کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

افزایش قیمت نفت با تهدید زیرساخت های امارات

6 بهمن 1400 ساعت 19:17

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت تهدید زیرساخت های امارات از سوی انصارالله و احتمال اختلال در عرضه نفت در غرب آسیا و روسیه به مرز 89 دلار در هر بشکه رسید.


به گزارش جهان نیوز، به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز به علت کمی عرضه و تنش های ژئوپلتیکی در اروپا و غرب آسیا که نگرانی در مورد اختلال بیشتر در عرضه نفت را تقویت کرده است، به مرز89 دلار رسید.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا دیروز گفت در صورتی که روسیه به اوکراین حمله کند، تحریم های شخصی علیه ولادیمیر پوتین را بررسی خواهد کرد.

روز دوشنبه، انصارالله یمن حملات موشکی علیه پایگاه نظامی در امارات انجام داد.

استفان برناک، تاجر بازار نفت گفت: «تشویش و آشفتگی در مورد احتمال اختلال در عرضه نفت در غرب آسیا و روسیه، زمینه افزایشی برای بازار نفت را فراهم می کند.»

هر بشکه نفت برنت با 77 سنت افزایش 88.97 دلار فروخته شد. قیمت این نوع نفت در 20 ژانویه به 89.50 دلار در هر بشکه رسید که بالاترین رقم از اکتبر 2014 به شمار می رود.

هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 52 سنت افزایش 86.12 دلار معامله شد.

هیرویوکی کیکوکاوا، مدیرعامل بخش تحقیقات نیسان سیکیوریتی گفت: «به علت تشدید تنش ها میان روسیه و اوکراین و وجود تهدید برای زیرساخت های امارات، روند کاهشی قیت نفت محدود شده است.»

گزارش موسسه امریکن پترولیوم در روز گذشته نشان داد که ذخایر نفت آمریکا 872 هزار بشکه در روز کاهش یافته است که این امر تاییدکننده تعادل محدود عرضه و تقاضاست.


کد مطلب: 789786

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/789786/افزایش-قیمت-نفت-تهدید-زیرساخت-های-امارات

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com