سه شنبه ۱۴ تير ۱۴۰۱ - 5 Jul 2022
 
۱
۱۰

واریز یارانه‌ حمایتی به حساب ۷۲ میلیون نفر/ شرایط ثبت‌نام جدید یارانه اعلام می‌شود

سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱
کد مطلب: 799628
سازمان هدفمندی یارانه‌ها از واریز یکصد و سی و پنجمین و یکصد و سی و ششمین مرحله یارانه نقدی براساس دهک‌های شناسایی شده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مبالغ تعیین شده به حساب ۲۳ میلیون سرپرست خانوار واریز شد.
یارانه‌ حمایتی به حساب چند میلیون ایرانی واریز شد؟
به گزارش جهان نيوز، براساس قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و دستور رییس جمهور، یارانه ۴۰۰ هزار تومانی برای دهک‌های اول تا سوم و یارانه ۳۰۰ هزار تومانی برای دهک‌های چهارم تا نهم به ازای هر نفر، دوشنبه (۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) به حساب سرپرستان خانوارها واریز شد.

واریز این مرحله در راستای اجرای سیاست‌های دولت در کاهش و رفع فقر مطلق، بهبود ضریب جینی، کاهش فاصله طبقاتی، تصمیم به هوشمندسازی و بازتوزیع یارانه کالاهای اساسی و همچنین  به موجب جزء یک بند «ص» تبصره یک قانون بودجه سال ۱۴۰۱ انجام شده است.

در این نوبت، خانوارهای مشمول دریافت یارانه بر مبنای دهک بندی اعلام شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ۹ دهک تقسیم می‌شود که بر این اساس به مشمولان دهک‌های اول تا سوم به ازای هر نفر ماهانه مبلغ ۴۰۰ هزار تومان و به دهک‌های چهارم تا نهم  به ازای هر نفر ماهیانه مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به حساب سرپرستان پرداخت خواهد شد.

بر اساس فهرست اعلام شده، مشمولان دریافت یارانه توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از ۲۳ میلیون خانوار ایرانی هستند که ۷۲ میلیون نفر ایرانی را شامل می‌شود.

مبالغ اعلام شده برای دو ماه به‌صورت نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و زمان برداشت آن تا اعلام رسمی دولت در حساب مردم غیر قابل برداشت خواهد بود.

متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر یا هر گونه پرسش به سامانه رسیدگی به درخواست یارانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  به آدرس hemayat.mcls.gov.ir مراجعه یا با مرکز پاسخگویی تلفنی آن وزارتخانه به شماره ارتباطی ۶۳۶۹-۰۲۱ تماس بگیرند.

ثبت نام از متقاضیان جدید یارانه، از قلم افتادگان، جاماندگان و منصرفان دوره قبل نیز به‌زودی از طریق وب‌گاه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و رسانه‌های جمعی اطلاع رسانی خواهد شد.

با تصمیات اتخاذ شده و بنا بر دستور رئیس جمهور متقاضیانی که به هر دلیلی از یارانه دوره‌های قبل محروم یا از ثبت نام یارانه جا مانده‌اند پس از طی مراحل ثبت نام و بررسی شرایط متقاضی در صورت واجد شرایط بودن مانند سایر مشمولان یارانه جدید نیز از این دو نوبت از یارانه بهرمند خواهند شد.

همچنین  اقساط تسهیلات قرض الحسنه ۱۰ میلیون ریالی کمک معیشت نقدی و کرونا از سرپرستان خانواری که این تسهیلات را دریافت کرده اند، کسر شده است.

بر این اساس، با واریز این دو مرحله از یارانه جدید، یارانه‌های که در دهم و بیستم هر ماه به به حساب سرپرستان واریز می شد از این تاریخ پرداخت نمی‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خدا کنه دوباره راست آزمایی هم بشه چون بیشتر از 10 ساله راست آزمایی نشده و الان خیلی ها نباید یارانه بگیرند و بعضی ها هم که باید بگیرند حذف شده اند . البته کسانیکه وضعشان خوبتر شده به مراتب بیشتر از افرادیست که حذف شده اند
نیما راسخ
Iran, Islamic Republic of
برای هر نفر میلیون تومان هم که بریزند وقتی اعلام می کنند حق برداشت نداری کل حلاوتش از بین می رود.
Iran, Islamic Republic of
یارانه من که به اشتباه حذف شد. هیچ سامانه ای برای رسیدگی نیست . این سامانه مشکل دارد .
Iran, Islamic Republic of
کارمندم خونه را فروختم گذاشتم سپرده تا با سودش دوباره خونه بخرم و مستمری مادرم را دریافت می کنم و برایش در طول ماه هزینه می کنم الان جز مرفه شناخته شدم با این حساب حدود 15 میلیون که بیش از 6 میلیون فقط قسط است جز مرفه حساب شدم..
Iran, Islamic Republic of
خونه را فروختی با سودش خونه بخری ؟
United States
چاپ اسکناس بی پشتوانه نتیجه اش میشود وضع موجود....!!!!
Iran, Islamic Republic of
درودش رو بفرست به روحانی و اصلاح‌طلبان و 8 سالی که با توهم برجام ملت را به جهنم حواله دادند
Iran, Islamic Republic of
سلام
تلفنش همش اشغال، سایتش باز نمی شه.
Iran, Islamic Republic of
ما که فامیل ،همکار ،رفیق هر کی رو دیدم نوددرصد نگرفتن فکر کنم 72 میلیون نفر به ریال نوشته
Iran, Islamic Republic of
گرفتن به تو میگن نگرفتیم. خیلی‌ها را دیدم این مدلی هستن