کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

طالبان ۶۳ تروریست داعشی را دستگیر کرد

خبرگزاری دانشجو , 20 ارديبهشت 1401 ساعت 15:35

مقامات محلی با اعلام تسلیم شدن ۶۳ تروریست داعشی در ولایت ننگرهار اعلام کردند که مجموع این تروریست‌های تسلیم شده به حدود ۶۰۰ نفر رسیده است.


به گزارش جهان نیوز، «محمد بشیر» رئیس اطلاعات طالبان در ننگرهار در یک نشست خبری از تسلیم ۶۳ تروریست داعشی خبر داد و افزود که این افراد طی شرایط خاصی مورد عفو قرار گرفته‌اند.

وی افزود که تروریست‌های تسلیم شده با خود سلاح ندارند، از وسیله نقلیه و تلفن همراه استفاده نمی‌کنند و درصورت نقل مکان از جایی به جایی دیگر طالبان را در جریان می‌گذارند.

براساس بیانیه منتشر شده توسط دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار، از زمان تسلط طالبان بر افغانستان تاکنون حدود ۶۰۰ داعشی در این ولایت خود را به مقامات محلی تسلیم کرده‌اند.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان روند تسلیم شدن تروریست‌های داعش به طالبان افزایش یافت و در ماه‌های گذشته نیز صد‌ها داعشی تسلیم شده‌اند.

طالبان می‌گوید که این افراد بطور مشروط مورد عفو قرار گرفته‌اند و اگر از شروط طالبان سرپیچی کنند با آن‌ها برخورد قانونی می‌شود.

گفتنی است که طی چند ماه اخیر در چند ولایت به ویژه در کابل نیز چندین انفجار، حمله مسلحانه و تیراندازی به وقوع پیوست که داعش شاخه خوراسان مسئولیت آن را به عهده گرفت.


کد مطلب: 799667

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/799667/طالبان-۶۳-تروریست-داعشی-دستگیر

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com