کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بازیگر پیشکسوت سینما در بیمارستان بستری شد

26 ارديبهشت 1401 ساعت 11:59

رضا صفایی‌پور (طوفان) بازیگر پیشکسوت سینمای قهرمان‌محور ایران در بیمارستان بستری شد.


به گزارش جهان نیوز به نقل از تسنیم، روابط‌عمومی مؤسسه هنرمندان پیشکسوت اعلام کرده که رضا صفایی‌پور (طوفان) بازیگر پیشکسوت سینمای قهرمان محور ایران روز گذشته (25 اردیبهشت 1401) در بیمارستان یاس تهران بستری شد. 

این بازیگر پیشکسوت از چندی قبل درگیر بیماری پارکینسون شده و همین موضوع باعث کم‌کار شدن او در سینما شده است. 

رضا صفایی‌پور 1328در تهران متولد شد. او فارغ‌التحصیل دیپلم رشته ادبی است. فعالیت خود را با کشتی کج شروع کرد و بعد از چند مقام قهرمانی در ورزش، وارد سینما شد و با نام طوفان به شهرت رسید. 

رضا صفایی‌پور فعالیت خود را به صورت جدی در سال 1342 وقتی که 14 ساله بود، آغاز کرد و به عنوان ورزشکار بدلکار در فیلم «ترس و تاریکی» محمد متوسلانی حضور یافت. 

سپس در سال1348 با فیلم «قهرمانان» به کارگردانی ژان نگولسوک، محصول مشترک ایران و آمریکا، به عنوان بازیگر جلوی دوربین رفت و تا سال1355 نزدیک به 10فیلم بازی کرد. 

با فیلم «میرزا کوچک خان» در سال 1362 به بازیگری بازگشت و با حضور در فیلم‌های «فصل خاکستری»، «شکار در شب»، «پلاک» و «ضربه آخر» کم کم به شهرت رسید و در سال 1371 نیز با سریال دیدنی «سیمرغ» وارد قاب تلویزیون شد. 

از آثار سینمایی که او که درآن‌ها به ایفای نقش پرداخته است می‌توان به فیلم‌های «سینه سرخ»، «خداحافظ سینما»، «سحرگاه پیروزی»، «چشم عقاب»، «شاهرگ»، «تهاجم»، «پاتک»، «جهنم سبز»، «حادثه در کندوان»، «خط آتش»، «مرضیه»، «آن‌ها هیچ کس را دوست ندارند»، «ضربه آخر»، «صلیب طلایی»، «پوتین»، «شکار خاموش»، «جمیل»، «کانی مانگا»، «پلاک»، «میرزا کوچک خان»، «شکار در شب»، «فصل خاکستری»، «انفجار»، «مردی در آتش»، «چشمان بسته»، «جنوبی»، «گریز از مرگ»، «هفت مرد دلاور»، «خر دجال»، «غلام ژاندارم»، «ترس و تاریکی» اشاره کرد.


کد مطلب: 800208

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/800208/بازیگر-پیشکسوت-سینما-بیمارستان-بستری

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com