کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

عبدالملکی در صحن علنی مجلس:

وزارتخانه را از افراد ناصالح پاک کردم/ فتنه گران، متحصنین مجلس ششم و فعالان ستادها را استخدام کرده بودند

11 ارديبهشت 1401 ساعت 12:35

نمایندگان مجلس پاسخ‌های حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سوال موسوی لارگانی نماینده فلاورجان را قانع‌کننده دانستند.


به گزارش جهان نیوز، حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از آقای موسوی لارگانی برای فراهم کردن فرصت گفت‌وگو با نمایندگان محترم را فراهم کرده از ایشان تشکر می‌کنم، البته من لازم بود که بیشتر گزارش می‌دادم.

عبدالملکی ادامه داد: ما در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطوح مختلف در سطح کشور ۳۰۰ انتصاب داشتیم که از این تعداد ۲۳۷ نفر از همکاران خود وزارتخانه هستند، ۳۴ نفر از آن‌ها کسانی هستند که قبلاً در وزارتخانه مسئولیت داشتند در گذشته اما به دلیل سلایق سیاسی و.... این‌ها را کنار گذاشتند. از جمله این افراد رییس سازمان بهزیستی و معاون پارلمانی وزارتخانه هستند که چنین سوابقی دارند.

وی اضافه کرد: در کنار این عزیزان ۳۹ نفر از جوانان انقلابی گام دومی یعنی همان کسانی که تاکید رهبری هم بوده استفاده از جوانان مومن و انقلابی، استفاده کردیم.

وزیر تعاون ادامه داد: مردمی بودن و پاکدست بودن دو ویژگی مهم مدنظر ما بود که در اثر آن دو اتفاق رخ داد یکی جوان تر شدن مدیریت وزارتخانه و همینطور تخصصی شدن که ۵/۵ سال سن مدیران و ۵۰درصد تخصص افزایش پیدا کرده است.

عبدالملکی همچنین اظهار داشت: گفته می‌شود که این نیروهای جوان نیروهای سیاسی هستند، البته درمیان آن‌ها طیف های سیاسی مختلف حضور دارند اما نگاه و طیف سیاسی در انتصاب آن‌ها اثرگذار نبوده است.

وی گفت: بیش از ۸۰ درصد استخدام‌های ما از همکاران وزارتخانه بوده است، آقای موسوی لارگانی گفتند استعلاماتی در خصوص این افراد گرفته نشده است؛ لیست استعلامات آقای رئیس می‌دهم تا ملاحظه کنند.

وزیر کار ادامه داد: آقای لارگانی به اعتراضات در خود وزارت خانه اشاره کردند با روی کار آمدن دولت مردمی و عدالت گرا این حس نه فقط در همکاران من بلکه در دیگران هم به وجود آمد که در پرداخت حقوق و دستمزد به سمت عدالت برویم که آقای رئیس جمهور این دستور را دادند.

وی افزود: قصد پرداختن به دولت‌های گذشته را ندارم اما در دولت گذشته وزارت خانه تعاون تبدیل به یک وزارت خانه سیاسی و امنیتی شده بود و خویشاوندان مسئولان، فعالان رسانه‌ای ستادها، متحصنین مجلس ششم، محکومین فتنه ۸۸ و متجاهر به شعار اسلامی استخدام شده بود و طبق قولی که به رئیس جمهور و این مجلس خدمت گذار دادم وزارت خانه را از افراد ناصالح پاک کردم و امانت را به امانت داران سپردم.

مجلس از پاسخ‌های وزیر کار به سوال موسوی لارگانی قانع شد
پس از پاسخ عبدالملکی، نمایندگان در آرای خود اعلام کردند که از پاسخ‌های وزیر کار به سوال موسوی لارگانی قانع شده‌اند.

پاسخ‌های عبدالملکی به موسوی لارگانی با حضور ۲۳۵ نماینده به رأی گذاشته شد که پس از پایان رأی‌گیری با ۱۲۲ رأی موافق، ۱۰۱ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از ۲۳۱ رأی مأخوذه، نمایندگان مجلس اعلام کردند از پاسخ‌های عبدالملکی قانع شده اند.


کد مطلب: 798868

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/798868/وزارتخانه-افراد-ناصالح-پاک-کردم-فتنه-گران-متحصنین-مجلس-ششم-فعالان-ستادها-استخدام-کرده-بودند

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com