کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

کدام افراد می‌توانند به حج سفر کنند؟

5 ارديبهشت 1401 ساعت 15:00

معاون حج و عمره مرکز پزشکی هلال احمر با بیان اینکه حدود 40 هزار زائر ایرانی به حج تمتع اعزام می‌شوند، گفت:ممنوعیت اعزام برای افراد بالای 65 در نظر گرفته شده است.


به گزارش جهان نیوز، طاهر درودی، معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با فارس درپاسخ به این پرسش که «شرائط اعزام زائران خانه خدا در سال جاری چگونه است؟»، اظهار داشت: با توجه به اعلام دولت سعودی، ممنوعیت اعزام برای افراد بالای 65  در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دو سالی است که مراسم حج برگزار نشده و شرایط خاص است؛ خوشبختانه تعداد قابل توجه‌ای از مردم  واکسینه شدند و یکی از الزامات سعودی نیز تزریق 2 دز واکسن کروناست.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: همکاران، موقع معاینه زائرین امسال قاعدتا سختگیری بیشتری خواهند داشت؛ به خصوص برای افراد دارای بیماری‌های قلبی، ریوی و زمینه‌ای؛ در نتیجه تلاش داریم افراد دارای مشکل کمتر به مراسم حج اعزام شوند.

درودی درباره «تعداد پزشکان اعزامی به حج امسال»، افزود:‌با توجه به اینکه حدود 40 هزار زائر ایرانی در حج امسال حضور خواهند داشت،  قاعدتا تعداد اعضای تیم پزشکی اعزامی نسبت به سالهای قبل کمتر خواهد بود و منتظریم دستورالعمل‌های دیگر سعودی برای ترکیب بیمارستانی و تعدا اعزام به دست ما برسد.

وی درباره اینکه «آیا افراد زیر 65 بیمار دارای بیمار زمینه‌ای محدودیت‌هایی خواهند داشت؟»ابراز کرد:برای کسانی که بیماری زمینه‌ای شدید دارند محدودیت‌هایی قائل خواهیم شد و برای افرادی که کنترل شده و خفیف دارند مشکلی نخواهد بود.

درودی گفت: با توجه به دستورالعمل اخیر سعودی، عمده واکسن‌های داخلی که استفاده شدند قابل قبول خواهد بود و لیست رسمی آن را این هفته اعلام می‌کنیم.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر  اضافه کرد: شیوه نامه‌های بهداشتی را هر سال داشتیم و امسال با توجه به شرائط کرونایی محدودیت‌ها شدید تر خواهد بود.

وی تصریح کرد:‌بر اساس اعلام عربستان حدود یک میلیون حج گذار خواهند بود که 150 هزار نفر برای سعودی در نظر گرفته شده و 850 هزار نفر هم برای زائران سایر کشورها در نظر گفته شده است.


کد مطلب: 798272

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/798272/کدام-افراد-می-توانند-حج-سفر-کنند

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com