پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - 21 Sep 2023
 
۰

معطل مذاکرات بمانیم اقتصاد دچار رکود می‌شود

سه شنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب: 797741
اگر معطل مذاکرات بمانیم اقتصاد کشور دچار رکود می‌شود و فرصت‌ها از دست می‌روند، درحالیکه توجه به داخل و نگاه به پتانسیل‌های کشور فرصت‌های زیادی را احیا می‌کند.
معطل مذاکرات بمانیم اقتصاد دچار رکود می‌شود
به گزارش جهان نيوز، زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر، در رابطه با بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه معطل مذاکرات نمانید گفت: در هشت سال گذشته دولت آقای روحانی بنا را بر این گذاشت که تمام توان خود را به سمت مذاکرات ببرد، لذا در این هشت سال اقتصاد کشور دچار آسیب و رکود شد.

وی ادامه داد: همانطور که شاهد بودیم در دو دوره قبل، از ظرفیت‌های داخلی غافل مانده بودیم اما امروز در کشور جوانان متخصص، پرنشاط و تحصیل‌کرده‌ای داریم که این ظرفیت را دارند تا در همه حوزه‌ها ورود کنند و چالش‌ها و مشکلات کشور را با دست با کفایت خود برطرف کنند و به سرانجام برسانند.

الهیان تصریح کرد: در برخی رشته‌های تخصصی کشور میزان متخصصان و نیروی کار کشور ما در حد آمریکایی است که سیصد میلیون جمعیت دارد و قاعدتاً باید این ظرفیت و تخصص جوانان به کار گرفته شود، چراکه توجه به پتانسیل‌های مختلف داخلی می‌تواند ما را در بسیاری از زمینه‌ها بی‌نیاز کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس عنوان کرد: حکمت تدبیرهای مقام معظم رهبری در این حوزه به همین علت است، اینکه امروز شعار سال بر تولید دانش بنیان تاکید دارد نشان می‌دهد که نگاه رهبر انقلاب نیز به سمت استفاده نیروی جوان و متخصصین داخلی است که از توان آنها در جهت تولید کمک گرفته شود و از این پتانسیل در جهت پیشرفت اقتصادی حمایت صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: قطعاً رویکرد حرکت در مسیر تولید دانش‌بنیان ما را از غرب بی‌نیاز خواهد کرد و می‌تواند در مسیر خنثی سازی تحریم‌ها نیز بسیار مؤثر باشد.

الهیان خاطرنشان کرد: البته عملکرد دولت یازدهم تا به امروز در همین راستا بوده است که اقتصاد کشور را معطل مذاکرات و برجام نگذارد و همچنین توجه ویژه به ظرفیت‌های داخلی در دستور کار دولت جدید بوده است. این مسیر یعنی توجه ویژه به ظرفیت‌های داخلی به ما کمک می‌کند به نقطه‌ای برسیم که تحریم‌ها را خنثی کنیم و در مرتبه بعدی حتی نسبت به رفع آنها بی‌نیاز شویم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس عنوان کرد: اگر باز هم معطل مذاکرات بمانیم اقتصاد کشور دچار رکود خواهد شد و فرصت‌ها از دست خواهد رفت. این در حالی است که توجه به داخل و نگاه به پتانسیل‌های کشور فرصت‌های زیادی را احیا خواهد کرد.

وی متذکر شد: تجربه گذشته نشان می‌دهد مذاکرات با غرب و آمریکا دستاورد جدیدی برای ما نخواهد داشت، بنابراین نباید بیش از این معطل نتایج مذاکرات بمانیم البته روند گفتگوها با اذن مقام معظم رهبری ادامه خواهد داشت که امید داریم نتایج خوبی برای ما رقم بخورد اما همه اینها نباید منجر به این شود که پیشرفت اقتصادی کشور را به مذاکرات وابسته کنیم یا گره بزنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *