کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بیستمین سفر استانی رئیس جمهور؛ قزوین

در دور اول سفرهای استانی مشکلات شناسایی و اولویت‌بندی می‌شوند/ مردم از صنعت خودرو سازی ناراضی هستند/ تاکید رهبر انقلاب بر اهمیت دشت قزوین

7 ارديبهشت 1401 ساعت 19:33

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان دقایقی پیش وارد استان قزوین شد.


به گزارش جهان نیوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی دقایقی پیش در بیستمین سفر استانی خود وارد قزوین شد.

مراسم استقبال از رئیس جمهور با حضور جمعی از مسئولان استان در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد. در این مراسم فرزند شهید حجت اسدی از شهدای مدافع حرم به آیت الله رئیسی خیر مقدم گفت.

در این سفر احمد وحیدی وزیر کشور، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو، علی سلاجقه رییس سازمان محیط زیست و تعدادی معاونین وزرا، رئیس جمهور را همراهی می‌کنند.


رئیس جمهور در بدو ورود به استان قزوین، اظهار داشت: استان قزوین جزو مهمترین استان های کشور است زیرا دارای ظرفیت های بسیار زیادی در این استان است.
 

 
وی افزود: قزوین ظرفیت های زیادی در حوزه صنعتی و کشاورزی دارد. یعنی این استان یکی از قطب های مهم و بزرگ صنعتی است.
رئیس جمهور گفت: یکی دیگر از ظرفیت های مهم استان قزوین دارای نیروی تحصیل کرده و کارآمد بسیار است همچنین کمبودها و مشکلاتی در این استان وجود دارد که باعث رنجش این استان شده است.
 
رئیسی افزود: تمام مشکلات توسط مسئولان استانی و کشوری جمع آوری شده است همچنین اولویت‌های این استان مشخص شده است که قرار است در شورای اداری استان گزارش‌هایی با محوریت این مشکلات ارائه شود.

وی تاکید کرد: دولت مصمم است در دور اول سفرها مسائل با اولویت استان ها را شناسایی کند و نسبت به آنها تصمیم بگیرد طبیعتاً در این دوره اول سفرها نمی‌توان همه مسائل و مشکلات هم دیده شود و هم رفع شود، اما اولویت ها شناسایی می شوند و نسبت به رفع آنها سریع تصمیم گرفته می شود.

وی تصریح کرد: یکی از نعمتهایی که این استان از آن برخوردار است وجود مراکز علمی فعالی در این استان وجود دارد که این مراکز علمی نه فقط برای استان قزوین بلکه برای جای جای کشور به ویژه برای تهران و مرکزیت نقش محوری است.

رئیس جمهور گفت: انشالله بتوانیم آن چیزی را که از مشکلات و مسائل احصا شده است راه حل‌های درست و خوبی در نظر گرفته شود.

رئیسی همچنین با اشاره به چهره‌های برجسته قزوین به خصوص مرحوم ابوترابی گفت: مرحوم ابوترابی چهره‌ای نامدار و روحانی‌ای الهام‌بخش برای همه آزادگان بود.

رئیس جمهور در این سفر با حضور در مزار شهدای گمنام، یاد و خاطره شهدای انقلاب را گرامی داشت.
 
 
به گزارش فارس، بنا است در جریان این سفر وزیر کشور در شهرستان قزوین، وزیر بهداشت در شهرستان آبیک، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان البرز، وزیر علوم در شهرستان تاکستان، وزیر نیرو در شهرستان بوئین زهرا و رئیس سازمان محیط زیست در شهرستان آوج حضور پیدا کنند.

حضور در مزار شهدا، بازدید از برخی از واحدهای صنعتی، دیدار با خانواده شهدا، دیدار با اقشار مختلف مردم، حضور در شورای اداری استان و نشست خبری با اصحاب رسانه از برنامه های این سفر اعضای هیات دولت است.

نارضایتی مردم از صنعت خودرو سازی/ کارکرد وقف باید گره گشایی از نیاز مردم باشد

آیت اله سید ابراهیم ریسی رییس جمهور ایران اسلامی در بیستمین سفر خود به استان قزوین عصر امروز در جمع نخبگان این استان گفت: اوقاف یک مسئله شرعی می باشد که نشان از تدین و دینداری مردم کشور به خصوص استانهایی چون قزوین دارد که با وقف اموال خود برای گسترش اسلام تلاش کرده اند.

وی ادامه داد: کارکرد وقف در کشور با در نظر گرفتن نیت واقف باید گره گشایی از نیازمندی ها و مشکلات مردم باشد.

رئیس جمهور در ادامه افزود: با وجود اینکه بیشترین تهدید ها را در صنایع هسته ای داریم اما شاهد موفقیت های بسیاری در این زمینه هستیم. ولی متاسفانه صنعت خودروسازی ما در شرایطی قرار دارد که مردم از آن رضایت ندارند.

وی تصریح کرد: تنها راه حل این موضوع این است که باید به علم و فناروی را که در صنایع هسته ای رسیده ایم را به دیگر صنایع هدایت کنیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: تلاش درحوزه مسکن فراتر از شعارهای انتخاباتی است و باید طبق قانون و نیاز سالانه یک میلیون واحد مسکن در کشور احداث کنیم و اگر این مهم شکل نگرید با کمبود و عقب ماندگی روبرو خواهیم شد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی با اشاره به آسیب های اجتماعی موجود در جامعه اظهار کرد: تنها راه برون رفت از این معضلات و آسیب های اجتماعی استفاده از ظرفیت مردمی در حوزه آسیب های اجتماعی است چرا که همین مردم در دوران دفاع مقدس با همراهی خوبی که داشتند پیروزی بزرگی را به ارمغان آوردند.

وی ادامه داد: البته وظیفه دولت هم حمایت از این حرکت های تاثیرگذار و اجتماعی است و مسئولان باید با روحیه بسیجی و انقلابی و جهادی در کنار مردم باشند چرا که این موضوع جز اجتناب پذیر در حل مسایل و معضلات اجتماعی محسوب می شود.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال یکی از جوانان در خصوص ادغام جهاد سازندگی و جهاد کشاورزی گفت: بعد از ادغام این دو سازمان روحیه جهادی در بین جوانان نه تنها سرد نشد بلکه روحیه جهادی در زنان و مردان و جوانان کشور در جهاد سازندگی شکل گرفته است و همین دانشجویان به همراه همسران خود با حضور در مناطق محروم همچنان در حال خدمت رسانی به اقشار ضعیف جامعه هستند.

 یکی از مهمترین کارهای دولت فعال کردن صنایع تعطیل و نیمه تعطیل است/ تاکید مقام معظم رهبری بر اهمیت دشت قزوین

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان عصر امروز در جمع فرهیختگان و نخبگان استان قزوین در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، با اشاره به قدمت تاریخی و مذهبی استان قزوین گفت: استان قزوین بیش از 3 هزار شهید و سرداران بزرگی دارد که نه تنها برای استان قزوین بلکه برای کل کشور افتخاری بزرگ محسوب می شود.

وی ادامه داد: من در ابتدای ورود به استان عرض کردم که تمایل داشتم در اجتماعات مردمی حضور پیدا کنم اما این شرایط کرونایی اجازه نمی‌دهد، به همین منظور در جمع نمایندگان مردم که از اقشار مختلف جامعه در این جلسه حضور دارید هستیم تا از نکات خوب شما استفاده کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: دشت حاصلخیز قزوین یکی از ظرفیت های بسیار خوب این خطه تاریخی می باشد و در جلسات عمومی و حتی جلسات خصوصی در حضور رهبر فرزانه انقلاب مطرح شده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر استفاده بهینه از دشت قزوین و استفاده از علوم دانش بنیان و فناوری پایه برای توسعه کشاورزی منطقه تاکید ویژه ای داشته اند.

آیت الله رئیسی اضافه کرد: این موضع به صورت خاص جهت پیگیری به استاندار قزوین منتقل می شود و در شورای اداری امشب نیز افزایش بهره وری از دشت قزوین بر پایه حوزه دانش بنیان و تاکید مقام معظم رهبری در دستور کار مسئولان استانی و کشوری قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور با بیان اینکه استان قزوین یکی از استان های بالقوه در حوزه صنعت می باشد، گفت: استفاده از علوم دانش بنیان و فناوری پایه برای توسعه کشاورزی و صنعتی ضروری است. صنایع ما باید به سمت علم محوری و بهره مندی از فناوری های نوین حرکت کند.

آیت اله رئیسی تصریح کرد: استان قزوین دارای صنایع عظیمی در حوزه های مختلف تولیدی و صنعتی می‌باشد  و این موضع کار دولت را در استان قزوین سخت تر کرده است و ما به عنون دولت باید اقدامات جدی برای توسعه صنعتی استان را در دستور کار قرار دهیم.

رئیس جمهور اضافه نمود: یکی از مهم ترین کارهای ما فعال کردن صنایع تعطیل و نیمه تعطیل در کشور است که به همین منظور ستادی در وزارت صمت ایجاد شده تا به بررسی وضعیت این صنایع جهت بازگشت به تولید و اشتغال زایی بپردازد.

رئیسی ادامه داد: راه اندازی مجدد صنایع تعطیل به دلیل وجود تجهیزات و فضاهای موجود به صرفه تر از احداث واحد های جدید می باشد و ما باید در استان قزوین این کار را با جدیت دنبال کنیم تا اشتغال زایی محقق شده و چرخ های اقتصاد در استان و کشور بچرخد.


کد مطلب: 798520

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/798520/دور-اول-سفرهای-استانی-مشکلات-شناسایی-اولویت-بندی-می-شوند-مردم-صنعت-خودرو-سازی-ناراضی-هستند-تاکید-رهبر-انقلاب-اهمیت-دشت-قزوین

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com