يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - 26 Jun 2022
 
۱
۳۰

سوال از مسیح مهاجری؛ چرا قاتلان شهید بهشتی برای شما کف می‌زنند؟!/ قاتلان عوض شده‌اند؟

يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۶
کد مطلب: 800039
نسبت شما با جمهوری اسلامی چه تغییری کرده که همان دشمنان جنایتکار و رسانه‌های‌شان، برای شما کف می‌زنند و عیناً تحلیل‌های انحرافی و تحریف شده شما را بازنشر می‌کنند و بهانه عقده‌گشایی علیه نظام و دولت و نیروهای انقلابی قرار می‌دهند.
سوال از مسیح مهاجری؛ چرا قاتلان شهید بهشتی برای شما کف می‌زنند؟!/ قاتلان عوض شده‌اند؟
گروه سیاسی جهان نيوز: مدیر مسئول روزنامه «جمهوری اسلامی» می‌گوید با تک نرخی کردن ارز مخالفتی ندارد اما دولت با چاقوی زنگ زده جراحی می‌کند!
 
به گزارش کیهان، او در سرمقاله‌ای نوشت: «این روزها که دولت سیزدهم به قول مسئولین خود این دولت مشغول جراحی اقتصادی کشور است، به سیره شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی بیش از هر زمان دیگری نیازمند است. دولت باید راه انتقاد سازنده را باز بگذارد تا صاحبنظران اقتصادی، اجتماعی و سیاسی حرف‌های خود را مطرح کنند و دولتمردان با استفاده از نقطه‌نظرهای آنان متوجه ایرادهای کار خود شوند و در حین انجام این جراحی، ایرادها را برطرف کنند و مانع بدتر شدن حال این بیمار رنجور شوند. اینکه رسانه ملی مأموریت پیدا کند در تمام بخش‌ها و از تمام شبکه‌ها به تعریف و تمجید طرح اصلاح یارانه‌ها بپردازد و هیچ صاحبنظری حق راه پیدا کردن به این رسانه برای نقد کردن آن را نداشته باشد، با هیچیک از معیارهای جامعه آزاد منطبق نیست».

وی اضافه کرد: «درباره جراحی اقتصادی مورد نظر دولت، کسی مخالفتی با تک‌نرخی کردن ارز و واقعی کردن نرخ‌ها ندارد. ایراد اینست که چاقوی این جراحی، همان چاقوی دولت نهم است که مدتهاست زنگ زده و آثار تورمی و تشدید فاصله طبقاتی و گسترش فقر را به بار آورده است. ادامه پرداخت یارانه آنهم با گستره‌ای که شما از آن سخن می‌گوئید به منزله اینست که چاقوی جراحی زنگ‌زده‌تان را در بدن بیمار جا بگذارید و او را به عفونت و رنجوری بیشتر مبتلا کنید. شما در این جراحی سخن از آزادسازی چهار قلم کالا به میان آورده‌اید ولی کیست که نداند آثار آزادسازی این چهار قلم به چهار هزار قلم کالا و خدمات سرایت خواهد کرد و نتیجه این خواهد شد که فقر ماندگار و فاصله طبقاتی بیشتر خواهد شد. عدالت هم اگر اکنون زخمی است، در اثر این عمل جراحی شما کاملاً قربانی خواهد شد.

این نوع جراحی کردن هنر نیست، هنر اینست که ارز ترجیحی را طوری حذف کنید و تک‌نرخی شدن ارز را بگونه‌ای عملی نمائید که بساط یارانه را جمع کنید و در تقسیم ثروت چنان عمل کنید که فاصله طبقاتی هر روز کمتر شود و عدالت بتواند جای تبعیض را بگیرد. مطمئن باشید جراحی با چاقوی زنگ‌زده جواب نخواهد داد».

چند سؤال:

- اگر مخالفتی با جراحی اقتصادی مورد نظر دولت ندارید و آن را لازم می‌دانید، باید پاسخ دهید این بیماری منتهی به جراحی غیر قابل گریز را کدام دولت با سوءتدبیر خود به وجود آورده است؟ نسبت شما با آن دولت و انحرافاتش چه بوده است؟ انتقاد و هشدار یا سکوت و تأیید و تمجید؟!

- چرا در همان دولت یک بار ننوشتید که سیاست تعیین قیمت 4200 تومانی برای ارز و توزیع بی‌هدف 60 میلیارد دلار ذخیره ارزی (1260 هزار میلیارد تومان یارانه) سیاست غلطی است و باید متوقف شود؟ آیا آن دولت را اساساً در قواره و اندازه این کار- و این نقد- نمی‌دیدید یا چون منافع شما با برخی دولتمردان یکی بود، دم برنمی‌آوردید و تازه آقای رئیسی که سرکار آمده لکنت زبان شما برطرف شد و توانستید به جای دعوت مدعیان تدبیر و امید به استعفا پس از 18 سال سوء مدیریت فاحش، از نجابت رئیسی سوءاستفاده کردید و پرخاشگری پیشه کردید؟

- شما که حتی نقد را با فحاشی و ناسزاگویی و درشت‌گویی و خلاف‌نویسی و تحریف اشتباه گرفته‌اید، چرا جنبه نقد شنیدن را ندارید؟

درباره «مسیح مهاجری» بیشتر بخوانید:
رئیسی راهی غیر از احیاء برجام و پیوستن به FATF ندارد
آیت الله هاشمی از شهید بهشتی مظلوم تر بود
دروغ، دزدی و دغل بعد از دولت احمدی نژاد نهادینه شد
هاشمی می توانست کاری کند که خودش رهبر شود
چرا بايد اين همه آدم به خاطر دعواهاي ما در منطقه کشته شوند؟

سال ۸۴ انتخابات مهندسی شد و احمدی نژاد پیروز شد!
ایستگاه صلواتی هم ریشه دینی و اعتقادی ندارد

- شهید والامقام بهشتی، به خاطر پایبندی به جمهوری اسلامی مغضوب آمریکا و گروهک‌ها قرار گرفت و ابتدا ترور شخصیت و سپس ترور فیزیکی شد. نسبت شما با جمهوری اسلامی چه تغییری کرده که همان دشمنان جنایتکار و رسانه‌های‌شان، برای شما کف می‌زنند و عیناً تحلیل‌های انحرافی و تحریف شده شما را بازنشر می‌کنند و بهانه عقده‌گشایی علیه نظام و دولت و نیروهای انقلابی قرار می‌دهند. قاتلان خونریز شهید بهشتی عوض شده‌اند، یا شما تغییر هویت داده‌اید که در کنار همه آدرس‌های غلط، و با وجود آشکار شدن کلاهبرداری آمریکا در برجام، باز هم دعوت بر اعتماد نسبت به شیطان بزرگ و بازگشت به هر قیمت به توافق می‌کنید؟!

- غیر از حرف‌های سیاسی‌کارانه، نقد کارشناسی شما به هدفمندسازی و باز توزیع عادلانه یارانه‌ها (بستن مسیر رانت‌خوری رانت‌خواران) چیست؟

- چه کسانی و یا کدام مدیریت، یارانه 45 هزار تومانی را که موجب تأمین زندگی طبقات پایین و کاهش شکاف طبقاتی شده بود، بی‌ارزش کردند و تورم 60 درصدی را سرسفره مردم گذاشتند؟! کدام سیاست‌های عقیم اقتصادی، موجب شد دولت غربگرای اشرافیت زده، رکورد تورم چند دهه اخیر را از آن خود کند؟ دولت طراح ارز 4200 تومانی و پرداخت یارانه واردات به 27 قلم کالا، چه شد که بی سر و صدا یارانه 18 کالا از 24 قلم کالا را حذف کردند و بودجه‌آفرینی سال ریاست خود را همان چهار ماه اول خرج کردند و خزانه انباشته از کسری بودجه و بدهکاری را به یادگار گذاشتند؟ آیا جناب مسیح مهاجری یک بار جرأت داشته کارنامه ولی‌نعمت‌های خود در دولت مدعی تدبیر را بازگویی کند؛ یا از مردم به‌خاطر حمایت از چنان مدیریتی که به جای تبعیت از خط امام و رهبری، خط اعتماد به دشمن و معطلی در مدیریت را ترویج می‌کرد، عذرخواهی کند؟ متأسفانه پاسخ بسیاری از این سؤالات این است که چاقو، دسته خود را نمی‌برد!
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ولی
Iran, Islamic Republic of
مسیح مهاجری شهید زنده حزب است .
Iran, Islamic Republic of
جناب مسیح مهاجری لطفا لیست اموال خود و خانواده را منتشر کنید تا ما باور کنیم شما تشابهب با مردم عادی دارید تا حرفهایتان بیشتر باور پذیر شود
Iran, Islamic Republic of
واقعا که لباس پیغمبر به تنهایی برای کسی اعتبار نمی آورد.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
شهید زنده ؟؟؟؟؟بابا نو رو خدا
حسینی پور
Romania
خواهشا مقام و جایگاه شهید و شهادت را حفظ کنید
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
لطفا حرمت شهدا و شهید رو نگه دارید و از این واژه هر جایی استفاده نکنید
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
دهنتو ببتد.
نوری
Iran, Islamic Republic of
باروندی که مهاجری درپیش گرفت عاثبت سیاسی خوبی نخواهد داشت.ا
سوری
Iran, Islamic Republic of
عاقبت بخیری رو هم باید شما تایید کنین برادر؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه .
کمال
Iran, Islamic Republic of
عاقبت بخیری از منظر شما یعنی دفاع بی چون چرا از دولت و سیاست های آن عزیز عینک قبیله ای و جناحی را باید از چشم برداشت و در نقد منصفانه دولت تلاش و از کار های شایسته آن دفاع کرد
علی
Iran, Islamic Republic of
جناب مهاجری چرادرهشت سال ودولت روحانی یک پیام ازگرانی وتورم نمیزدید.
Iran, Islamic Republic of
چون اون موقع داشت میرسید و الان قطع شده!! بودجه ها و امکانات دولتی شاید
یه دردمند
Iran, Islamic Republic of
قربون جد آقای رئیسی برم که، همه این بخواب زده ها را شفا داده است..
جانباز
Iran, Islamic Republic of
مشکل شما خصوصا اصولگرا ها این است که تحمل نقد را ندارید.
محمد.قم
Iran, Islamic Republic of
بدترین نقدها به اصولگراها و نیروهای انقلاب در دولت فخیمه روحانی صورت گرفت:بزدل،ترسو،بی شناسنامه،برید به جهنم و....اما نجابت به خرج دادن
Iran, Islamic Republic of
حرف منطق میزنه وپاسخ منطقی بدهید
Iran, Islamic Republic of
به قول امیرالمومنین علیه السلام:«کلمة حق یراد به الباطل» حرف حقی است که از آن برای باطل استفاده میشود
Iran, Islamic Republic of
احسنت،
جواب سوالات و انتقادات رو بده کیهان،...
Iran, Islamic Republic of
مسیح دوره روحانی کجا بودی؟ .
احمد
Iran, Islamic Republic of
چون حزبش رای نیاورده افتاده رودنده لج!!؟
Iran, Islamic Republic of
اینکه دشمنان چی میگند مهم نیست
مهم درست بودن و یا غلط بودن مطلبی ست که ما میگویم
مجید
Iran, Islamic Republic of
این حرف مسیح دانشوری که ، بسیاری از اجناس گران شده و یا خواهد شد حرف درستی است در نتیجه نباید مورد حمله واقع شود ولی اینکه در زمان دولت قبل این آقا کجا بوده و انتقاد نکرده و حمایت کرده بحث دیگری است که نباید با این موضوع در یک ترازو گذاشته شود.
Iran, Islamic Republic of
.....
حسینی پور
Romania
اظافه کنید بایکت خبری دولت سابق درباره مذاکرات برجام که هیچ بنی بشری حق انتقاد نداشت و آقای مهاجدی فراموش کرده
Iran, Islamic Republic of
نسبت شما با جمهوری اسلامی چه تغییری کرده که همان دشمنان جنایتکار و رسانه‌های‌شان، برای شما کف می‌زنند .
Iran, Islamic Republic of
انصاف كه نباشد حاضر نيستي كار خوب را تحسين كني.
Iran, Islamic Republic of
حداقل این لباست رو در بیار و راحتر حرف بزن!!
اقبال
Iran, Islamic Republic of
مسیح مهاجری حرف های خنده دار می زنید .
...مگر دولت حسن روحانی نبود که اجازه انتقاد و... را به مخالفینش نمی داد؟ چرا سکوت کردید و اجازه دادید...