چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 18 May 2022
 
۱
۷

مصوبات مهم دولت در حمایت از بورس ابلاغ شد +جزئیات

چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴
کد مطلب: 789762
معاون اول رئیس جمهور طی نامه‌ای سیاست‌های دولت در راستای حمایت از بورس را ابلاغ کرد.
ابلاغ مصوبات مهم دولت در حمایت از بورس
به گزارش جهان نيوز، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور طی نامه‌ای به وزیر اقتصاد، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر نفت، سازمان برنامه و بودجه کشور و رئیس کل بانک مرکزی سیاست‌های حمایتی دولت از بورس را ابلاغ کرد. متن این نامه به شرح زیر است:

تصمیمات جلسه چهل و دوم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مـورخ 1400/11/05 درخصـوص حمایت از بازار سرمایه به شرح ذیل جهت اجرا ابلاغ می گردد: 

1- از زمان ابلاغ مصوبه، نرخ گاز خوراک پتروشیمی‌ها براساس فرمول ابلاغی وزارت نفت و با اعمـال سقف نرخ گازی صادراتی ( حداکثر پنجاه هزار ریال ) تعیین می گردد. نرخ گاز  سوخت پتروشیمی‌ها پالایشگاه‌ها و صنایع پایین دستی، مجتمع‌های احیاء فولاد و مصارف مربوط به تأسـیسـات عمـومی پتروشیمی‌ها و پالایشگاه ها شامل برق، آب، اکسیژن و غیره معادل 40 درصـد نـرخ خـوراک گاز پتروشیمی‌ها ( حداکثر بیست هزار ریال ) و همچنین صنایع سیمان و سایر صنایع معادل 10 درصد نرخ خوراک پتروشیمی‌ها تعیین می‌گردد.

2- در سال 1401  فرمول نحوه محاسبه حقوق دولتی معادن تغییر پیدا نخواهد کرد.

3- وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور مکلفنـد زمـان‌بـندی عرضه اوراق دولتی را به گونه‌ای تنظیم کنند که فروش اوراق مالی اسلامی نقدی در بازار سرمایه بدون لحاظ فروش به صندوق های با درآمد ثابت حداکثر معادل 550 درصد جریان نقدی ورودی بازار سرمایه در هرماه باشد.

4- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است نرخ تسعیر دارایی‌های ارزی بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی را حداقل معادل 90 درصد نرخ ارز سامانه نیما در شش ماه گذشته اعلام نماید. سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است مالیات سود ناشی از تـسعیر دارایی های ارزی مذکور را بر مبنای نرخ اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران محاسبه و اخذ نماید.

5- با پیشنهاد بانک مرکزی مقرر گردید این بانک با مداخله فعال در بازار بین بانکی به گونه ای اقدام کند که میانگین ماهانه نرخ سود در بازار بین بانکی حداکثر 20 درصد باشد.

مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ابلاغ کردن مشکلی رو حل نمی کنه بلکه باید نظارت بر حسن اجرا هم ضروری است
Iran, Islamic Republic of
برای کمک کردن به دولت بایداین ابلاغیه توسط همه مردم نظارت بشه و مردم هم اگر کاری انجام نمیشه به یک مرکزی که معرفی میکنن اعلام کنن
Iran, Islamic Republic of
لطفا اول ابلاغیه را به دقت مطالعه بفرمایید و بعد بگید مردم روی کدوم بند این ابلاغیه چه نظارتی می تونند داشته باشند؟...
Iran, Islamic Republic of
ما که الان تو ضرر هستیم و در حال حاضر با این وضعیت امیدی به جبران نداریم تا ببینیم چی میشه
Germany
حدود ٢ سال پیش با بیش از ٣ میلیارد تومان وارد بورس شدم و الان یک سوم شده!.
Iran, Islamic Republic of
چرا نامه با عنوان محرمانه آمده است در حالی که اینطور تصور نمی‌شود.
Iran, Islamic Republic of
نامه محرمانه ای که یک روز بعد از تاریخ نگارش، رسانه ای میشود....!!!