کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

السیسی از ترس انصارالله، امارات را ترک کرد

مهر , 7 بهمن 1400 ساعت 8:46

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر پس از سفری چند ساعته، به سرعت ابوظبی را ترک کرد.


به گزارش جهان نیوز به نقل از مهر، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر پس از سفری چند ساعته، به سرعت ابوظبی را ترک کرد.

طبق این گزارش، ابوظبی در برابر حملات موشکی و پهپادی نیروهای صنعا آسیب پذیر شده است، نیروهایی که تهدید کرده‌اند در صورت تداوم حملات امارات به یمن، حملات بیشتری به ابوظبی انجام خواهند داد.

بسیاری از ناظران منطقه‌ای کوتاه شدن سفر السیسی را به ترس از حملات جدید به پایتخت امارات ربط دادند که ممکن است باعث اختلال در سفرهای هوایی شود.

در این دیدار السیسی به امارات توصیه کرد که تنش‌ها را در یمن کاهش دهد.

السیسی در جلسه گفتگوی چهار جانبه با محمد بن زائد آل نهیان ولیعهد ابوظبی، حمد بن عیسی پادشاه بحرین و محمد بن راشد آل‌مکتوم معاون رئیس امارات شرکت کرد. محور گفتگوها در این نشست حملات اخیر انصارالله به ابوظبی و دبی بود.

پیش از این نیز امارات از به تعویق افتادن مراسم اکسپوی دبی که قرار بود ٣٠ ژانویه برگزار شود خبر داد و علت آن را شرایط اضطراری اعلام کرد. این تصمیم پس از سخنان اخیر یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اتخاذ شده است. یحیی سریع پس از دو حمله موفق انصارالله به ابوظبی و دبی با اشاره به نمایشگاه اکسپو دبی اعلام کرد: در برابر ما شاید شکست بخوری.... بهتر است مقصد خود را تغییر دهید.
 

انصارالله یمن در قالب «عملیات طوفان یمن ۱» و «عملیات طوفان یمن ۲» یمن موفق شد ابوظبی و دبی را با پهپادها و موشک‌های خود هدف قرار دهد. انقلابیون یمنی به امارات توصیه کرده‌اند از جنگ یمن خود را کنار بکشد در غیر این صورت باید منتظر حملات بیشتر باشد.


کد مطلب: 789814

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/789814/السیسی-ترس-انصارالله-امارات-ترک

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com