کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تاکید رهبری به مطالعه آثار «شهید مطهری»

12 ارديبهشت 1401 ساعت 11:29

من توصیه می‌کنم در زمینه‌ی مسائل دینی، جوان‌ها از معارف بلندی که جزو بهترین آنها آثار شهید مطهری است، حتماً استفاده کنند.


به گزارش جهان نیوز به نقل از تسنیم، دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری و روز معلم است. معلمی که به فرموده امام خمینی (ره) شغل انبیاست. معلمین در هر جامعه‌ای نقش بسیار حساس و مهمی دارند و بار مسئولیت بر دوش آن‌ها بسیار زیاد است؛ بنابراین ارج نهادن به مقام و منزلت معلم تقدیر و سپاس از تمامی خوبی‌ها، ارزش‌ها و کمالات انسانی است.

لذا همزمان با سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت روز معلم به سخنان مقام معظم رهبری در 14 اردیبهشت ماه 1387 پرداخته‌ایم. ایشان در دیدار بسیجیان استان فارس می‌فرمایند: شما جوانان باید دائماً هشیار باشید. معارف دینی خود و معارف انقلابی خود را هر چه می‌توانید تعمیق کنید. مثل پاره‌های پولاد؛ «زبر الحدید» - آنطوری که در تعبیرات حدیث و در بعضی دعاها وجود دارد - نفوذ ناپذیر و نفوذ کننده و در مقابل دشمن برنده و با اراده‌ی قوی باشید.

ایشان افزودند: اگر بخواهید این هویت را به صورت کامل برای خودتان تأمین کنید و حفظ کنید، و ان‌شاء‌الله کسانی که در آینده به شما ملحق خواهند شد در نسل‌های بعدی، همین‌طور این شجره‌ی طیبه و این جریان مقدس ادامه پیدا کند، بایستی پایه‌های معارف را در دلهاتان مستحکم کنید. من توصیه می‌کنم در زمینه‌ی مسائل دینی، جوان‌ها از معارف بلندی که جزو بهترین آنها آثار شهید مطهری است، حتماً استفاده کنند. شعارها خیلی خوب است، جهت‌گیری‌ها خیلی خوب است؛ بایستی به این جهت‌گیری‌ها و به این شعارها عمق داد. جوان‌ها از کتاب‌های شهید مطهری استفاده کنید، از شرح حال سرداران غفلت نکنید؛ آگاهی از شرح حال این شهدای راه حق. در درجه‌ی اول سردارانند، اما مخصوص سرداران نیست. من یک کتابی را می‌خواندم که شرح حال یک دسته، یک جزئی از یک گروهان بسیجی سپاه در یکی از حملات دفاع مقدس بود. حضور افراد یک دسته در صحنه‌ی نبرد، فعالیت‌های بسیار مؤثرشان، شوقشان، ایمانشان، ضربه‌ای که به دشمن وارد کردند و بالاخره آن نورانیتی که در عرصه‌های نبرد کسب کردند، در بیاناتشان؛ و آنهائی که شهید شدند، در وصیتنامه‌شان این نورانیت منعکس است. من بهره‌مند می‌شوم. من هر وقت یک چنین چیزهائی را می‌خوانم، بهره‌مند می‌شوم، استفاده می‌کنم. باب این استفاده را به روی خودتان باز کنید. امیدهای آینده‌ی کشور شما جوانان هستید و در میان جوانان کشور، پرانگیزه‌ترین‌ها و با ایمان‌ترین‌ها بیشترین امیدها را برای این کشور و برای این ملت به وجود می‌آورند و یقیناً مجموعه‌ی بسیج از این قبیلند.


کد مطلب: 798985

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/798985/تاکید-رهبری-مطالعه-آثار-شهید-مطهری

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com