کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

سرمربی عراق: ایران بهترین تیم آسیا است

8 بهمن 1400 ساعت 11:24

ایران شایسته صعود به جام جهانی بود و بهترین تیم آسیا است.


به گزارش جهان نیوز به نقل از فارس، ژلیکو پتروویچ، در نشست خبری پس از شکست یک بر صفر مقابل تیم ملی ایران اظهار داشت: درابتدا به ایرانی ها بابت صعود به جام جهانی تبریک می گویم. تیم ایران شایسته صعود بود. ایران بهترین تیم آسیا است با اینکه من کره را ترجیح می‌دهم.

وی افزود: در این مسابقه بهتر از بازی اولی که در امارات با ایران انجام دادیم بودیم، به بازیکنانم افتخار می‌کنم. با اینکه ۸ بازیکن را از دست دادیم و مشکلات زیادی داشتیم باز هم بازی خوبی انجام دادند. سه چهار بازیکن را در ابتدا از دست دادیم. فکر کردیم مشکلات تمام می شود و شرایط بهتر می شود. ولی شب قبل از مسابقه تعداد دیگری از بازیکنانمان را از دست دادیم. بازیکنان عراق برای کشور و ملتشان جنگیدند. مقابل تیم قدرتمندی بازی کردیم که چندین بازیکن در اروپا دارد. برای ایران در قطر آرزوی موفقیت می کنم. بازی با تیم‌های قوی مانند ایران برای ما تجربه خوبی است.

سرمربی عراق گفت: زمانی که مقابل تیم هایی مثل ایران بازی کنید نیاز به شانس دارید. ما بدشانس بودیم. شاید شایسته پیروزی نبودیم اما شانس های گلزنی داشتیم که متاسفانه در ضربات آخر بی دقت بودیم.

پتروویچ تصریح کرد: خیلی چیزها را از جام اعراب تا امروز تغییر دادم. بازیکنان جوانی را اضافه کردم که آینده فوتبال عراق هستند. می توانند میراث خوبی برای مربیان و نسل آینده تیم ملی عراق باشند. افتخار می کنم که جزوی از این مجموعه هستم چون می دانم اگر روزی عراق را ترک کنم میراث خوبی را برای آینده گذاشته ام که این بازیکنان با استعداد هستند.

وی افزود: مربی نیستم که در کنفرانس از بازیکنانم انتقاد کنم. ما کنار هم هستیم. با هم می بریم و با هم می بازیم. می دانم باید به بازیکنان احترام گذاشت تا آن ها هم به شما احترام بگذارند. درست است که امروز نتیجه خوبی نگرفتیم اما بازیکنان جوانی را اضافه کردیم. یک شبه نمی شود نتیجه گرفت.

پتروویچ گفت: در عراق استعدادهای زیادی داریم که باید کشف شوند. باید با برنامه ریزی بتوانیم استعدادها را پرورش بدهیم. شاید عدنان مشغول پیش بردن کارهای تیم ملی عراق است اما می دانم که من هم جزوی از این پروژه هستم که باید کارهای بنیادی و اساسی را برای فوتبال عراق انجام بدهیم. اینکه فقط بگوییم باید ببریم کافی نیست.

سرمربی عراق با اشاره به دعوت بازیکن تیم منچستر یونایتد گفت: به عنوان مثال زیدان را که مثل یک الماس است از منچستر به تیم ملی اضافه کردم. پتانسیل این را دارد که در انگلستان بازی کند و ما از این استعدادها در عراق زیاد داریم. در لیگ های اروپایی کار کردم. یاد گرفتم بازیکنان خوبی را تربیت کنم که در آینده ستاره های بزرگی شوند و به افتخارات بزرگی مانند فتح لیگ قهرمانان برسند. این دلیلی است بر اینکه علاقه مند به کار با نسل فوتبال عراق هستم.

سرمربی عراق در خصوص ادامه کار با فدراسیون فوتبال این کشور گفت: اگر فدراسیون یا هرکس دیگری خوشش نمی آید، من مشکلی ندارم که جدا شوم ولی احترام زیادی برای رئیس فدراسیون، همکارانم و هرکسی که در این مدت از من حمایت کرده قائلم ولی روشم این نیست که به هر قیمتی بخواهم بمانم. در پروژه‌ای که شروع کردیم، ما ۹۰درصد بازیکنان را عوض کردیم. زمان زیادی نیاز است تا کار را پیش ببریم. شاید اگر مربی جدیدی هم بخواهد اضافه شود او نیز ممکن است همین مشکلات را داشته باشد. چیزی نیست که خیلی سریع جواب بدهد.


کد مطلب: 789911

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/789911/سرمربی-عراق-ایران-بهترین-تیم-آسیا

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com