کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

با اسکوچیچ به جام‌ جهانی می‌رویم؟

16 فروردين 1401 ساعت 4:00

دراگان اسکوچیچ شاید عجیب‌ترین روزهای زندگی‌اش را سپری می‌کند؛ مرد کروات اگرچه با تیم ملی ایران نتایجی فوق‌العاده را کسب کرد و رکوردهای بی‌نظیری را به ثبت رساند، اما همچنان مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان در داخل و خارج از کشور است.


به گزارش جهان نیوز به نقل از روزنامه شهروند، حتی برد مقابل لبنان و سرگروهی در گروه رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی قطر هم به کم شدن انتقادها از اسکوچیچ کمکی نکرده است.

این مربی کروات جمعه شب به‌عنوان سرمربی تیم ملی ایران در مراسم قرعه‌کشی جام‌جهانی نیز حضور داشت و در کنار 32 مربی تیم‌های حاضر در مسابقات روی استیج عکس یادگاری هم گرفت، ولی همچنان تعداد افرادی که اعتقاد دارند باید تغییر روی نیمکت ایجاد شود، کم نیست.

شوخی‌های مجازی بعد از مراسم قرعه‌کشی

درست لحظاتی بعد از پایان مراسم قرعه‌کشی جام‌جهانی و انتشار تصاویر دراگان اسکوچیچ در این مراسم شوخی‌های کاربران فوتبالی با دراگان اسکوچیچ آغاز شد.

مرد کروات که هرگز محبوبیت سرمربیان گذشته تیم ملی فوتبال را ندارد، از سوی مخاطبان فوتبال به‌عنوان مردی شناخته می‌شود که توانایی و تجربه لازم برای هدایت ایران در جام‌جهانی را دارا نیست.

به همین خاطر بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی او را میهمان ناخوانده تصویر سرمربیان حاضر در جام‌جهانی خواندند یا با انتشار تصاویر او در تیم‌هایی نظیر نفت آبادان یا خونه‌به‌خونه بابل سعی کردند به سرمربی کروات تیم ملی طعنه بزنند!

انتقاد اصلی به اسکوچیچ؛ تجربه بین‌المللی ندارد

در تمام هفته‌های گذشته انتقاد اصلی‌ای که به دراگان اسکوچیچ شده، مربوط به تجربه و رزومه او است. این مربی کروات که بیشتر عمر مربیگری‌اش را در ایران سپری کرده، تا قبل از نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال، حضور در تیم‌های ملوان، نفت آبادان و خونه‌به‌خونه بابل(لیگ یک) را در کارنامه داشته و اکثر کارشناسان به همین دلیل نگران حضور در جام‌جهانی و رویارویی با تیم‌های بزرگ با اسکوچیچ هستند.

مخالفان اسکوچیچ اعتقاد دارند این مربی با توجه به اینکه تجربه بین‌المللی دیگر با تیمی غیر از ایران نداشته و از قضا مصاف با تیم‌هایی مثل لبنان، عراق، قطر، امارات و … ملاک خوبی برای بزرگ بودن او نیست، صلاحیت سرمربیگری در جام‌جهانی را ندارد.

گمانه‌زنی‌های متفاوت

بعد از انجام قرعه‌کشی جام‌جهانی حتی کار به جایی رسیده که گمانه‌زنی بر سر نام‌های بزرگی که می‌توانند هدایت ایران را برعهده بگیرند هم به‌وجود آمده است.

از روبرتو مانچینی و پیگیرینی ایتالیایی گرفته تا فن‌مارویک هلندی و فاتح‌تریم ترک‌تبار. جالب‌تر اینکه برخی حامیان کارلوس کی‌روش در داخل کشور بعد از ناکامی این مربی پرتغالی در صعود به جام‌جهانی با تیم ملی مصر، او را بهترین گزینه برای جایگزینی اسکوچیچ تصور می‌کنند.

این عده اعتقاد دارند کی‌روش به‌واسطه دو دوره حضور با ایران در جام‌های جهانی برزیل و روسیه، شناخت مناسبی از کشور ایران و بازیکنان تیم ملی دارد و حالا که کارش با مصر نیز تمام شده، می‌تواند با نشستن روی نیمکت تیم ملی، در جام‌جهانی امیدهای ایرانیان برای صعود به دور حذفی را به واقعیت تبدیل کند.

حمایت فدراسیون‌نشینان پایدار است؟

با وجود همه شایعات و حواشی فدراسیون فوتبال همچنان از دراگان اسکوچیچ حمایت می‌کند. فدراسیون فوتبال و مدیرانش در یک دوراهی قرار گرفتند؛ آنها از یک‌طرف نمی‌توانند از نتایج خوب تیم ملی با اسکوچیچ چشم‌پوشی کنند و از طرف‌دیگر با آماج حملات کارشناسان و پیشکسوتان به این مربی مواجه شده‌اند.

چیزی که مشخص است ماجدی و همکارانش فعلا موضع حمایت از اسکوچیچ را در نظر گرفتند.

حتی سرپرست فدراسیون فوتبال اعلام کرده بازی‌های دوستانه و برنامه اردوهای تدارکاتی نیز با نظر این مربی ترتیب داده می‌شود تا به نوعی خیال اسکوچیچ راحت شود، اما اینکه فدراسیون فوتبال تا چه زمانی پشت سرمربی‌ می‌ماند، مشخص نیست.

در این شرایط سوال مشخص فوتبالدوستان این است؛ آیا با اسکوچیچ به جام‌جهانی قطر می‌رویم؟


کد مطلب: 796143

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/796143/اسکوچیچ-جام-جهانی-می-رویم

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com