جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ - 1 Jul 2022
 
۰
۴

تعرفه‌های جدید آب ابلاغ شد

شنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷
کد مطلب: 795352
با هدف کاهش مصرف مشترکین پرمصرف، تعرفه‌های پلکانی آب نیز ابلاغ شده است که براساس آن مشترکانی که بیشتر از الگو، مصرف داشته باشند به صورت پلکانی مشمول اصلاح تعرفه متناسب با مصرف می‌شوند.
تعرفه‌های جدید آب ابلاغ شد
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، در راستای اجرای مصوبه شماره (۱۶۴۴۹۱/ ت ۵۹۶۳۲ ه مورخ ۱۷/‏۱۲/‏۱۴۰۰‬ هیئت محترم وزیران (ابلاغ آئین نامه اجرایی بند ی تبصره ۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰) مشترکین آب که بیشتر از الگوی مصوب مصرف آب داشته باشند به صورت پلکانی مشمول اصلاح تعرفه متناسب با مصرف می‌شوند و تعرفه مشترکینی که نسبت به رعایت الگوی مصرف آب اقدام نمایند مشمول هیچ گونه تغییری نگردیده و از نرخ‌های یارانه‌ای برخوردار می‌گردند.

در بند مذکور از قانون بودجه ۱۴۰۰، وزارت نیرو و نفت موظف شده بودند که تعرفه‌های آب، برق و گاز را به شیوه پلکانی تنظیم کنند، بدین نحو که مشترکین بالاتر از الگوی مصرف مشمول جریمه شوند و تعرفه مشترکین عادی تغییر نکند. در همین راستا تعرفه‌های برق و گاز در ماه‌های گذشته بدین صورت تنظیم شده بود و تعرفه آب نیز به زودی اصلاح خواهد شد.

پیش‌تر علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو با تأکید بر اینکه مردم از وزارت نیرو جلوگیری از مصارف بسیار بالا را مطالبه می‌کنند، افزود: تعرفه‌های جدید از سال آینده اجرایی خواهند شد.

نرخ‌های اصلاحی پلکانی مشترکین بالای الگوی مصرف به نحوی می‌باشد که یارانه پرداختی به مشترکین خوش مصرف را جبران نماید.

لازم به ذکر است طبق آمار ۵۴ درصد از مشترکین شهرها درحال حاضر الگوی مصرف را رعایت کرده و مشمول هیچ گونه تغییر قیمتی نخواهند شد حدود ۴۰ درصد از مشترکین تا دوبرابر الگو مصرف دارند و ۶ درصد از مشترکین بد مصرف هستند که بیش از دوبرابر الگو مصرف دارند که پیش بینی می‌شود با اعمال تعرفه‌های پلکانی مصرف آنها مدیریت شده و به سمت رعایت الگو حرکت نمایند.

همچنین طبق مصوبه مذکور مشترکین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در صورت مصرف تا یک سوم الگو از پرداخت آب بها معاف می‌باشند.

شایان ذکر است الگوی مصرف در استان‌های مختلف و براساس شرایط آب و هوایی و محیطی و جمعیت خانوار متفاوت می‌باشد.

و مطابق مصوبه مذکور وزارت نیرو موظف گردیده الگو مصرف را براساس تعدادنفرات هرخانوار تعیین نماید.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
پرمصرف ها پولشو میدن فکر دیگری کنید
Iran, Islamic Republic of
سلام
به نظرم تعریف خود الگو باید روشن باشد.. آیا هست؟!
1) اگر این الگو از الگوهای جهانی کپی برداری شده باید عرض کنم نمیتواند الگوی مناسبی باشد، چطور میتوان الگوی مصرف یک غیر مسلمان که نه طهارت دارد و نه غسل و وضو برای یک مسلمان هم مناسب باشد!. (البته این به معنای مصرف بی رویه نیست، اما این تفاوت باید مورد ملاحظه باشد)
2) الگوی مصرف برای یک خانوار چند نفره تهیه شده است؟! آیا این الگو با هدفگذاری‌های جمعیتی تناسب دارد یا خیر؟ مثلا الگو برای یک خانواده احتمالا 3 یا 4 نفره یعنی پدر و مادر و فقط یک یا دو فرزند تنظیم شده است؟! پس سیاست‌های جمعیتی چه میشود؟ اگر کسی 4 فرزند داشت خارج از الگو مصرف کرده است؟!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
آفرین به نظرم باید در خصوص این موضوع یک خبر کار شود و از وزارت نیرو هم پیگیری شود
Iran, Islamic Republic of
اصلاح تعرفه ما را را یاد اصلاح برآورد تو فیلم برره میندازه