دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 15 Aug 2022
 
۰

سهمیه حجاج کشور‌ها مشخص نشده است

يکشنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲
کد مطلب: 796746
علیرغم اعلام اخیر عربستان مبنی بر تعداد کلی حجاج حج تمتع پیش رو، ولیکن تاکنون سهم هر کشور تعیین نشده تا بر اساس آن برنامه ریزی دقیق و اطلاع رسانی لازم صورت گیرد.
سهمیه حجاج کشور‌ها مشخص نشده است
به گزارش جهان نيوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، سازمان حج و زیارت، اکبر رضایی با اشاره به اعلام اخیر وزارت حج و عمره عربستان مبنی بر پذیرش یک میلیون نفر از حجاج داخل و خارج برای حج تمتع امسال گفت: علیرغم اعلام اخیر عربستان مبنی بر تعداد کلی حجاج حج تمتع پیش رو، ولیکن تاکنون سهم هر کشور تعیین نشده تا براساس آن برنامه ریزی دقیق و اطلاع رسانی لازم صورت گیرد.

وی تصریح کرد: مطابق روال همه ساله که وزارت حج عربستان از نمایندگان کشور‌های حاضر در حج دعوت به عمل می‌آورد و بعد از گفتگو و امضا یادداشت تفاهم فی مابین، سهمیه هر کشور مشخص می‌شد. بدیهی است در سالجاری نیز این فرایند عملی خواهد شد و دعوتنامه برای کشور‌ها ارسال می‌شود تا پس از انجام تفاهم وارد مرحله برنامه ریزی بر اساس سهمیه تعیین شده بشویم.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت تاکید کرد: سهمیه جمهوری اسلامی ایران در حج تمتع ۱۴۰۱ به هر میزانی تعیین شود برنامه ریزی لازم برای حجاج کشورمان انجام می‌گیرد.

رضایی در خصوص افراد دارای اولویت اعزام بیان داشت: بدیهی است کسانی مشمول تشرف می‌شوند که در حج تمتع سال ۱۳۹۹ ثبت نام انجام داده و هزینه‌های اعلامی را واریز کرده باشند؛ بنابراین از بین این افراد با توجه به شرایط تعیین شده و سهمیه اختصاصی دعوت به عمل می‌آید تا نام نویسی نهایی در کاروان‌ها را انجام دهند.

وی با برشمردن دیگر شرایط تعیین شده از سوی وزارت حج و عمره عربستان برای حج تمتع امسال گفت: طبق اطلاعیه انتشار یافته، حج تمتع امسال برای افراد زیر ۶۵ سال است؛ ضمن اینکه افرادی که قصد حج تمتع دارند باید واکسینه شده باشند و مدرک معتبر را ارائه نمایند؛ همچنین افراد قبل از ورود به عربستان سعودی باید گواهی آزمایش منفی ابتلا به کرونا را که مدت آن بیش از ۷۲ ساعت نباشد، ارائه کنند.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت اعلام کرد: سایر موضوعات مرتبط با حج تمتع ۱۴۰۱ و تاریخ ثبت نام متقاضیان به همراه دیگر موضوعات اجرایی مرتبط برای حج گزاران متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

رضایی با بیان اینکه قبل از همه گیری کرونا و در حج تمتع ۱۳۹۸ حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از حجاج داخل و خارج درمراسم حج تمتع حضوریافتند گفت: همه گیری کرونا موجب شد که طی دو سال اخیر مراسم حج به صورت محدود و با تعدادی از حجاج داخل عربستان برگزار شود، اما در حج تمتع سالجاری شاهد حضور حجاج کشور‌های اسلامی نیز برای انجام مناسک حج و زیارت حرم نبوی و ائمه بقیع خواهیم بود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *