کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

افزایش علائم پوستی در کودکان و سرخک

16 فروردين 1401 ساعت 9:52

با توجه به طغیان بیماری سرخک در کشور افغانستان والدین باید در صورت مشاهده تب و علائم پوستی در فرزندان سریع به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.


به گزارش جهان نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، سید جلال بطحائی رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: به منظور پیشگیری از بیماری‌های واگیر سرخک و سرخجه همه ساله به صورت مستمر واکسیناسیون کودکان در۲ نوبت ۱۲ و ۱۸ ماهگی صورت می‌گیرد.

سید جلال بطحائی گفت: البته در مناطق مرزی نزدیک به کانون این بیماری، پویش‌هایی برای افزایش پوشش واکسیناسیون سرخک و سرخجه تشکیل شد تا با واکسینه شدن گروه‌های هدف، بیماری به سایر نقاط کشور سرایت نکند.

سرخک یکی از شایع‌ترین بیماری‌های حاد تنفسی است که از طریق تماس مستقیم و غیرمستقیم با ترشحات دستگاه تنفس انتشار می‌یابد و از علائم این بیماری می‌توان بثورات پوستی، تب، سرفه خشک، گلودرد و آبریزش بینی را نام برد.

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: در پی ادامه طغیان بیماری سرخک در افغانستان، به مراکز بهداشتی و خدمات جامع سلامت هشدارهای لازم داده شده تا با حساسیت بیشتری این موضوع را رصد کنند.

بطحائی گفت: در صورت مشاهده علائمی از بیماری سرخک در افراد، سه نوع آزمایش و نمونه شامل نمونه از خون و حلق بیمار دریافت شده و این نمونه‌ها برای آزمایش و دریافت نتیجه به آزمایشگاه مجهز سرخک در تهران ارسال می‌شود.

او گفت: مادران و پدران باید مراقب سلامتی فرزندان خود باشند و در صورت مشاهده علائمی از تب و بیماری سریع فرزند خود را به مراکز درمانی و خدمات جامع سلامت ببرند تا در صورت نیاز نمونه برداری لازم صورت بگیرد.


کد مطلب: 796267

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/796267/افزایش-علائم-پوستی-کودکان-سرخک

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com