يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - 1 Oct 2023
 
۱
۷

پشت پرده حادثه ورزشگاه مشهد/ اصلا بنایی برای ورود زنان نبوده است

سه شنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۵
کد مطلب: 796307
وزیر کشور گفت: برای بازی ایران و لبنان مسئله حضور بانوان را نداشتیم و بنایی هم برای حضور بانوان و فروش بلیت به آنان وجود نداشت.
توضیحات وزیر کشور درباره حادثه ورزشگاه مشهد
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، احمد وحیدی وزیر کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به تحقیقات انجام شده در رابطه با حادثه ورزشگاه مشهد گفت: بررسی‌ها در این خصوص انجام شد و گزارشات این موضوع به صورت مکتوب به رئیس جمهور ارسال شده است.

وی افزود: بعد از اینکه قرار شد فدراسیون فوتبال مسابقه را در شهر مشهد برگزار کند بحث بر این بود که تماشاچی نباشد اما با توجه به مطالبه مردم و شیب نزولی کرونا، ستاد ملی مبارزه با کرونا مجوز داد تا ۳۰ تا ۴۰ درصد ورزشگاه تماشاگر وجود داشته باشد.

وزیر کشور تصریح کرد: بر این اساس ۸ هزار بلیت فروخته شد اما برخی مسئولان مشهدی کارت‌های دعوتی که حدود چهار هزار عدد بود را به افراد دیگر داده بودند تا بتواند به ورزشگاه ورود کنند. حجم مراجعه به استادیوم به یک باره زیاد می‌شود و مردم زیادی چه آنها که بلیت تهیه کرده بودند و چه آنهایی که دعوت نامه داشتند، وارد استادیوم شدند و استادیوم مشهد کاملاً پر می‌شود. AFC ایراد می‌گیرد و می‌گوید بیشتر از ظرفیت مجاز تماشاگر به ورزشگاه ورود پیدا کرده است.

وحیدی تأکید کرد: بعد از این موضوع درهای ورزشگاه بسته می‌شود. به دلیل اینکه هم بیشتر از ظرفیت مجاز تماشاگر در ورزشگاه بود و هم دیگر جایی برای افراد جدید وجود نداشت اما برخی از مردم سعی داشتند از دیوارهای اطراف ورزشگاه بالا بروند و به ورزشگاه ورود کنند.

وی افزود: برای اینکه مردم متفرق شوند و این بالا کشیدن از دیوار آسیب برای کسی ایجاد نکند و یا حتی دیوار ریزش نکند افشانه فلفل در هوا زده می‌شود اما مستقیماً به سمت کسی اسپری فلفل زده نمی‌شود.

وزیر کشور ادامه داد: با این کار تعدادی از افراد متفرق می‌شوند و تعدادی هم از ناحیه چشم و گلو دچار مصدومیت می‌شوند.

وی افزود: موضوع مهم دیگر این بود که دعوت نامه‌هایی که مسئولان مشهدی به برخی از افراد داده بودند دارای هولوگرام نبوده و امکان کپی از آنها وجود داشت و برخی از افراد از روی دعوتنامه کپی گرفته و وارد ورزشگاه شده بودند.

وحیدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اصلاً برای بازی ایران و لبنان ورود خانم‌ها به ورزشگاه اعلام شده بود یا خیر؟ اظهار داشت: همان طور که می‌دانید برای حضور خانم‌ها در ورزشگاه باید بسترهای لازم ایجاد شود. ما در ورزشگاه آزادی این بسترها را داریم اما در ورزشگاه مشهد بستر برای حضور خانم‌ها مهیا نیست.

وزیر کشور ادامه داد: به این منظور با وزیر ورزش صحبت شد تا بازی از مشهد به تهران منتقل شود. وزیر ورزش این موضوع را با فدراسیون مطرح کرد. اما فدراسیون فوتبال اعلام کرد ما نمی‌توانیم بازی را از مشهد به تهران منتقل کنیم. چرا که به AFC اعلام شده است. براساس این توضیحات ما برای بازی ایران و لبنان مسئله حضور بانوان را نداشتیم و بنایی هم برای حضور بانوان و فروش بلیت به آنان وجود نداشت.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اما برخی بانوان بلیت داشتند؟ گفت: گویا اختلالی در سامانه فروش بلیت به وجود آمده بود و تعداد ۹ خانم توانسته بودند بلیت تهیه کنند. بعد از بررسی مشخص شد که آن ۹ بلیت برای آقایان صادر شده و در اختیار خانم‌ها قرار گرفته است.

وحیدی در پاسخ به این سوال که آیا به تخلفات دو کافی نت مشکوک رسیدگی شد یا خیر؟ اظهار داشت: بله؛ هرچند در ابتدا انکار می‌کردند اما مشخص شد که سعی در فروش بلیت داشتند و خللی به صورت گسترده نداشتند و در رابطه با مسئله خانم‌ها بی تقصیر بودند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این نحوه توجیه کردن ها از وزیر کشور بعیده
Iran, Islamic Republic of
.....
United States
درود بر معتقدین به دین خدا و امام جمعه ی مشهد که رهنمودهای این عزیز راه راست به سوی اسلام راستین را نشان می‌دهد.
Iran, Islamic Republic of
بالاخره مقصر کی بود؟
Iran, Islamic Republic of
و خدا رو شکر که این مشکل هم بخوبی و خوشی حل شد
Netherlands
ایشالله فیفا این حرفها را باور کنه
Iran, Islamic Republic of
شما که راست میگید ماهم میگیم راست میگید