دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ - 4 Jul 2022
 
۰

۴ خاصیت مهم نماز که سبب سعادت ما می‌شود

چهارشنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۱
کد مطلب: 797853
نماز برای شکر، نماز برای رشد، نماز برای انس و نماز برای قرب این چهار نوع نماز انسان را به سعادت می‌رساند.
۴ خاصیت مهم نماز که سبب سعادت ما می‌شود
به گزارش جهان نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام محسن قرائتی معلم و مفسر قرآن کریم در هفدهمین قسمت از مجموعه سخن قرآن به موضوع انواع نماز پرداخت.

چهار نوع نماز/ نماز اول برای شکرگزاری
برای نماز اسرار مختلفی نوشته شده است، ما چهار رقم نماز داریم، بعضی آیات قرآن می‌گویند: نماز بخوان برای شکر‌گزاری، سگ را اگر آب دهند دم تکان می‌دهد، درخت را اگر آب دهید، میوه می‌دهد، ماشین را اگر بنزین بزنید راه می‌رود، این همه نعمت خدا به ما می‌دهد هیچ؟ خدا می‌گوید: گرسنه بودی سیرت کردم، به تو امنیت دادم، اقتصادت را حل کردم و... حال برای تشکر نماز بخوان. پس اول نماز برای شکرگزاری نعمت‌های خدا است.

نماز دوم برای رشد و آدم‌سازی
گاهی خدا می‌گوید: نماز کارخانه آدم‌سازی است، شما اگر لباس سفید بپوشید روی زمین سیاه نمی‌نشینید، نه اینکه نتوانید، بنشینید، نه، بلکه خود پوشیدن لباس سفید بازدارنده است، می‌گوید: نماز شما را از فحشا و منکر نهی می‌کند و باز می‌دارد، انسان وقتی اهل مسجد شد دیگر با کاروان دزد‌ها شریک نمی‌شود.

نماز برای زنده‌شدن یاد خدا در دل
گاهی خدا می‌گوید: نماز بخوان تا ذکر من در ذهنت زنده شود. نماز بخوان تا یاد من در تو زنده شود و با یاد خدا دلت آرام گیرد.

نماز قرب برای نزدیک شدن به خدا
یک نماز دیگر که خدا می‌گوید، نماز قرب است، خدا خطاب به پیامبر (ص) می‌گوید:‌ای پیامبر (ص) اگر می‌خواهی به من نزدیک شوی راه قرب من سجده است.
پس چهار نماز داریم: نماز شکر، نماز رشد، نماز انس و نماز قرب.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *