چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ - 6 Jul 2022
 
۰

وزیر کار: هیچ حقوقی به تأخیر نیفتاد

پنجشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰
کد مطلب: 797245
وزیر کار: علی رغم کسری بودجه،هیچ حقوقی به تأخیر نیفتاد
وزیر کار: هیچ حقوقی به تأخیر نیفتاد
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در سازمان تأمین اجتماعی، ما به کسری بودجه شدید دچار هستیم، سال گذشته را در حالی به پایان رساندیم که متوسط ماهانه ۴هزار میلیاردتومان کسری داشتیم و این عدد بسیار وحشتناک است.

وی افزود: این میزان از کسری، بودجه یکساله یک دستگاه بزرگ است.این در حالی است که  تمام بودجه برخی وزارتخانه‌ها در سال، ۱۰ تا ۱۲هزار میلیارد تومان است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه خاطرنشان کرد: ما سال گذشته را در حالی به پایان رساندیم که هیچ حقوقی به تأخیر نیفتاد و حدود یک میلیون و ۱۰۷هزار بیمه شده جدید در تامین اجتماعی بیمه شده جدید داشتیم که تا پایان فروردین ماه آمار، افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: از آمار مذکور، حدود ۷۵۰ هزار نفر بیمه شدگان مربوط به نیمه دوم سال گذشته است و ۷۰ درصد از این تعداد یعنی ۵۰۰ هزار نفر، بیمه شده اجباری هستند.

 وی یادآور شد: سازمان تامین اجتماعی حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان از کسری سال گذشته را در برنامه جدید تعریف کرده و یک موفقیت بزرگ به شمار می رود.

عبدالملکی تاکید کرد: در حوزه تامین اجتماعی سیاستهای کلی تامین اجتماعی از رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است که رییس‌جمهور به ما ابلاغ کردند که ظرف دو تا دو و نیم ماه مقدمات اجرایی و پیش نویس اسناد و لوایح توسط وزارتخانه تهیه و این مسئولیت به عهده ما گذاشته شده است که یک انقلاب در عرصه رفاهی مردم ایران است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *