدماتی و برگزاری نشست خبری در پایان سفر از مهمترین برنامه‌های رئیس‌جمهور در سفر یک روزه به استان آذربایجان غربی است.

رئیس جمهور را در این سفر وزرای راه و شهرسازی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس دفتر رئیس جمهور همراهی می‌کنند.


آذربایجان غربی نمونه کاملی از یک مجموعه فرهنگی، تاریخی و تمدنی برای ملت ایران است
سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در بدو ورود به استان آذربایجان غربی در فرودگاه شهید باکری ارومیه و در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد ۱۲ هزار شهید استان آذربایجان غربی گفت: این استان نمونه کاملی از یک مجموعه فرهنگی، تاریخی و تمدنی برای ملت ایران است.

رئیس جمهور افزود: حقیقتا استان ‌آذربایجان غربی دارای افتخارات بسیاری است از جمله آنها حضور بسیار با معنا در دفاع مقدس و مرزبانی مثال زدنی است که مردم آذربایجان غربی همواره داشته‌اند.

دکتر رئیسی با اشاره به ظرفیت‌های متنوع  استان آذربایجان غربی گفت: این استان به عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی در کشور مطرح و از ظرفیت‌های زیادی در حوزه معدن برخوردار می‌باشد و علاوه بر اینها دارای مراکز دانشگاهی، علمی و نیروی انسانی کارآمد و تحصیلکرده نیز هست.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه پیش از سفر به استان اولویت‌ها و مسائل این منطقه شناسایی شده است، اظهار داشت: مسائل زیادی برای پیگیری در استان وجود دارد که در جلسات کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته است. در آخرین بخش سفر در شورای اداری مصوبات سفر اعلام خواهد شد تا مردم و اصحاب رسانه از آنها مطلع باشند و مدیران هم خود را پیگیر مسائل بدانند.

آیت‌الله رئیسی در پایان با عذرخواهی از مردم استان برای عدم حضور در اجتماعات آنها به دلیل شرایط کرونایی تاکید کرد: انشاءالله در سفرهای آتی بتوانم در اجتماعات مردم حضور داشته باشم.
 

رئیسی از نمایشگاه دستاوردهای مرکز رشد هوا و فضای شهید بابا ساعی ارومیه دیدن کرد
سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در آغاز بیست و یکمین سفر استانی دولت مردمی از نمایشگاه دستاوردهای مرکز رشد هوا و فضای شهید بابا ساعی واقع در فرودگاه ارومیه بازدید کرد.

رئیس جمهور در این بازدید با توضیحات دست‌اندرکاران نمایشگاه از نزدیک در جریان توانمندی‌های داخلی در ساخت هواپیماهای نیمه سبک، ماهواره‌های اروم‌ست، سهند و اسپوتا و پهپاد سمپاشی قرار گرفت.
 

حضور آیت الله رئیسی در پایانه مرزی و گمرک تمرچین
سید ابراهیم رئیسی در ادامه سفر خود به استان آذربایجان غربی در پایانه مرزی و گمرک «تمرچین» در منطقه صفر مرزی و از توابع شهرستان پیرانشهر حضور یافت.

در این بازدید، رئیس جمهور پس از حضور در یادمان شهدای حاج عمران و زیارت قبور شهدای گمنام، در جمع رانندگان خودروهای باری و ترانزیتی حاضر شد و پس از شنیدن مشکلات آنها، دستورات لازم را جهت رفع نواقص و کمبودها صادر کرد.

مرز تمرچین نقطه صفر مرزی با کردستان عراق و یکی از فعالترین پایانه های مرزی کشور است که آیت‌الله رئیسی در دوران ریاست قوه قضائیه با حضور در این منطقه، دستوراتی برای بازگشایی مرز و حل مشکلات عبور و مرور خودروها صادر کرده بود.
 

بازدید هوایی رئیس جمهور از روند احیای دریاچه ارومیه
سید ابراهیم رئیسی در مسیر سفر از ارومیه به مهاباد بصورت هوایی از روند احیای دریاچه ارومیه و اقدامات انجام شده در این طرح بازدید و دستورات لازم را برای تسریع در روند احیای این دریاچه صادر کرد.
 
آیت‌الله رئیسی در اجتماع مردم مهاباد:
مردم مهاباد با بصیرت و ایستادگی خود دشمنان را نا امید کردند/ صمیمانه از مشارکت و همراهی تک تک مردم با اصلاحات اقتصادی دولت قدردانی می‌کنم/ تجارت مرزی قانونی را امری صحیح می‌دانیم و از آن حمایت می کنیم
سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز جمعه در ادامه برنامه های سفر به استان آذربایجان غربی با بیان اینکه این استان حقیقتا در عرصه‌های مختلف خوش درخشیده است، گفت:

آذربایجان غربی هم در حراست و پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی و هم در دفاع جانانه از مرزهای کشور شهدای والایی تقدیم کرده که نام آنها همواره پرآوازه و بلند و زینت‌بخش کوی و برزن و شهر و دیار ما است.

رئیس جمهور افزود: مردم فهیم مهاباد و این منطقه امتحان و آزمون ویژه‌ای در مقابل گروه‌های ضد انقلاب، معاندین و بدخواهان مردم این خطه دادند و حقیقتا با بصیرت ایستادگی و دشمنان را ناامید کردند.

باید به مردم شهرستان مهاباد و استان آذربایجان غربی به خاطر این بصیرت، مقاومت و ایستادگی در مقابل  معاندین و بدخواهان تبریک بگویم.

دکتر رئیسی ادامه داد: به نسل جدید، به دختران و پسران عزیز این منطقه یادآوری می کنم که پدران و مادران شما حقیقتا با بصیرت ایستادگی کردند. شهدای عزیزی که مردم این خطه تقدیم انقلاب اسلامی کردند، بهترین و بزرگترین گواه ایستادگی مردم این سرزمین است.

رئیس جمهور با ادای احترام به همه شهدای استان و نیز قدردانی از ایستادگی بسیجیان، نیروهای ارتش و سپاه و همه دلدادگان به انقلاب اسلامی و مرزبانان غیور کشور اظهار داشت: ما در دولت خودمان را خدمتگزار شما مردم عزیز می‌دانیم و به این خدمتگزاری افتخار می‌کنیم. دولت مردمی در آغاز کار تمرکز خود را بر مهار کرونا قرار داد که روزانه بیش از ۷۰۰ خانواده را در کشورمان داغدار می کرد و به لطف خدا امروز این آمار به کمتر از ۷ نفر در روز رسیده است.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه صیانت از جان مردم همواره برای دولت مهم و محوری خواهد بود، تصریح کرد: صمیمانه از همه مردم برای همراهی با دولت در کنترل شیوع کرونا تشکر می کنم. اگر دولت اراده می‌کرد، اما کمک شما مردم نبود قطعا توفیقی نداشتیم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در زمینه اقتصادی هم باید از مشارکت، همت مردم، مساعدت تک تک مردم و خانواده های محترم ایرانی صمیمانه تشکر کنم چرا که اگر در اصلاحات اقتصادی که دولت آغاز کرده مشارکت و همکاری مردم نبود، دولت نمی توانست در جهت رفع مشکلات زیربنایی گام بردارد. همراهی مردم به دولت این امکان را می دهد که در جهت تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی حرکت کند.

دکتر رئیسی با بیان اینکه آذربایجان غربی ظرفیت های بسیاری دارد که باید در جهت رفع بیکاری مورد بهره برداری قرار گیرد، گفت: مساله بیکاری برای بنده خیلی رنج‌آور است و رفع بیکاری و ایجاد اشتغال جزء برنامه‌های محوری دولت است.

رئیس جمهور رونق تولید را موضوعی محور در زمینه رفع مشکل اشتغال عنوان کرد و افزود: تولید علم‌پایه و فناوری پایه می‌تواند زمینه ایجاد اشتغال از جمله برای جوانان تحصیل کرده کشور باشد. همچنین بنده همواره به مسئولان استان های مختلف تاکید کرده ام  بومی گزینی و استفاده از نیروهای کارآمد هر منطقه قطعا در اولویت است.

آیت الله رئیسی موضوع مهم دیگر درباره استان آذربایجان غربی را موقعیت مرزی آن عنوان کرد و اظهار داشت: بازارچه‌های مرزی و از همه مهم‌تر مرز، نه تهدید بلکه یک فرصت است. تلاش خواهیم کرد زمینه تبادلات مرزی و فعال کردن بازارچه های مرزی را برای جوان‌های عزیزی که استعداد تجارت و داد و ستد دارند فراهم کنیم و این موضوع را امر بسیار صحیحی می‌دانیم و معتقدیم که باید دنبال شود.

رئیس جمهور تاکید کرد: یکی از کارهایی که مسئولان شهرستان و استان حتما باید دنبال کنند فعال کردن بازارچه‌های مرزی استان به ویژه در شهرستان مهاباد است تا تجارت مرزی به صورت قانونمند انجام شود. همچنین به مسئولان استان تاکید کرده ام که در زمینه سامان دادن به راه های مواصلاتی استان و شهرستان مهاباد و نیز مرکز درمانی مجهز و با ظرفیت مناسب برای مهاباد، بر اساس اولویت های تعیین شده برای پروژه های نیمه تمام تسریع شود.

دکتر رئیسی با پاسداشت تلاش های انجام شده برای برقراری امنیت در استان آذربایجان غربی و نیز تجلیل از وحدت و انسجام موجود در این استان اظهار داشت: رمز توسعه یافتگی کشور و رفع مشکلات وحدت و انسجام ملی است. اختلاف همه فرصت‌ها را خواهد ربود. اعتقادات و باورهای عمیقی مردم ما را به هم پیوند داده و این  انسجام و وحدت زمینه بسیار خوبی برای پیشرفت و توسعه است.

رئیس جمهور با اشاره به تلاش مستمر دولت برای حل مشکلات اقتصادی کشور تصریح کرد: همه کارگزاران دولتی بدانند که امروز مردم از دولت انتظار به حقی دارند که مشکلات به ویژه بیکاری در زمان کوتاهی برطرف شود. دولت تمام تلاش خود را برای ایجاد اشتغال به کار گرفته و در همین ۸ ماهه سپری شده حجم تجارت با همسایگان به شکل قابل توجهی افزایش یافته است و امیدواریم این اقدامات باعث آرامش و آسایش بیشتر مردم شود.


کد مطلب: 800603

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/800603/صمیمانه-مشارکت-همراهی-تک-مردم-اصلاحات-اقتصادی-دولت-قدردانی-می-کنم-بازدید-هوایی-روند-احیای-دریاچه-ارومیه-حضور-پایانه-مرزی-گمرک-تمرچین-رونمایی-ماهواره-اروم-ست-توسط-رئیسی

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com