کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

پیام توییتری امیر قطر درباره سفر به ایران

23 ارديبهشت 1401 ساعت 11:37

امیر قطر با انتشار پیامی، از استقبال و میهمان نوازی ایران تشکر و قدردانی کرد.


به گزارش جهان نیوز به نقل از میزان، «تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر، پیامی را در توییتر خود درباره سفر به ایران منتشر کرد.

در این پیام توییتری آمده است « از جناب آقای ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، به دلیل استقبال و مهمان نوازی گرم در سفرم به تهران که شامل گفتگو با جنابعالی درباره جنبه‌های حمایت از همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف بود، تشکر می‌کنم.»

امیر قطر در ادامه نوشت «همچنین راه‌های ارتقای امنیت منطقه را مورد بررسی قرار دادیم. ثبات در پرتو تحولات منطقه ای و جهانی.»

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی روز پنجشنبه و در راس یک هیئت بلندپایه قطری وارد تهران شد.

امیر قطر در جریان این سفر با آیت الله  «سید ابراهیم رئیسی»، رئیس جمهور کشورمان دیدار کرد؛ «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» در این دیدار با ابراز خرسندی از از سفر به تهران، گفت «سفر قبلی شما به دوحه بسیار مهم و اثرگذار بود و تاریخ روابط ۲ کشور را باید به قبل و بعد از آن سفر تقسیم کرد. ما بطور جدی خواهان اجرایی شدن همه توافقات آن سفر و گسترش روابط ۲ کشور بویژه در زمینه های تجاری و اقتصادی هستیم.»

امیر قطر با بیان اینکه ایران و قطر در بسیاری از مسائل منطقه‌ای مواضع همسو و یکسان دارند، اظهار داشت «آماده‌ایم در زمینه مسائل سوریه، عراق، فلسطین، یمن و افغانستان به توسعه همکاری‌ها ادامه دهیم.»


کد مطلب: 799890

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/799890/پیام-توییتری-امیر-قطر-درباره-سفر-ایران

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com