کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ارتش عراق ۹ داعشی را در تونل دفن کرد

21 ارديبهشت 1401 ساعت 10:20

هسته اطلاع رسانی امنیتی عراق بامداد چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، ارتش این کشور با یک انفجار در داخل تونل داعشی‌ها در کرکوک ۹ تروریست را به هلاکت رسانده است.


به گزارش جهان نیوز به نقل از ایرنا، هسته اطلاع رسانی امنیتی عراق در این بیانیه افزود: در عملیاتی امنیتی با دقت و مهارت حرفه‌ای بالا، یگان‌های امنیتی ارتش در تیپ پیاده ۵۱ از لشکر ۱۴ شمال غربی استان کرکوک موفق شدند یک تونل محل اختفای داعشی‌ها در کوه‌های «کراو» را بر سر ۹ تروریست داعشی ویران کنند و آنها را به هلاکت برسانند.

این بیانیه تصریح کرد: نیروهای امنیتی توانستند هویت چند داعشی از جمله عنصر ملقب به «ابوعمر» را شناسایی کنند؛ تروریستی که عضو فرقه «نهاوند» داعش بود و همچنین داعشی دیگری با کنیه «ابوصفیه» نیز شناسایی شد.

این بیانیه افزود: « طبق اطلاعات وارده، این عناصر تروریستی که به جهنم و بدترین سرنوشت فرستاده شدند، در حمله به تیپ ۹۶ لشکر ۱۴ در ماه آوریل گذشته نیز دست داشتند.»

تحرک داعش در دیالی و کرکوک طی هفته‌ها و ماه‌های اخیر شدت گرفته است و به همان نسبت، واکنش های رعدآسای ارتش و نیروهای حشدالشعبی عراق نیز به ویژه در ارتفاعات کرکوک؛ جایی که تروریست ها با استفاده از عوارض و ناهمواری‌های زمین در آن مخفی می‌شوند بیش از پیش ادامه دارد.

نیروهای امنیتی عراق برای نابودی و پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی تلاش می‌کنند، اما با این وجود، تحرک بقایای داعش در مناطق و استان‌های درگیر در ماه‌های گذشته با حمایت آمریکا افزایش یافته است که اوج آن حمله تروریستی و جنایت سه شنبه ۲۶ اکتبر( چهارم آبان ۱۴۰۰ ) به روستای «الرشاد» در منطقه «مقدادیه» استان دیاله بود؛ حمله‌ای که منجر به کشته یا زخمی شدن ۳۰ شهروند غیرنظامی شد.


کد مطلب: 799722

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/799722/ارتش-عراق-۹-داعشی-تونل-دفن

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com