دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ - 4 Jul 2022
 
۱
۱

اصلاح طلبان روزنامه جدید منتشر می‌کنند

يکشنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۷
کد مطلب: 796731
پیش‌بینی بازگشت کرباسچی با یک روزنامه جدید پس از کنارگذاشته‌شدن از دبیرکلی کارگزاران سازندگی آسان بود. اصلاح‌طلبان زمانی با روزنامه‌هایی متعدد و متکثر، اما متحد و همکار و هماهنگ، عرصه رسانه‌های مکتوب را تصاحب کرده بودند.
اصلاح طلبان روزنامه جدید منتشر می‌کنند
به گزارش جهان نيوز به نقل از روزنامه جوان، خبر تازه آمده است که روزنامه هم‌میهن به پشتیبانی و زیرنظر غلامحسین کرباسچی و با حضور برخی اصلاح‌طلبان مثل عباس عبدی، احمد زیدآبادی، افشین امیرشاهی و جواد روح به عنوان اعضای شورای سردبیری قرار است کار خود را آغاز کند.

پیش‌بینی بازگشت کرباسچی با یک روزنامه جدید پس از کنارگذاشته‌شدن از دبیرکلی کارگزاران سازندگی آسان بود. اصلاح‌طلبان زمانی با روزنامه‌هایی متعدد و متکثر، اما متحد و همکار و هماهنگ، عرصه رسانه‌های مکتوب را تصاحب کرده بودند. مخالفان به آن‌ها به خاطر انتخاب تیتر‌های همسو و نوشته‌های نزدیک‌به‌هم عنوان «زنجیره‌ای» می‌دادند. روی دکه فقط تیتر روزنامه‌های آنان دیده می‌شد و این دوران طلایی روزنامه‌های آنان در دولت اصلاحات بود. در سال‌های اخیر اختلاف آرا بین اصلاح‌طلبان بیشتر از گذشته شده است و این طبیعت «مدتی در قدرت‌بودن»‌است! در حال حاضر حزب سازندگی، هم روزنامه و هم مشی خود را از بقیه اصلاح‌طلبان جدا کرده است.

مسئولان این روزنامه که به شغل مدیریت حفظ آثار و منویات رئیس‌جمهور سابق نیز مشغول هستند، روزنامه‌ای با دغدغه‌های خاص‌تر از بقیه روزنامه‌های اصلاح‌طلبی را اداره می‌کنند و به‌جز در برخی مواضع مثل تخریب رئیس‌جمهور سیزدهم برای سنگ‌اندازی در مسیر آینده او که با بقیه اصلاح‌طلبان مشترک‌المنافع می‌شوند، در مواضع دیگر متفاوت عمل می‌کنند. روزنامه شرق نیز که خود را ارگان اصلاح‌طلبان اصلی می‌داند، گویا دیگر بدون تحریریه و با نیرو‌های حق‌التحریری اداره می‌شود. سال‌ها پیش اصلاح‌طلبان از اینکه در عرصه خبرگزاری‌ها کم‌رونق بوده‌اند و رسانه‌های مکتوب‌شان به نوعی مجبور به ارتزاق از محتوای تولیدی خبرگزاری‌های اصولگرا هستند، ابراز دلخوری می‌کردند و به دنبال تغییر این شرایط بودند. با این‌حال افول و تا حدودی تفرقه میان اصلاح‌طلبان را که در ویترین رسانه‌های آنان مشهود است، باید به حساب از دست‌رفتن بخشی از پایگاه اجتماعی آنان دانست، حقیقتی که برخی از افراد شاخص این جناح گاهی به صراحت و گاهی در لفافه به آن اذعان می‌کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مطمئنا" اگر مدعیان ولایتمداری که الآن مسئولیت اداره کشور به عهده شونه واقعا" ولایتمدار باشن و دلسوز نظام و انقلاب و کشور و ملت , جماعت افسادطلب , دیگر هیچگاه دستش به اریکه قدرت و ترکتازی در عرصه سیاسی کشور نخواهد رسید انشاءالله