دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ - 28 Nov 2022
 
۰

سهم دولت از سرخابی‌ها به زیر ۵۰ درصد می‌رسد

شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶
کد مطلب: 793848
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: از فردا ۱۰ درصد از سهام سرخابی‌ها واگذار می‌شود و سهم هر فرد برای خرید سهام ۳۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
سهم دولت از سرخابی‌ها به زیر ۵۰ درصد می‌رسد
به گزارش جهان نيوز، حسین قربانزاده رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: از فردا ۱۵ اسفند ۱۰ درصد از سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس واگذار می‌شود و سهم هر فرد دارای کد بورسی و  سجام حدود ۳۰۰ هزار تومان است.

به گفته رئیس سازمان خصوصی سازی، سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس عرضه‌اولیه نمی‌شود و مردم در افزایش سرمایه دو باشگاه مشارکت می‌کنند. ۱۰ درصد از سهام استقلال و پرسپولیس در قالب صرف سهام و مشارکت در افزایش سرمایه در بازار پایه فرابورس عرضه می‌شود. ۵ درصد دیگر از سهام هم به پیشکسوتان و هواداران واگذار می‌شود.

از فروردین  تا شهریور سال ۱۴۰۱ به تدریج مابقی سهام‌ها واگذار شده و امیدوار هستیم تا شهریور سال آینده ۵۰ درصد از این دو باشگاه از اختیار دولت خارج شود.

حدود ۳۳ میلیون نفر در کشور دارای کد بورسی هستند و  ۳۵۰ میلیارد تومان برای باشگاه پرسپولیس و ۳۵۹ میلیارد تومان برای باشگاه استقلال در این پذیره نویسی معین شده است.

در ۲۴ سال اخیر رایزنی‌ها برای خصوصی سازی این دو باشگاه مهم همواره وجود داشته اما با دستور و پیگیری رئیس جمهور از فردا واگذاری سهام این دو باشگاه به مردم آغاز می‌شود.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *