چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - 10 Aug 2022
 
۰
سخنرانی دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت روز جهانی قدس:

امنیت و اشغالگری کنار هم جمع نمی‌شوند/ ترس و واهمه صهیونیست‌‌ها از عملیات‌های انفرادی

جمعه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۹
کد مطلب: 798682
دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت روز جهانی قدس به سخنرانی پرداخت و به دهها هزار نمازگزاری که امروز در مسجدالاقصی جمع شدند، سلام و درود فرستاد.
امنیت و اشغالگری کنار هم جمع نمی‌شوند/ ترس و واهمه صهیونیست‌‌ها از عملیات‌های انفرادی
به گزارش جهان نيوز، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز (جمعه) به مناسبت روز جهانی قدس در سخنانی، ضمن گرامی‌داشت این مناسبت، گفت که روز جهانی قدس در بیش از ۹۰ کشور برپا شد و در ادامه به میلیون‌ها نفری که در شهرهای مختلف ایران و یمن به شکل کم‌نظیری به خیابان‌ها آمدند و همچنین به دهها هزار نمازگزار مسجدالاقصی سلام و درود فرستاد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان، روز قدس را تأکیدی بر حقانیت مسأله فلسطین و مشروعیت آن و مظلومیت مردم این سرزمین دانست و گفت: «امام خمینی به دلیل توجه به این نکته که قدس چگونه به مرکز توجه و اقدام و امید امت اسلامی تبدیل شود، روز قدس را اعلام کرد.»

سید نصرالله در ادامه گفت که وجدان انسان‌ها و وجدان هر فرد مسلمان و هر آزاده‌ای را در جهان باید متوجه فداکاری‌های مردم فلسطین باشد و روز جهانی قدس با هدف توجه به صبر و آمادگی فوق‌العاده و اسطوره‌گونه فلسطینی‌ها است.

او سپس هدف آمریکا، جهان غرب، جنبش صهیونیسم و تمامی حامیان آن را تحمیل رژیم صهیونیستی به منطقه و معرفی آن به عنوان کلید حل مشکلات منطقه دانست و افزود: «آن‌ها به دنبال این هستند تا با گذشت زمان، فلسطینی‌ها سرزمین خود را فراموش کرده و جهان غرب موضوع فلسطین را از خاطر ببرد، اما امروزه تأکید می‌کنیم که این راه و مسیر هرگز فراموش نخواهد شد.»

دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد: «آن‌ها از سال ۱۹۴۸ به دنبال این هستند تا امت اسلامی احساس یأس کرده و از بازگردانی قدس نا امید شود و در تمامی این مدت جنایات صهیونیست‌ها متوقف نشده است. شکست‌های پی در پی اعراب و حقارت رسمی عربی و روند سازش همگی در راستای هدف نا امیدسازی است.»

سید حسن نصرالله سپس افزود: « با تمامی این اقدامات، مردم فلسطین اکنون بیش از هر زمان دیگری برای آزادی سرزمینشان امید و یقین دارند. روند ناامید‌سازی و فرسایشی کردن مسأله فلسطین در برخی کشورهای منطقه جواب داده است اما علی‌رغم تحریم و محاصره و جنگ و تحمیل گروههای تروریستی، هرگز به اهداف خود نرسیده است.»

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سیاست مقاومت جمهوری اسلامی ایران، گفت: «اگر ایران همین امروز به آمریکا بگوید که از مسیر سازش استقبال می‌کند، آیا باز هم این محاصره و این توطئه‌ها ادامه می‌یابد؟ طبعا نه. آن‌چه که امام خامنه‌ای امروز گفت، بر التزام جدی و قطعی به حمایت از فلسطین و جنبش‌های مقاومت در منطقه تأکید داشت.»

رهبر مقاومت لبنان تأکید کرد که مسیر ناامیدسازی و فرسایشی کردن مسأله فلسطین تاکنون نتیجه‌ای نداشته و ایستادگی همچنان فضای غالب برای ادامه مقاومت در راستای آزادی قدس را تشکیل می‌دهد و موضوع فلسطین بخشی از دین و ایمان و کرامت ماست و ما امتی هستیم که از ایمان و عقیده و کرامت خود کوتاه نمی‌آییم.

سید حسن نصرالله، در ادامه مسیر جهاد نظامی و مقاومت مسلحانه را تنها راه دانست و گفت که این مسیر ثابت کرده است که رژیم صهیونیستی شکست خواهد خورد و این‌گونه نیست که همواره چیره باشد و ما تاکنون شکست‌های پیاپی زیادی به این رژیم تحمیل کرده‌ایم.

ترس و واهمه صهیونیست‌‌ها از عملیات‌های انفرادی
به گفته وی گروهها و جنبش‌های مقاومت از سال‌ها پیش تاکنون توسعه یافته و موجب نگرانی دشمن شده و از این رو آن‌ها به دنبال از بین بردن گروههای مقاومت هستند و در این باره باید به عملیات‌های جهادی در مناطق اشغالی ۱۹۴۸ و کرانه باختری به خصوص عملیات‌های انفرادی اشاره کرد که لرزه شدیدی بر اندام رژیم صهیونیستی وارد می‌کند.

سید نصرالله، عملیات‌های انفرادی را یک تحول ویژه جدید در مسیر مقاومت فلسطینی دانست و گفت که این عملیات‌ها میزان سستی بنیان‌های امنیتی و ضعف رژیم صهیونیستی را بر ملا کرد و این‌گونه عملیات‌ها یک تحول خطرناک برای رژیم تل آویو محسوب می‌شود، چرا که نه به اتاق عملیات نیاز دارد و نه امکانات ویژه می‌خواهد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در این باره افزود: «عملیات‌های انفرادی همچنین میزان اعتماد اسرائیلی‌ها به ارتش و دولتشان را دچار خدشه شدیدی کرده و همه این‌ها از اثرات این‌گونه عملیات‌ها است. از سوی دیگر این عملیات‌ها در مناطق مختلف رخ می‌دهد و فلسطینی‌ها از مناطق مختلفی اینگونه عملیات‌ها را انجام می‌دهند که این مسأله نیز پیام‌های قابل توجهی با خود دارد.»
 
او در این راستا گفت که مهم‌ترین دستاورد عملیات‌های انفرادی، این است که بر خلاف دیدگاه صهیونیست‌ها ثابت شد که امنیت و اشغالگری کنار یکدیگر جمع نمی‌شوند. آزادی فلسطین نیاز به عملیات‌های استشهادی‌ دارد که امنیت را از صهیونیست‌ها سلب کند و اینگونه خود آن‌ها چمدان‌هایشان را بسته و می‌روند و از این رو آزادی فلسطین به ارتش‌های قوی نیاز ندارد، بلکه به مجاهدین نیاز دارد.

سید حسن نصرالله همچنین گفت که شکست آمریکا در افغانستان و همچنین جنگ روسیه و اوکراین موجب نگرانی رژیم صهیونیستی شده است.

بدترین نفاق
سید حسن نصرالله سپس به موضوع سازش پرداخت و گفت که باید با روند سازش و تمامی کسانی که به دنبال سازش هستند مقابله و آن‌ها را محکوم کرد و در این میان بدترین نفاق آن است که این روزها گفته می‌شود روابط با رژیم اسرائیل برای خدمت به مردم فلسطین است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: «اطلاع‌ دارم که ایران به کشورهای سازشگر پیام داده است که هر‌گونه تجاوزی به ایران از سوی این کشورها با پاسخ علیه خودشان مواجه خواهد شد و این پیام به اسرائیل نیز رسیده است. ایران در هدف قرار دادن مستقیم اسرائیل دست پیش را خواهد گرفت و مقدمات و زمینه‌های این کار نیز بسیار است.»

او سپس به برخی فعالیت‌های حامیان و اذناب رژیم صهیونیستی در منطقه اشاره کرد و گفت که می‌بایست با قدرت مقابل روند سازش در عراق ایستاد.

رهبر مقاومت لبنان در ادامه از برگزاری یک مانور خاموش از سوی نیروهای مقاومت حزب‌الله در لبنان طی هفته‌های گذشته خبر داد و گفت که هرگونه حماقتی از سوی رژیم صهیونیستی با پاسخ مستقیم و سریع مواجه خواهد شد.

حسن نصرالله سپس تأکید کرد که مسأله حضور در انتخابات پارلمانی موجب نخواهد شد که هرگونه تجاوزی از سوی رژیم تل آویو، پاسخ داده نشود. مقاومت هرگز خسته نخواهد شد و همواره در بالاترین سطوح آمادگی قرار دارد و انتخابات موجب نمی‌شود که مقاومت دست از دفاع از لبنان بردارد.

او در پایان گفت: «این نسل به خواست خداوند در قدس نماز خواهد خواند.»
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *