سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 23 Apr 2024
 
۱
۱۵
شهردار تهران در برنامه فرمول یک:

برند ۶۰۰ میلیاردی شهروند را ۳ میلیارد فروخته بودند/ تمام امکانات شهرداری را برای واکسیناسیون به خدمت گرفتیم

شنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۵
کد مطلب: 795324
شهردار تهران از بازگرداندن برند شهروند به مجموعه شهرداری تهران خبر داد و گفت: در دوره گذشته این برند به قیمت ۳ میلیارد تومان فروخته شده بود، این در حالی است که ارزش این برند ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.
برند ۶۰۰ میلیاردی شهروند را ۳ میلیارد فروخته بودند/ تمام امکانات شهرداری را برای واکسیناسیون به خدمت گرفتیم
به گزارش جهان نيوز، علیرضا زاکانی در برنامه فرمول یک، شبکه اول صدا و سیما با اشاره به تلاش شهرداری تهران برای انجام واکسیناسیون گسترده شهروندان تهرانی اشاره کرد و گفت: از دوره گذشته مدیریت شهری ۷۰ مرکز جهت واکسیناسیون شهروندان توسط شهرداری تهران در نظر گرفته شده بود که در این دوره  نیز۷۰ مرکز دیگر به این ظرفیت اضافه شد.

وی افزود: همچنین ۲۲ ایستگاه مترو، ۲۲ دستگاه اتوبوس، ۱۰ خودرو ون و ۱۴ مرکز ثابت دیگر توسط شهرداری تهران برای انجام واکسیناسیون گسترده شهروندان تهرانی تجهیز و از پرسنل شهرداری تهران و شرکت شهر سالم جهت انجام این کار استفاده شد.

* راه‌اندازی سامانه ۱۳۷ برای واکسیناسیون افراد ناتوان
شهردار پایتخت ادامه داد: هدف گذاری مدیریت شهری برای انجام واکسیناسیون شهروندان، روی اقشاری بود که توان حضور در مراکز ثابت را نداشتند به همین منظور سامانه ۱۳۷ شهرداری تهران را فعال کردیم تا شهروندان با تماس با این مرکز می توانستند از خدمات واکسیناسیون شهرداری تهران در محلی که زندگی می کنند، استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: واکسینه کردن آسیب دیدگان اجتماعی در مراکز تحت پوشش شهرداری تهران مانند گرمخانه ها و سامانسراها نیز به صورت گسترده انجام شد. اکنون خوشبختانه ضریب واکسینه شدن شهروندان تهرانی نسبت بالاست.

* اتوبوس‌های جدید، برای معلولان مناسب‌سازی شده است
زاکانی در بخش دیگری از صحبت های خود در پاسخ به این سوال که برنامه شهرداری تهران در مناسب سازی شهر برای حضور معلولان و جانبازان چیست، بیان کرد:  زمانی که مدیریت شهر تهران را برعهده گرفتیم، ۲۲۲۵ اتوبوس به ما تحویل داده شد اما در مدت ۶ ماه و ۱۷ روزی که به عنوان شهردار تهران مشغول خدمت هستم، توانستیم مخازن ۵۰۰ اتوبوس گازسوز را تعویض کنیم تا به چرخه خدمات رسانی باز گردند و در این مدت ۱۷۵ اتوبوس جدید نیز خریداری و به ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران افزوده شد.

وی یادآور شد: طبق برنامه ریزی های انجام شده در نظر داریم تا برای سال آینده ۲۳۵۰ اتوبوس جدید خریداری به ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران اضافه کنیم. باید به این مساله اشاره کنم که اتوبوس های جدیدی که خریداری می شود، دارای امکاناتی است که شرایط استفاده اقشار معلول و جانباز را از این ناوگان امکان پذیر می کند.

* ۶۰۰ کیلومتر از معابر شهری را برای معلولان مناسب سازی می‌کنیم
زاکانی درباره مناسب سازی معابر شهری نیز توضیح داد: شهر تهران دارای ۱۲ هزار کیلومتر معبر و پیاده راه است که در گام نخست سال آینده ۶۰۰ کیلومتر از معابر شهری مناسب سازی می شود. در انجام مناسب سازی معابر شهری نیز هوشمندانه عمل می کنیم به این صورت که محدوده هایی که جانبازان و شهروندان معلول زندگی می کنند را مشخص می کنیم تا معابر پیرامون محل زندگی این افراد مناسب سازی شود.

وی افزود: همچنین در نظر داریم تا گام به گام ۲۳۰۰ بوستان و پارک شهر تهران را مناسب سازی کنیم تا افراد ناتوان، معلول و جانباز بتوانند از این امکان عمومی استفاده بهتری را داشته باشند.
 
* فروش برند ۶۰۰ میلیاردی به قیمت ۳ میلیارد!
شهردار تهران در پاسخ به سوال فروش برند شهروند در دوره گذشته مدیریت شهری تاکید کرد: در اواخر دوره گذشته مدیریت شهری برند شهروند ۳ میلیارد تومان فروخته شد. زمانی که به شهرداری آمدم و متوجه این مساله شدم، برای خریدار پیام فرستادم که برند شهروند را به شهرداری تهران بازگرداند. این قرارداد فسخ شد و برند مجموعه فروشگاه های زنجیره ای شهروند که اکنون ۶۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد، به مجموعه مدیریت شهری بازگردانده شد.

* ۳ هدف عمده شهرداری برای معیشت شهروندان
وی با بیان اینکه اعتقاد داریم، شهرداری تهران نمی تواند به مسائل و موضوعاتی که در جامعه می گذرد، بی تفاوت باشد، گفت: یکی از موضوعات مهم در تهران، وضعیت معیشت مردم است. طبق برنامه ریزی های انجام شده در این دوره مدیریت شهری ۳ هدف را پیگیری می کنیم.

زاکانی افزود: هدف نخست ساماندهی مراکز و قیمت محصولات در میادین میوه و تره بار شهر تهران است. در حال حاضر محصولاتی که در این مراکز در شهر تهران عرضه می شود به نسبت بازار ۴۰ درصد ارزان تر است. به عبارتی مراکز میوه و تره بار تهران را در راستای معیشت مردم مناسب سازی کردیم.

وی با اشاره به برنامه شهرداری تهران برای افزایش میادین تره بار در پایتخت گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده دراین مدت ۳۲ مرکز به مراکز میوه و تره بار شهر تهران اضافه شد و در ۲ سال آینده نیز ۲۰۰ مرکز دیگر افزوده می شود تا تعداد مراکز و میادین میوه و تره بار شهر تهران به ۵۰۰ عدد برسد.

شهردار تهران بیان کرد: برنامه دیگری که در نظر داریم، خرید محصولات از کشاورزان است. این در حالی است که اکنون میوه و تره بار از دلالان خریدار می شود در حالی که اگر محصولات کشاورزی به صورت مستقیم از کشاورز خریداری شود، نصف قیمت است و سود آن نیز به این بخش می رسد.

زاکانی یادآور شد: همچنین در نظر داریم تا شهروند محله را راه اندازی کنیم. شهر تهران دارای ۳۵۲ محله است که برنامه ریزی کرده ایم هر محله شهر یک فروشگاه شهروند داشته باشد و در نظر داریم تا در این فروشگاه ها در زمینه عرضه لوازم خانه تمرکز بیشتری داشته باشیم.
* ساخت  ۱۸۰ هزار واحد مسکن در سال آینده
وی گام سوم شهرداری تهران در حوزه معیشت پایتخت نشینان را ساخت مسکن دانست و تاکید کرد: به دنبال این هستیم تا سال آینده ۱۸۰ هزار واحد مسکن در شهر تهران ساخته شود. این اقدام باعث می شود تا ضمن جبران عقب ماندگی پایتخت در حوزه تولید مسکن، بی سامانی حوزه اجاره نشینی را نیز ساماندهی کند.

شهردار تهران با بیان اینکه در دوره گذشته به موضوع تامین مسکن مورد نیاز شهر تهران توجه نشده بود، گفت: در دوره گذشته شهرداری تهران در این حوزه نقش منفعلی داشت.

این در حالی است که ۱۲ هزار هکتار بافت ناپایدار در شهر تهران وجود دارد و در کنار فعال بودن سه گسل قدیمی می تواند بحران آفرین باشد. در نظر داریم تا ۴۵۶۰ هکتار بافت فرسوده را نوسازی کنیم تا به زیبایی، پایداری و استحکام محله هایی که در  محدوده بافت فرسوده و یا ناپیدار شهری قرار دارند؛ افزوده شود.

وی افزود: در نظر داریم تا برای مردم سرپناه ایجاد کنیم و حتی قدرالسهم شهرداری را وارد بخش اجاره نشینی می کنیم تا به مردم خدمت کنیم.

زاکانی در پایان گفت: در حال حاضر کسی که حقوق بگیر است بایددو، سوم از حقوق خود را بابت اجاره بهاء پرداخت کند و ۷۰ سال طول می کشد تا یک خانواده در تهران صاحب خانه شود. اما با نهضت جهش ساخت مسکن سعی می کنیم تا مشکلات شهروندان را در این زمینه کمتر کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خدا به نیّت و تلاش آقای زاکانی برکت دهد. انشاءالله.
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
این قیمت را شما تعیین کردین یا کارشناس دادگستری ؟
محمدایوب
Iran, Islamic Republic of
هرادم کسی می تواند بفهمد برند یک سوپر معروف یا یک کبابی ویا یک بستنی فروشی بیش از 3میلیارد میشود.
Iran, Islamic Republic of
جناب شهردار مردم واقعیتها را می بینند در شهر تحولی ایجاد نگردیده
سید
Iran, Islamic Republic of
تغییر که ایجاد شده باید چشمامونو باز کنیم الان و با قبل مقایسه کنیم .
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
شهرداري بايد دست مشاورين املاك را از حوزه خريد و فروش مسكن و زمين كوتاه كند و با نظر كارشناسي شهرداري قيمت گذاري صورت گيرد.
Iran, Islamic Republic of
هیچی دیگه، میخوای با تراکم فروشی و آپارتمانهای بیخود جدید، تهران رو بیشتر بتن کنی.

تهران همینجوری داره منفجر میشه،j
رضا
Iran, Islamic Republic of
فکری به حال منازل در حال ریزش مناطق ۱۷ و ...بکنید نه وام می خواهیم نه تراکم اصافه. فقط اجازه دهید مثل همسا یگان و دیگران هما ن کوچه بسازیم ...
محمدایوب
Iran, Islamic Republic of
آیا این واگذاری مفت وغارت مال مردم محاکمه ندارد آیا این دزدی نیست .
Iran, Islamic Republic of
تو ۳۲ سال چیزی مونده کهاین اصلاح طلب ها بین خودشون تقسیم نکردهباشند .
برخورد با خاطیان کنید و نتیجه رو به مردم بگید
Iran, Islamic Republic of
آقای زاکانی مطالب خوبی گفتند البته درمورد خرید محصولات کشاورزی از روستائیان بهتر است شهرداری تسهیلات فراهم کند اما در بحث خرید و فروش وارد نشود چون در حیطه وظایف شهرداری نیست.
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
کی فروخته ؟!
Iran, Islamic Republic of
جناب زاکانی شما هنوز حقوق و دریافتی خود و کل مجموعه شهرداری تهران رو شفاف اعلام نمیکنید؟!