يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - 1 Oct 2023
 
۰
۲

علم‌الهدی: دولت سعی در کاهش تورم دارد

جمعه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱
کد مطلب: 798022
امام جمعه مشهد مقدس با بیان اینکه جریان‌های مافیایی که برای سود خود گرانی را در کشور دامن می‌زنند و نسبت به مردم جنایت می‌کنند، گفت: برخی از این جریان‌های مافیایی در دستگاه‌های دولتی سرمنشاء دارند.
علم‌الهدی: دولت سعی در کاهش تورم دارد
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه رضوی اظهارداشت: اصل تقوا این است که ما گناه انجام ندهیم و نفس را در یک محفظه قرار دهیم که آسیب نبیند، هر چیزی که برای شما ضرر داشته باشد و زیان در زندگانی شما ایجاد کند تا غضب خداوند نباشد نمی‌تواند به شما ضرر بزند.

وی افزود: اگر گاهی بیماری، دشمن و ... ضرر می‌زند وقتی مشمول خشم خدا نباشیم برطرف می‌شود و اگر ضرری وارد شد رحمت خداوند آن ضرر را برای ما جبران می‌کند. اگر کاری کردید که خداوند خشمگین شد ضرر آن قابل جبران نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: در زندگی هر کاری کردید انجام دهید اما خداوند را به خشم نیاورید و از خداوند بخواهید برایتان مقدر کند که باعث خشم و غضبش نشوید؛ اگر خدا بر ما خشمگین شود دیگر راهی نداریم؛ همه دردها به درمان می‌رسد و همه فلاکت‌ها حل می‌شود اگر خداوند خشمگین نشود.

علم‌الهدی گفت: در عرصه‌های سیاسی و سیاسی کاری‌ها می بینیم که  عده‌ای گناه می‌کنند تا چند نفر از او خوششان بیاید و چندتا بی دین لاییک از او خوششان بیاید در صورتی که خداوند را مورد غضب خود قرار می‌دهد.

آیت الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: در موضوع تقوای عملی، خودِ تقوا برنامه عملی دین هست، اظهار کرد: امیرالمؤمنین در خطبه‌ای در نهج‌البلاغه، انبیا را «طبیبان دوار» می‌نامد یعنی طبیبی که دنبال بیمار است.

وی با بیان این‌که پزشکان برای درمان انسان دو برنامه مثبت و منفی دارند، ادامه داد: پزشک به بیمار می‌گوید برای بهتر شدن باید این دارو را بخورد و در مقابل از انجام این کار پرهیز کند، این دو برنامه مثبت و منفی است و پیامبران نیز همین برنامه را برای ما ارائه می‌دهند.

امام جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: راغب اصفهانی در بیان معنی تقوا می‌گوید «قرار دادن نفس و خود انسان در محفظه‌ای که محفوظ بماند نسبت به آنچه از او ترسیده می‌شود» و در فارسی نیز این لغت به معنای پرهیزکاری است.

وی با تأکید بر این‌که تقوا ناظر به مراقبت‌هایی است که ما مرتکب گناه نشویم، گفت: آنچه در رأس همه ضررها قرار دارد، غضب و خشم خدا است؛ هرچیزی برای شما ضرر داشته باشد و هرچه شما را اذیت کند تا وقتی غضب خدا نباشد، خشم پروردگار بر من و تو تعلق نگیرد، هیچ چیز نمی‌تواند به ما ضرر بزند چون رحمت واسعه الهی بزرگ‌ترین مانع برای هر ضرر و زیانی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با انتقاد از برخی رویه‌ها در فضای سیاسی جامعه، متذکر شد: در عرصه‌های سیاسی و سیاسی‌کاری‌ها این مشکل را نسبت به خیلی‌ها می‌بینیم، گناه می‌کند و از گناه حمایت می‌کند تا چهار نفر از او خوشش بیاید، گناه می‌کند برای اینکه چند بی دین لامذهب و لائیک را جذب کند، این خیلی بی‌حیایی است که آدم با خدا دربیفتد که یک عده لائیک از او خوشش بیاید.

علم الهدی ضمن عرض تسلیت به مناسبت به خاک و خون کشیده شدن شیعیان در مسجدی در مزار شریف افغانستان افزود: اهل بیت(ع) و شیعیان آنها همه مظلوم بوده‌اند. این روزها حساس ترین ایام و روزها از نظر یادآوری مظلومیت مولای ما علی(ع) است و مظلومیت آن حضرت  ناشی از جهل عمومی مردم، نادانی و ناآگاهی آنهاست.

امام جمعه مشهد گفت: وقتی جامعه بی بصیرت شود و شناخت مردم تنزل یابد دیگر ارزش یک انسان والا مورد توجه قرار نمی گیرد و زمینه همه ظلمها، جورها و فسادها فراهم می‌شود.

وی افزود: حکومت حضرت علی (ع) نسخه جامع حکومت در این نظام است و مسوولان نظام بدانند اگر می خواهند در این مملکت در کنار خون شهدا خدمت کنند نسخه حکومت، عدل علی (ع) است.تنها رهبری نظام نیستند که باید به عدل امیرالمومنین(ع) اقتدا کنند بلکه همه مسئولان باید دارنده این ویژگی برای خدمت باشند و این عدل باید خود را در کارگردانی تمامی قوای کشور و نظام نشان دهد.

امام جمعه مشهد گفت: دشمنان نظام و اسلام اقدام به آغاز عملیات روانی و علم کردن موضوعی برای یکی از مسئولان کرده‌اند تا به عناوین مختلف وی را از عرصه کنار زده و بر شما مردم مسلط شوند.

علم‌الهدی با بیان اینکه جریان‌های مافیایی که برای سود خود گرانی را در کشور دامن می‌زنند و نسبت به مردم جنایت می‌کنند باید شناسایی شوند تا این معضل در کشور حل شود گفت: برخی از این جریان‌های مافیایی در دستگاه‌های دولتی جریان و سرمنشاء دارند که باید به همت همه بخش‌ها و قوا شناسایی و با آنان برخورد شود.

وی اظهارکرد: با اشاره به این که گرانی روز افزون فشار فراوانی بر مردم وارد کرده است در حالی که دولت سعی در کاهش تورم دارد چرا هنوز گرانی فراوان است و معیشت مردم مورد هدف قرار گرفته است؟ باید بدانیم که علت این گرانی‌ها در داخل خود کشور ماست.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
سعی دارد ولی نمیشود!!! چرا؟؟ چون عمق تخریب دولت اعتدال اصلاح طلب انقدر زیاده که باید اوار برداری کنه بعد
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
....