پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - 29 Sep 2022
 
۲
۹

نامه جمعی از نمایندگان مجلس به قالیباف: «شفافیت آرا» را علنی و شفاف به رأی بگذارید

شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۱
کد مطلب: 790725
جمعی از وکلای ملت طی نامه‌ای از رئیس مجلس خواستند کلیات طرح «شفافیت آرا» به‌صورت دو شوری به رأی گذاشته شود و رأی گیری برای آن طبق درخواست تقدیمی گذشته جمعی از نمایندگان به صورت علنی و شفاف انجام پذیرد.
نامه جمعی از نمایندگان مجلس به قالیباف: «شفافیت آرا» را علنی و شفاف به رأی بگذارید
به گزارش جهان نيوز، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای از محمدباقر قالیباف رییس مجلس خواستند ضمن تسریع در روند تصویب علنی طرح «شفافیت آرای نمایندگان»، نسبت به اجرای داوطلبانه مفاد طرح از سوی نمایندگان در صحن و هیات رئیسه اقدام کند.

متن کامل این نامه که در سامانه قانونگذاری مجلس بارگذاری شده و تعداد امضاکنندگان آن در حال افزایش است، به شرح ذیل است:

« باسمه تعالی
جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم

با احترام و عرض تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی؛ همانگونه که استحضار دارید طرح موسوم به "شفافیت آرای نمایندگان" از نخستین طرحهای تقدیمی نمایندگان مجلس یازدهم به هیات رئیسه بود و جنابعالی نیز با اعتقاد به ضرورت آن، تصمیم به امضای طرح به عنوان نفر اول گرفتید و عملا به عنوان طراح اصلی این طرح شناخته شدید. خوشبختانه گزارش نهایی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس، با کارشناسی دقیق، تمامی جوانب موضوع را با پرهیز از غلتیدن به دام افراط و تفریط ملاحظه کرده است.

اما این طرح پیشرو، انقلابی و تحولی که در پاسخ به مطالبه افکارعمومی و نیز در عمل به شعار اغلب نمایندگان در زمان مبارزات انتخاباتی طراحی شد، متاسفانه با چالشهایی در مسیر تصویب مواجه شده است که ازجمله آنها، عدم تصویب کلیات با تنها 3 رای کمتر از حدنصاب دو سوم، افراط و تفریط برخی جریانات خودی در مطالبه هیجانی محتوای طرح، عدم تحقق حمایت کلیت مجلس از نمایندگان محلی در رای های ملی آنها و نیز تمرکز ضدانقلاب برای بالابردن انتظارات غیرمعقول از طرح به منظور وارد ساختن ضربه به مجلس انقلابی با خشکاندن ریشه طرح شفافیت بوده و هست.

از آنجا که چندهفته از تقدیم گزارش نهایی طرح شفافیت به هیات رئیسه محترم می گذرد و به هر دلیل همچنان در دستور صحن علنی قرار نگرفته است، ما امضا کنندگان این نامه صراحتا درخواست می کنیم:

1. کلیات طرح به صورت دوشوری به رای گذاشته شود و رای گیری برای آن طبق درخواست تقدیمی گذشته جمعی از نمایندگان به صورت علنی و شفاف انجام پذیرد.

2. تا قبل از رای گیری طرح، از همین تاریخ بخشهایی از مفاد گزارش نهایی تقدیم شده طرح که به حقوق فردی نمایندگان مربوط است، از جمله اعلام شفاف وضعیت آرای نماینده در هر جلسه علنی، درباره امضا کنندگان این نامه به صورت داوطلبانه اجرا شود.

3. هیات رئیسه مجلس نیز بخش مربوط به خود در متن گزارش نهایی طرح را در اولین جلسه اش به تصویب رسانده و اجرا نماید.»
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
......
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
بارها در این مورد کامنت گذاشته و گفته ام تا وقتی خود این طرح با شفافیت رای گیری نشود به نتیجه نمی رسیم
قدم اول شفافیت مجلس باید شفافیت رای نمایندگان به همین طرح باشد
Iran, Islamic Republic of
نمیشه نمی تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتونید!!!!
Iran, Islamic Republic of
نمایندگان این دوره با شعار شفافیت آرا رای آوردند .
Iran, Islamic Republic of
ای کاش حداقل اسامی اینها منتشر میشد
شهروند
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
.نمایندگان در فضا زندگی می کنند و خبر از بیچارگی و فلاکت مردم ندارند.؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
امضا کنندگان این طرح کیانن؟
Iran, Islamic Republic of
جالبه امضا کنندگان طرح زیادهستند ولی وقتی به رای مخفی گذاشته میشه طرح رای نمیاره
این یعنی چه