چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ - 6 Jul 2022
 
۱
۱۷
عبدالملکی در صحن علنی مجلس:

وزارتخانه را از افراد ناصالح پاک کردم/ وزارت کار تبدیل به یک وزارتخانه سیاسی و امنیتی شده بود/ فتنه گران، متحصنین مجلس ششم و فعالان رسانه‌ای ستادها را استخدام کرده بودند

يکشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵
کد مطلب: 798868
نمایندگان مجلس پاسخ‌های حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سوال موسوی لارگانی نماینده فلاورجان را قانع‌کننده دانستند.
وزارتخانه را از افراد ناصالح پاک کردم/ فتنه گران، متحصنین مجلس ششم و فعالان ستادها را استخدام کرده بودند
به گزارش جهان نيوز، حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از آقای موسوی لارگانی برای فراهم کردن فرصت گفت‌وگو با نمایندگان محترم را فراهم کرده از ایشان تشکر می‌کنم، البته من لازم بود که بیشتر گزارش می‌دادم.

عبدالملکی ادامه داد: ما در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطوح مختلف در سطح کشور ۳۰۰ انتصاب داشتیم که از این تعداد ۲۳۷ نفر از همکاران خود وزارتخانه هستند، ۳۴ نفر از آن‌ها کسانی هستند که قبلاً در وزارتخانه مسئولیت داشتند در گذشته اما به دلیل سلایق سیاسی و.... این‌ها را کنار گذاشتند. از جمله این افراد رییس سازمان بهزیستی و معاون پارلمانی وزارتخانه هستند که چنین سوابقی دارند.

وی اضافه کرد: در کنار این عزیزان ۳۹ نفر از جوانان انقلابی گام دومی یعنی همان کسانی که تاکید رهبری هم بوده استفاده از جوانان مومن و انقلابی، استفاده کردیم.

وزیر تعاون ادامه داد: مردمی بودن و پاکدست بودن دو ویژگی مهم مدنظر ما بود که در اثر آن دو اتفاق رخ داد یکی جوان تر شدن مدیریت وزارتخانه و همینطور تخصصی شدن که ۵/۵ سال سن مدیران و ۵۰درصد تخصص افزایش پیدا کرده است.

عبدالملکی همچنین اظهار داشت: گفته می‌شود که این نیروهای جوان نیروهای سیاسی هستند، البته درمیان آن‌ها طیف های سیاسی مختلف حضور دارند اما نگاه و طیف سیاسی در انتصاب آن‌ها اثرگذار نبوده است.

وی گفت: بیش از ۸۰ درصد استخدام‌های ما از همکاران وزارتخانه بوده است، آقای موسوی لارگانی گفتند استعلاماتی در خصوص این افراد گرفته نشده است؛ لیست استعلامات آقای رئیس می‌دهم تا ملاحظه کنند.

وزیر کار ادامه داد: آقای لارگانی به اعتراضات در خود وزارت خانه اشاره کردند با روی کار آمدن دولت مردمی و عدالت گرا این حس نه فقط در همکاران من بلکه در دیگران هم به وجود آمد که در پرداخت حقوق و دستمزد به سمت عدالت برویم که آقای رئیس جمهور این دستور را دادند.

وی افزود: قصد پرداختن به دولت‌های گذشته را ندارم اما در دولت گذشته وزارت خانه تعاون تبدیل به یک وزارت خانه سیاسی و امنیتی شده بود و خویشاوندان مسئولان، فعالان رسانه‌ای ستادها، متحصنین مجلس ششم، محکومین فتنه ۸۸ و متجاهر به شعار اسلامی استخدام شده بود و طبق قولی که به رئیس جمهور و این مجلس خدمت گذار دادم وزارت خانه را از افراد ناصالح پاک کردم و امانت را به امانت داران سپردم.

مجلس از پاسخ‌های وزیر کار به سوال موسوی لارگانی قانع شد
پس از پاسخ عبدالملکی، نمایندگان در آرای خود اعلام کردند که از پاسخ‌های وزیر کار به سوال موسوی لارگانی قانع شده‌اند.

پاسخ‌های عبدالملکی به موسوی لارگانی با حضور ۲۳۵ نماینده به رأی گذاشته شد که پس از پایان رأی‌گیری با ۱۲۲ رأی موافق، ۱۰۱ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از ۲۳۱ رأی مأخوذه، نمایندگان مجلس اعلام کردند از پاسخ‌های عبدالملکی قانع شده اند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مجلس ششم که مال 25 سال قبله حاجی!! یعنی هنوز بازنشست نشدن!
Iran, Islamic Republic of
وقتی پای حزب و باند بازی در میون باشه , مثل مورد جواد ظریف که پس از بازنشسته شدن در دولت دهم مجددا" در دولت تدبیر بعنوان نیروی تازه نفس!! به کار برگشت و پست بالاتری هم گرفت ,تا 80سالگی هم امکان کار کردن در سیستم دولتی هست!
Iran, Islamic Republic of
وزارت بله، ولی پستهای دیگر سن بازنشستگی داره
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
.....
ولی
Iran, Islamic Republic of
یعنی این سخنان هیچ نقدی نداشت یا آنقدر وحشتناک نقدشده که جرات انتشار نداشتید!!
Iran, Islamic Republic of
.........
سیف
Iran, Islamic Republic of
ولی با این مصوبه امشب هیئت دولت مبنی بر افزایش مستمری 10 درصدی مستمری بگیران تامین اجتماعی! خراب کردی آقای عبدالملکی!!
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
مجلس از پاسخ‌های وزیر کار به سوال موسوی لارگانی قانع شد
پس از پاسخ عبدالملکی، نمایندگان در آرای خود اعلام کردند که از پاسخ‌های وزیر کار به سوال موسوی لارگانی قانع شده‌اند..
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
روی هیئت مدیره شرکت ها نظری بیندازید و اقدام کنید و انوقت با اسم و رسم افراد گزارش بدید این به ثواب نزدیکتره
.....
سفره ی کارگرها خالی است.
Iran, Islamic Republic of
آقایان علیه متحصنین مجلس ششم بیانیه صادر کرده اند در جایگاه تصمیم سازی تامین اجتماعی هستند این ایرادی نیست لکن ایراد آنجاست که حقوق های چند ده میلیونی گرفته و می گیرند و چند ده هزار میلیارد تومان تامین اجتماعی را بدهکار نموده اند.
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
هزینه های مبارزه با اژدهای ۷سرفساد